Індонезія відмовилася купувати російські винищувачі Су-35

СВІТ
23.12.2021, 14:17
Індонезія відмовилася купувати російські винищувачі Су-35
Фото: google

Це викликано побоюваннями потрапити під санкції США

Головний маршал авіації Індонезії Фаджар Прасетьо сказав журналістам, що країна "з важким серцем" відмовляється від планів придбати у Росії винищувачі Су-35 та шукає нового постачальника середніх або важких винищувачів четвертого чи більше нового покоління.

 Про це повідомляє DefenceNews.

У 2015 році Індонезія оголосила про намір домовитися з РФ про купівлю кількох Су-35, у 2018 році переговори про умови постачання 11 літаків було завершено, але в результаті контракт так і не було підписано.

Хоча Індонезія про це прямо не заявляла, ймовірно, зазначає DefenceNews, що затяжка і потім остаточна відмова від підписання вже готової угоди викликані побоюваннями потрапити під санкції США.

Закон про протидію противникам Америки за допомогою санкцій був прийнятий Конгресом у 2017 році та передбачає санкції для компаній та урядів за придбання зброї, військової техніки та запчастин у противників США – Ірану, Північної Кореї та Росії. У жовтні 2018 року про цю причину затримки з контрактом писала і російська преса.

Прасетьо також сказав журналістам, що міністерство оборони та ВПС Індонезії розглядають варіанти придбання американського винищувача F-15EX Eagle II або французького Dassault Rafale. Він зазначив, що країні, як і раніше, потрібні дві-три ескадрильї нових винищувачів.

Індонезія у 2020 році висловлювала зацікавленість у купівлі 15 винищувачів Eurofighter Typhoon, які були достроково виведені Австрією з експлуатації через вартість їх утримання та корупційний скандал.

Читайте також:
Політика
Після схвалення в профільному комітеті резолюція може бути винесена на голосування в Сенат.
08 грудня, 13:05
Економіка
Загалом у списку буде 136 осіб, включно з 20 депутатами Держдуми, 22 членами ради федерації рф і трьома віцепрем'єрами
08 грудня, 12:10
Економіка
Обмеження запровадять проти фізичних та юридичних осіб.
08 грудня, 09:33
Війна
Але обмеження стосуватимуться лише "військових" технологій, а електроніка "подвійного" призначення знову "поза кадром"
05 грудня, 15:35
Новини
Чому Україні варто більше розраховувати на власні сили
05 грудня, 11:58
Новини
За даними CNN, Іран та росія уклали угоду щодо виробництва дронів на початку листопада
22 листопада, 06:55