Хронологія окупації

ВІЙНА
08 січня, 10:19
Хронологія окупації

Як Андрій Портнов курував окупацію Криму.

Ексзаступник голови адміністрації Януковича Андрій Портнов, імовірно, був куратором окупації Криму у 2014 році — про це свідчать аудіозаписи, які опинились у розпорядженні hromadske.

На записах у квітні-травні 2014 році людина з голосом, що схожий на голос Портнова, спілкується з ексначальником головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Криму Сергієм Коровченком і ексдепутатом Верховної Ради України Левом Миримським.

Зокрема, він говорить із Левом Миримським на одному із записів, зроблених 5 квітня 2014 року. Портнов на той момент уже два місяці не був в Україні — виїхав у лютому 2014 року через КПВВ «Гоптівка» в бік росії. Чоловіки на записі домовляються про зустріч наступного дня у готелі «Україна» у Москві. 

Наступного дня, 6 квітня 2014 року, людина з голосом, що схожий на голос Портнова, із телефона Миримського говорить із Сергієм Коровченком. Це ексначальник головного управління юстиції Міністерства юстиції України в АР Крим, помічник і довірена особа Андрія Портнова. Коровченко, судячи з аудіо, і організував зустріч Портнова і Миримського у Москві. Під час цієї телефонної розмови, Коровченко підтверджує, що виконує вказівки Портнова:

Сергій Коровченко: «Що там, як справи?» 

Андрій Портнов: «Нормально все, потихеньку».

Сергій Коровченко: «Ну гаразд, давайте, якщо що, там якісь доручення».

Після повернення з Москви до Києва, Миримський постійно спілкується з Коровченком. Вони планують спільну ділову поїздку до окупованого Криму 16 квітня 2014 року.

Як можна припустити з аудіо, ділова поїздка до окупованого Криму відбувається з вказівки або з відома «партнера», яким, імовірно, є Портнов. Миримський, судячи з аудіо, у поїздці до окупованого Криму буде головним, а Коровченко — куруватиме розв’язання певних питань:

Лев Миримський: «Ти уже говорив із партнерами?» 

Сергій Коровченко: «Еее... Щодо чого?»

Лев Миримський: «Щодо поїздки. Тобі сказав уже?»

Сергій Коровченко: «Ні, ніхто нічого не говорив».

Лев Миримський: «Ні, ну я маю на увазі, партнер. Там, де я був». 

Сергій Коровченко: «Він мені тезово написав, що я з тобою там це саме і т. ін. Ну, загалом, нічого конкретного. Сказав, щоб я робив те, що ти там це саме».

Лев Миримський: «О! Зрозумів, хто твій начальник?»

Сергій Коровченко: «Ну так».

Що Коровченко і Миримський планували робити у Криму, як можна припустити з аудіо, з відома або вказівки Портнова? Відомо, що щодо Сергія Коровченка українські слідчі відкривали кримінальне провадження. У межах провадження слідство перевіряло причетність Коровченка до підготовки півострова під «юрисдикцію» рф. 

Наступні аудіо це підтверджують. На них Коровченко і Миримський обговорюють програш у суді у якійсь гіпотетичній справі, і не знають — українські чи російські суди розглядатимуть майбутню касацію. Вони разом із тим підкреслюють, що на рішення треба якось вплинути, і зробити це може «АВ» — як можна припустити з аудіо, йдеться про Андрія Володимировича Портнова. 

На наступному записі Коровченко і Миримський уже напряму говорять про те, що мають вирішити долю майже 200 підприємств в окупованому Криму. У межах того самого кримінального провадження слідчі, до речі, перевіряли причетність Коровченка до «переоформлення» майна в окупованому Криму через суди.  

15–16 травня 2014 року Миримський і Коровченко у Москві планують зустріч з Анатолієм Кучереною — юристом, довіреною особою путіна і головою Громадської ради при МВС рф. Кучерена, до речі, був адвокатом колишнього зенітника так званої «ДНР» Володимира Цемаха, підозрюваного в справі збиття рейсу MH-17 у 2014 році. 

Миримський, Коровченко і Кучерена обговорюють «Таврію» — за словами джерел hromadske, це так звана стратегія розвитку Криму. Над нею працювали зокрема компанії нині підсанкційних російських олігархів Ротенбергів «СГМ-Мост» та «СГМ-Таврия», які надалі займались будівництвом Керченського (Кримського) мосту і «реконструкцією» «Артеку».

Вже в іншій телефонній розмові Коровченко запитує у Миримського чітко, чи нададуть вони офісні приміщення російським юристам в межах їхньої роботи по Криму. І той чітко відповідає — так. Офісами росіян, як можна припустити із записів, соратники Портнова мають забезпечити не десь, а в окупованому Криму. 


Нагадаємо, що Андрій Портнов перебуває під санкціями в США, але не в Україні. Він повернувся в Україну у 2019 році й виїхав із неї вже після повномасштабного вторгнення. Портнова не раз підозрювали у державній зраді й роботі на росіян, але кримінальні провадження закрили.

Лев Миримський помер у 2017 році. 

Сергій Коровченко зараз живе в Україні,  «волонтерить» і збирає докази злочинів московії. 

Читайте також:
Опінії
Тбілісі вагітний революцією, на яку, швидше за все, чекай примусовий аборт. Промосковський режим не віддасть владу народу.
26 травня, 17:20
Війна
Знищуючи енергетичну інфраструктуру (не без успіху), ворог сподівається на наш внутрішній бардак. Корупція та непотизм їм тільки на руку.
15 травня, 07:10
Війна
«Подарунок» гірнякам Донеччини та Луганщини від Москви. Всі нерентабельні шахти будуть знищені окупаційним ворожим режимом.
28 квітня, 17:21
Війна
За вказівкою московитів колаборанти розпочали призов на строкову службу до армії РФ повнолітніх юнаків у захоплених містах і селах Півдня.
26 квітня, 12:31
Кримінал
Семеро чоловіків завдали Україні збитків на 7 мільярдів гривень. Вони відновили роботу залізорудного комбінату у Василівському районі.
23 лютого, 19:14
Світ
Етноцид палестинців, влаштований режимом божевільного українофоба Сатаньягу, перевершує звірства нацистів. Бібі бере приклад із рашистів.
18 лютого, 08:42