Хворе суспільство в Україні потребує хірургічного втручання фахівців

ВІЙНА
20 червня, 07:12
Хворе суспільство в Україні потребує хірургічного втручання фахівців
Фото: Facebook

На 11-му році війни українці не ототожнюють себе із державою, а владу відверто вважають ворогом. Ставлення до захисників — полярне.

Свідомо не хотілося нічого писати про суцільні скандали навколо ТЦК і СП, але черговий випадок у Львові занадто промовистий (подробиці тут). Не скільки змістом події, скільки коментарями обивателів, які явно залишили звичайні українці, а не російські боти.

Для того, щоби в Україні ефективно працювали мобілізаційні заходи під час війни, потрібно, щоб влада та суспільство бачили загальну мету та розуміли спільну відповідальність за державу. А цього у нас немає.

Чому? Тут винні об'єктивні та суб'єктивні чинники.

Це відверті «проколи» влади, державної пропаганди та військового командування. Військовики всіх рівнів, відповідальні за мобілізаційні заходи, регулярно виявляли та продовжують виявляти явну некомпетентність, яка за нинішніх умов de facto стає злочинною.

Проте не останню роль відіграє інфантильність та безвідповідальність українського суспільства. Все це комплексі й призвело до відверто ненормальної ситуації на третьому році великої війни.

У результаті — українці не ототожнюють себе з державою, а владу вважають ворогом. Ставлення до військовиків полярне — зараз вони чітко розділяються суспільством на 2 групи:

  • ті, хто тримають фронт (хороші, бо вони десь там, далеко);
  • ті, хто «людолови в тилу», тобто «ТЦК» (погані, причому у цю групу можуть потрапити навіть ті фронтовики, хто є у відпустках чи виконують службові завдання у тилу).

Не виправдовуємо ТеЦеКашників, серед них багато сумнівних персонажів, а їхні методи нерідко шкідливі. Проте вистачає там і адекватних людей, які є заручниками системи.

Вплинути на систему «люди у пікселі» (навіть найпатріотичніші ентузіасти) самотужки ніяк не можуть. А тому мають коритися наказам командування, бо це ж армія і по іншому тут, на жаль, ніяк.

У підсумку маємо проблему, вирішувати яку ніхто не збирається, тобто вона буде і далі поглиблюватися. Потенційні наслідки спрогнозувати не важко, при чому є декілька різних сценаріїв, жоден з яких вам не сподобається.

Автор : Роман Пономаренко
Читайте також:
Війна
Захисник наразі законно перебуває за кордоном на протезуванні, його знімав з військового обліку той самий ТЦК, який нині прислав повістку.
13 травня, 09:24
Війна
Те, що не вдалося зеленському і єрмаку на початку 2022 року, вони реалізують у 2024
вчора, 15:05
Війна
Великі війни не бувають без втрат людських і територіальних. Українців кількісно менше від московитів, тож зважаймо на цю перевагу ворога.
вчора, 13:47
Війна
Вашинґтон не бажає, щоби полум'я війни вийшло за межі України. Таким чином американський уряд прагне локалізувати конфлікт.
17 липня, 21:42
Війна
Обмін став можливим за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів.
17 липня, 16:05
Війна
10 років тому окупанти збили рейс МН17 в небі над Донбасом
17 липня, 15:44