Грузини продовжать підтримувати України, але воювати не будуть за жодних обставин
Проросійський олігархічний режим Бідзіни Іванішвілі взявся маніпулювати суспільством Сакартвело і всіляко уникати теми війни.
До такого висновку в етері загально національного українського телемарафону прийшов співробітник організації "Georgian Strategic Analysis Center" Ґела Васадзе.
За його словами, чинна влада Сакартвело в особі ручного політичного проєкту "Грузинська влада" намагається всидіти на двох стільцях одночасно, догодивши як РФ, так і колективному Заходу.
Тому ініціатива колишнього спікера парламенту країни й нинішнього партійного лідера Іраклі Кобахідзе щодо референдуму на питання: "чи варто Сакартвело вступати у війну проти росії", – не більше, ніж популізм.
«Заяви цієї шістки олігарха Іванішвілі нічого не означають, від слова взагалі. Я особисто знаю Кобахідзе і тому запевняю вас, що він відпрацьовує методички для відволікання уваги нашого суспільства. "Грузинська мрія" звинувачує у всіх гріхах будь-кого, але тільки не себе. Ось і ідея про цей сумнозвісний референдум, хочемо ми війни чи ні – не серйозна. Тут головний акцент політикана Кобахідзе не про війну, а якраз про рефередум, про маніпуляції владою всенародним волевиявленням.
Усе ж і так зрозуміло, що грузини у більшості своїй не хочуть ніякої війни, вони хочуть миру, навіть за наявної окупації 20% своєї суверенної території. Будьмо чесними самі із собою: у Сакартвело зараз немає відповідних ресурсів навіть для ведення оборонної війни. Це ж не 2008-й, а 2022-й, коли влада може відчинити двері до країни для агресора просто тому, що може і не думайте, що хтось в уряді Іванішвілі зважатиме на народ. Не зважатимуть, звісно», – зазначив Ґела Васадзе.
Водночас авторитетний грузинський політолог-міжнародник додав, що пересічні жителі Сакартвело і надалі всіляко підтримуватимуть Україну, адже наша війна – це і їхня, хоч і далека, але все ж таки війна.
А проте, "Останній Бастіон" радить згадати, що проросійський режим Іванішвілі прямо зараз підпалює околиці Тбілісі, причому – буквально.