Хаос у системі правосуддя вигідний керівництву держави

УКРАЇНА
24.11.2017, 07:50
Хаос у системі правосуддя вигідний керівництву держави

Як один із співавторів закону про ДБР я пишався його ухваленням. Цей орган мав розслідувати злочини нині «касти недоторканих», яка складається з вищих посадових осіб держави, керівництва ГПУ та силових структур. Він вкрай важливий для українського суспільства. Адже повинен вирвати жало в нинішньої корумпованої прокуратури - забрати в неї функції слідства та розпочати її чистку зсередини.

Проте не так сталося як гадалося. Ще в січні 2016 року я заявив, що президент Порошенко саботує створення ДБР, не підписуючи закон 55 днів.

Вибір керівника цього органу перетворився на фарс, результати якого показали, що ДБР буде цілковито залежати від влади та віддавати честь під час чергового дзвінка з Адміністрації Президента.

Прочитав статтю екс-заступника Генпрокурора Олексія Баганця і не можу погодитись із автором, що бездіяльність Верховної Ради є вагомою причиною знищення правоохоронної системи. Навіть існуюча система законодавства дозволяє боротись із корупцією та злочинністю. А те, який хаос ми бачимо в системі правосуддя свідчить скоріше про те, що керівництву держави він вигідний.

Наприклад, незважаючи на пряму заборону втручання в діяльність слідчих і прокурорів (ст. 36, 40 КПК) Луценко надає вказівки фабрикувати справу проти мера Бучі. Нацполіція знає достеменно про діяльність банд, які здійснюють напади на політиків і вбивають людей, але бездіють, оскільки бандити виконують замовлення можновладців. НАБУ ігнорує вимоги статті 214 КПК і не реєструє кримінальні правопорушення топ-чиновників і я змушений оскаржувати їх бездіяльність у суді.

Хто ж винен, що в нас немає жодного чесного керівника правоохоронних органів? Чи роблю я все, що в моїх силах, щоб змінити ситуацію? Так, перевертнів у погонах і корупціонерів викриваю, законодавчі ініціативи вношу (ДБР, громадське обвинувачення в справах хабарників, надання статусу потерпілого заявнику фактів корупції, ОРД тощо).

Неодноразового наголошував, що необхідно якнайшвидше розпочати ефективну роботу цього органу, але керівництво держави, мабуть, має протилежну думку – принаймні, жодної зацікавленості в тому, щоб в Україні функціонував справді незалежний правоохоронний орган.

Віталій Купрій

Народний депутат України, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності

вибір редакції