Індонезія відмовилася купувати російські винищувачі Су-35

СВІТ
23.12.2021, 14:17
Індонезія відмовилася купувати російські винищувачі Су-35
Фото: google

Це викликано побоюваннями потрапити під санкції США

Головний маршал авіації Індонезії Фаджар Прасетьо сказав журналістам, що країна "з важким серцем" відмовляється від планів придбати у Росії винищувачі Су-35 та шукає нового постачальника середніх або важких винищувачів четвертого чи більше нового покоління.

 Про це повідомляє DefenceNews.

У 2015 році Індонезія оголосила про намір домовитися з РФ про купівлю кількох Су-35, у 2018 році переговори про умови постачання 11 літаків було завершено, але в результаті контракт так і не було підписано.

Хоча Індонезія про це прямо не заявляла, ймовірно, зазначає DefenceNews, що затяжка і потім остаточна відмова від підписання вже готової угоди викликані побоюваннями потрапити під санкції США.

Закон про протидію противникам Америки за допомогою санкцій був прийнятий Конгресом у 2017 році та передбачає санкції для компаній та урядів за придбання зброї, військової техніки та запчастин у противників США – Ірану, Північної Кореї та Росії. У жовтні 2018 року про цю причину затримки з контрактом писала і російська преса.

Прасетьо також сказав журналістам, що міністерство оборони та ВПС Індонезії розглядають варіанти придбання американського винищувача F-15EX Eagle II або французького Dassault Rafale. Він зазначив, що країні, як і раніше, потрібні дві-три ескадрильї нових винищувачів.

Індонезія у 2020 році висловлювала зацікавленість у купівлі 15 винищувачів Eurofighter Typhoon, які були достроково виведені Австрією з експлуатації через вартість їх утримання та корупційний скандал.

Читайте також:
Економіка
Російський монополіст на ринку пасажирських повітряних перевезень зазнав нищівного удару від західних санкційних обмежень.
вчора, 22:29
Економіка
Європейська енергетична біржа Nord Pool зупиняє торги російською електроенергією.
21 травня, 19:38
Світ
Вся держвласність росії закордоном опинилася під загрозою арешту.
21 травня, 11:31
Опінії
Угорщина досі живе в умовах "медового місяця" з російською нафтогазовою трубою. Але Україна не платитиме за це своєю кров'ю.
16 травня, 09:27
Світ
Він намагався продати його за два тижні до початку війни
14 травня, 16:05
Світ
За це фінустанови отримують такі ж санкції та ризикують втратити доступ до ринків США та Європи.
14 травня, 10:37