"Гусари смерті" допомагали РДК та ЛСР здійснювати рейд на територію росії

ВІЙНА
04.06.2023, 14:35
"Гусари смерті" допомагали РДК та ЛСР здійснювати рейд на територію росії

Перша штурмова група Польського добровольчого корпусу вступила в дію. Усі вони повернулися цілими та неушкодженими.

Польський добровольчий корпус заявив, що допомагав РДК та легіону "Свобода Росії" здійснювати рейд на території росії (КПП "Грайворон") 22 травня.

Відповідне відео опубліковано у соцмережах Polski Korpus Ochotniczy.

"Нам всі ставлять одне питання, чи брали ми участь в операції на території Білгородської області... Відповідь однозначна, Звичайно! Нас пов’язують не лише узи братерства по зброї, а й особиста дружба. Перша штурмова група Корпусу вступила в дію. Усі вони повернулися цілими та неушкодженими. Поставлене завдання було успішно виконано. ", - повідомили бійці.

Також на кадрах видно, як ПДК збирають трофеї: техніку та боєприпаси російських солдатів.

Нагадаємо, 3 червня  начальник штабу Російського добровольчого корпусу (РДК) Олександр із позивним Фортуна в ефірі національного телемарафону Єдині новини заявив, що влада та війська російської федерації не контролюють російське місто Шебекіно.

UPD. В РДК зазначили, що бійці ПДК забезпечують конвой полонених, військову та медичну логістику, але тільки в межах державного кордону України.


Підрозділ польських добровольців "Гусари смерті" має три бойові групи та стане третім іноземним відокремленим формуванням у ЗСУ.

Він створений за зразком легендарних Гусарів Смерті часів польсько-більшовицької війни. Підрозділ динамічно розвивається. Має вже три бойові групи, хоча комплектування та відбір ще не завершив. 

16 лютого стало відомо про початок формування в Україні першого польського спецпідрозділу при Міністерстві оборони цієї країни.

Через кілька днів видання написало, що підрозділ отримав офіційну назву: "Польський добровольчий корпус" (PDK). До його завдань входитиме розвідувально-диверсійна діяльність.

Емблемою корпусу стала емблема "Гусарів смерті" - Добровольчого кавалерійського ескадрону, створеного у 1920 році для боротьби з більшовиками, який від початку діяльності називався ескадроном "Гусар смерті".  

Стало відомо, що створення польського спецпідрозділу викликало широкий резонанс на росії. Спікерка російського МЗС  Захарова заявила, що "будівництво польського військового центру в Україні безпосередньо втягне Варшаву в конфлікт".

Це очевидне спотворення реальності, тому що польська держава жодним чином не причетна до створення Польського добровольчого корпусу.

Підрозділ розвивається на основі коштів, отриманих від приватних осіб та організацій. Зарплату його бійцям виплачуватиме Міністерство оборони України на тих же умовах, що й іншим українським та іноземним військовим, які воюють проти російського агресора.

Читайте також:
Війна
Російські літаки «загубили» дві авіабомби у Білгородській області.
29 січня, 10:45
Війна
Ні ФСБ, ні Росгвардія, ні армія не змогли знищити "колони техніки заїжджих диверсантів". Втрати понесли вартові кремлівського режиму.
24.05.2023, 16:09
Війна
Те, що не вдалося зеленському і єрмаку на початку 2022 року, вони реалізують у 2024
вчора, 15:05
Війна
Великі війни не бувають без втрат людських і територіальних. Українців кількісно менше від московитів, тож зважаймо на цю перевагу ворога.
вчора, 13:47
Війна
Вашинґтон не бажає, щоби полум'я війни вийшло за межі України. Таким чином американський уряд прагне локалізувати конфлікт.
17 липня, 21:42
Війна
Обмін став можливим за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів.
17 липня, 16:05