«Хаос і плутанина» у безглуздих заявах Трампа

ПОЛІТИКА
11 лютого, 21:40
«Хаос і плутанина» у безглуздих заявах Трампа
Фото: Reuters

Різниця між популізмом, нативізмом, ксенофобією і цинізмом розпливчаста, майже умовна. Цим у своїй риториці користується 47-й президент США.

За минулі кілька днів Дональд Трамп відзначився низкою безглуздих заяв, які він випускає у ЗМІ наче скажений принтер після повернення до Білого дому. Спершу висловив сподівання, що влада України віддасть корисні копалини на майже $500 мільярдів в обмін на зброю, а потім пригрозив «купити та володіти» Ґазою.

Скидається на те, що старий-новий американський лідер втратив здоровий глузд, піддавшись на улесливі слова своїх підлабузників із Білого дому. Отже, Трамп заявив, що «близькосхідні лідери приймуть мешканців Ґази після зустрічі зі мною, це станеться, я не маю сумнівів», натякнувши на наявність якогось радикального плану дій для арабських режимів.

Раніше літній президент США погрожував вигнати всіх палестинців із сектора під приводом того, що там все зруйновано сіоністським режимом Ізраїля та неможливо жити. Тому запропонував побудувати на кістках убитих євреями палестинських дітей і немовлят новий сатанинський вертеп, «другий Лас-Веґас» у пісках.

Як зазначають західні аналітики, нові заяви Трампа укладаються у загальний контекст звичної тактики шоумена (українцям це болюче знайомо, чи не так?), котра має на меті привернути громадську увагу словесним пафосом, але не корисними діями. Попередні його випади на адресу Канади, Мексики та Ґренландії демонструють саме цей «політичний» стиль.

Однак за навмисне епатажними заявами ховаються цілком конкретні забаганки кланів, що стоять у тіні, як у США, так і в Європі. Після скандальних ескапад Трампа ватажок сіоністської банди «Ізраїль» Сатаньягу наказав «готуватися до переселення палестинців», а у відповідь на критичні заяви арабських країн, які відкинули такі плани, запропонував Саудівській Арабії «забрати палестинців до себе та створити у себе палестинську державу».

Тим часом окрім негативної дипломатичної реакції практично всіх країн на подібні наміри президента США прозвучали менш дипломатичні коментарі. Так, турецький лідер Реджеп Тайїп Ердоган і його міністр закордонних справ Гакан Фідан назвали риторику Трампа абсурдом, який не вартий жодної уваги чи обговорення.

Проте, враховуючи сіоністський вплив на бізнес і бюрократію США, а також традиційну підступність Ізраїль, не можна виключати нового витка кровопролиття, про що попередив той сам Ердоган, коментуючи ситуацію навколо Ґази та скандальні погрози Трампа. Додамо, що уряд Туреччини наразі здійснює виключно гуманітарну місію у Палестині.

Своєю чергою, командування угруповання ХАМАС виступило із заявою, в якій поставило під сумнів наміри Вашинґтона. Мовляв, те, що не вдалося зробити США та Ізраїлю за допомогою геноциду, не вдасться зробити й за допомогою так званих угод, якими постійно бравує Трамп.

Тим часом усе більше експертів звертають увагу на «хаос і шум» замість виразної політичної лінії, які ініціював літній американський лідер після свого повернення до Білого дому. Відомий на Заході професор економіки та міжнародних відносин Джеффрі Сакс саме так схарактеризував перші тижні правління Трампа:

«У діях нової президентської адміністрації простежуються спроби скорочення зовнішньополітичних зобов'язань США, особливо в Європі та на Близькому Сході. Це може бути пов'язане з ідеєю «імперської перенапруги», коли США виснажують свої ресурси, намагаючись підтримувати глобальне домінування. Трамп прагне зосередитися на конкуренції із Китаєм в Азії та відновлення регіонального впливу в Західній півкулі, що можна назвати «новою доктриною Монро».

Поточна стратегія Трампа залишається незрозумілою. Тож, поки рано говорити про чітке бачення, оскільки перші тижні президентства були наповнені словесною плутаниною. Весь світ бачить у режими реального часу, як Трамп активно використовує популістські методи комунікації, щодня взаємодіючи з аудиторією через соціальні мережі, але це не складається у зрозумілу політичну лінію».

Окремо медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, як задля того, щоби зрозуміти фантазії 47-го президента США про багатостраждальний сектор Ґаза та Україну, слід поглянути на Атлантик-Сіті. Саме там постали його химерні бізнес-ідеї.

Автор : Ярослав Панкратенко
Читайте також:
Політика
Агресивна проросійська риторика 47-го президента США викликала хвилю обурення в Європі. Навіть азійські партнери Вашинґтона збудилися.
вчора, 19:24
Опінії
Пристебніть паски безпеки, якщо ви сидите і маєте такі паски, — ми входимо у зону турбулентності. А головне, зберігайте спокій!
вчора, 07:19
Політика
Дуже аморальна і небезпечна особа, яка збільшує хаос у світі, беручи приклад свого кумира і бізнес-партнера. De facto, США роблять помилку.
12 лютого, 12:36
Війна
Для більшості сучасних світових політиків будь-яка війна, — то є засіб для власної наживи та піару. Шоумени нині котять Землю у безодню.
12 лютого, 07:18
Політика
47-й президент США сподівається, що влада України надасть американцям доступ до цінних надр. Про які саме ресурси йдеться, не уточнюється.
11 лютого, 12:35
Політика
Найбагатша людина у світі підтвердила забутий факт, про який неодноразово писала медіаагенція «Останній Бастіон». Тепер ситуація змінилась.
09 лютого, 18:41