Ігри у «політику ідентичності» на руку нашим ворогам

Опінії
21 червня, 09:07
Ігри у «політику ідентичності» на руку нашим ворогам

Українцям, які позиціюють себе правими чи лівими, слід виходити з тем, які зводять їх до маргінальної меншості. Бо це дискурс XX століття.

Політолог

Найбільша проблема всіх Стамбульських конвенцій і подібних їм речей полягає у дискусіях навколо цих явищ. Обидві сторони (апологети та критики – прим. ред.) традиційно займаються дурним моралізаторством, давлять педальку емоцій, малюють уявну трагедію від неухвалення чи ухвалення таких рішень.

Мова про обидві сторони, якими б мої переконання не були – обидві течії виявляють себе як далекі від "великої політики". Адже вона не вірить сльозам, а лише рахує цифри в стовпчик.

Ніякого боронь Боже цивілізованого дискурсу – лише суперечки про цінності, махання опудалами прогресу і традиційності. Обклеювання ярликами, плювання межи очі улюбленим ворогам про яких прочитали в комсомольському бойовому листку вашої партії.

І це в рівній мірі відноситься до усіх учасників теми навколо Стамбульської конвенції та інших проявів явища "politics of identity" в Україні. На перетині ж релігії та сексуальності зазвичай виникають найбільш душні розмови, найбільші пересмикування, найбільш емоційний рознос противника, який зі сторони спостерігати просто бридко.

Такі в цьому гіперболізовано роздуті релігія і сексуальність, що ніколи не захочеться з такими людьми ні спати, ні заходити в одну церкву. Одна правда лишається свята і непорушна: поки люди продовжують бурлити навколо ідентичностей, політтехнологи не втрачають своєї актуальності як явище.

ІНШІ ОПІНІЇ
Читайте також:
Опінії
Це вам, люди, за те, що злили олію з мізків. За те, що гідність розміняли на атракціон зі совковим клоуном на манежі
вчора, 12:45
Опінії
Депутат Безугла від свого неймовірного розуму влізла в конфлікт з волонтерами
13 серпня, 15:10
Опінії
Немає на вас Люка Бессона, пінкертони балаганні.
12 серпня, 12:21
Опінії
Почали своє іпсо із «весняних посадок», «мільярдів сіянців», «4$ тисяч для педагогів», й по-сьогодні їм як на пню стати!
09 серпня, 12:28
Опінії
Володимир Зеленський підписав указ про призначення Костіна генпрокурором
28 липня, 15:58
Політика
Американська конґресвумен українського походження не припиняє боронити батьківщину за океаном, вимагаючи у Вашинґтону вплинути на Київ.
28 липня, 08:12