Ігри у «політику ідентичності» на руку нашим ворогам

Опінії
21.06.2022, 09:07
Ігри у «політику ідентичності» на руку нашим ворогам

Українцям, які позиціюють себе правими чи лівими, слід виходити з тем, які зводять їх до маргінальної меншості. Бо це дискурс XX століття.

Політолог

Найбільша проблема всіх Стамбульських конвенцій і подібних їм речей полягає у дискусіях навколо цих явищ. Обидві сторони (апологети та критики – прим. ред.) традиційно займаються дурним моралізаторством, давлять педальку емоцій, малюють уявну трагедію від неухвалення чи ухвалення таких рішень.

Мова про обидві сторони, якими б мої переконання не були – обидві течії виявляють себе як далекі від "великої політики". Адже вона не вірить сльозам, а лише рахує цифри в стовпчик.

Ніякого боронь Боже цивілізованого дискурсу – лише суперечки про цінності, махання опудалами прогресу і традиційності. Обклеювання ярликами, плювання межи очі улюбленим ворогам про яких прочитали в комсомольському бойовому листку вашої партії.

І це в рівній мірі відноситься до усіх учасників теми навколо Стамбульської конвенції та інших проявів явища "politics of identity" в Україні. На перетині ж релігії та сексуальності зазвичай виникають найбільш душні розмови, найбільші пересмикування, найбільш емоційний рознос противника, який зі сторони спостерігати просто бридко.

Такі в цьому гіперболізовано роздуті релігія і сексуальність, що ніколи не захочеться з такими людьми ні спати, ні заходити в одну церкву. Одна правда лишається свята і непорушна: поки люди продовжують бурлити навколо ідентичностей, політтехнологи не втрачають своєї актуальності як явище.

Читайте також:
Економіка
Наперекір зубожінню, депопуляції та масовій міграції, спричинених російською агресією, Зе-влада готується встановити фіскальну кабалу.
29 березня, 18:15
Мистецтво
Або чому офіс верховного ухилянта простягнув свої гидкі мацаки до культури, в якій розбирається так само (насправді ніяк), як і у політиці.
11 березня, 17:42
Опінії
Алєксандр Лукашенка знову кидається погрозами у бік нескореної України. Так Кремль змушує його хоч якось імітувати участь в агресії.
07 березня, 17:31
Політика
Секретар Полтавської міської ради доволі часто маніпулює фактами. Все це він робить із єдиною метою: задовольнити свого партайґеноссе.
25 лютого, 20:15
Політика
Рішення бувають швидкі, популярні та ефективні. Просто виберіть будь-які два варіанти.
06 лютого, 07:51
Світ
На капітолійських пагорбах Оттави нині спекотно, опозиція звинуватила уряд у намаганні ухилитися від фінансово-економічного тиску на РФ.
03 лютого, 07:58