Інформаційний шум в умовах єрмакократії

ПОЛІТИКА
29 березня, 13:41
Інформаційний шум в умовах єрмакократії
Фото: Facebook

Так уже склалося в історії людства, що той, хто володіє інформацією, — панує у світі. Ось, чому нині множиться брехня і пропаганда.

Якщо розібратися, ситуація з отриманням інформації зараз мало відрізняється від часів СССР.  Тоді свідома людина повинна була ігнорувати мейнстрімну програму «Врємя», газету «Правда», «Ізвєстія» і «Труд».

Люди намагалися вишукувати там адекватні відомості про події у власній країні та світі, крадькома припадаючи до радіоприймача. Крізь шум глушилок ловили «BBC», радіо «Свободу» і «Голос Америки».

Дехто вчився читати між рядків і тихенько обговорював почуте на кухні із вузьким колом однодумців. Серед них обов'язково затісувався сексот «нє-важно-какой-национальності».

Зараз ситуація аналогічна!

Щоби скласти більш-менш адекватну картину подій, треба ігнорувати абсолютну більшість телеканалів і видань. Включно із «BBC», радіо «Свободою» і «Голос Америки», які скурвилися та грають проти українських лідерів.

Тепер наші маленькі блоги — та ж сама «кухня». Різниця лише в тому, що за пошук альтернативних відомостей поки що не притягають до кримінальної відповідальності, а роль глушилок грають троле-ботоферми й обшуки на невгодних телеканалах.

Режим внутрішньої окупації трохи пом'якшився — тільки й усього. Проте деякі таваріщі так звикли до маргінального стану свідомого українства, що сприймають інформаційну окупацію як нормальну практику, до якої треба пристосовуватися, а не рушити.

Вони ще й затикають рота тим, хто наважується повстати проти принизливого становища українця у власній країні. Вивчена безпомічність, посилена професійними маніпуляціями, — жахлива річ.

Автор : Софія Дніпровська
Читайте також:
Політика
Мовник працює в умовах жорсткого недофінансування, в той час, як влада не шкодує грошей на створення нових телеканалів
21 травня, 11:39
Політика
Мінкульт анонсує «трансформацію» єдиного ЗелеМарафону.
21 травня, 10:05
Опінії
Це і близько не є справжньою відкритістю, навіть за мірками воєнного часу.
09 травня, 10:07
Політика
Державний департамент США опублікував доповідь за 2023 рік, в якій вказав на обмеження свободи слова в Україні.
24 квітня, 10:35
Політика
Після звільнення Залужного Зеленський провів закриту зустріч з «обраними» журналістами
09 лютого, 11:10
Політика
Журналісти продовжували помічати стеження за офісом редакції.
06 лютого, 11:46