Інвестори не розуміють впливу геополітики, – Financial Times

ЕКОНОМІКА
16.08.2023, 19:48
Інвестори не розуміють впливу геополітики, – Financial Times
Фото: Google

Смерть соціалістичного табору на чолі з СССР негативно вплинуло на західних бізнесменів, які повірили, що Москва може бути демократичною.

Про це йдеться у розлогому матеріалі, підготовленого та оприлюдненого впливовим міжнародним виданням "Financial Times", передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Майже 30 років тому почалося широко поширене переконання, що глобалізація являє собою переплетення регіональної економіки та кінець геополітики, яка впливає на інвестиції, за винятком країн, що розвиваються на периферії.

До повномасштабного вторгнення РФ в Україну наприкінці лютого минулого року, світ пережив період відносного спокою, тож багато інвесторів забули, наскільки геополітика може бути центральною для прийняття інвестиційних рішень.

Було 3 причини, чому геополітика відійшла на другий план у рамках інвесторів:

  1. Ейфорія, яка настала після розпаду СССР, помилково переконала багатьох, що ми вступили в епоху демократичної політики в усьому світі, а західні держави володіють найбільшою військовою могутністю, про що свідчить війна в Іраку на початку цього століття.
  2. Існувало хибне переконання, що глобальна економіка є новим явищем, хоча насправді міжнародна торгівля бере свій початок із давніх часів.
  3. Зростала ідея, що цей взаємозв'язок призведе до припинення конфлікту між націями, а геополітичні труднощі більше не впливатимуть на економічний ландшафт.

Можна стверджувати, що зерна нової ери були закладені із "дипломатією пінг-понгу" 1970-х років і початком перетворення Китаю в економічну наддержаву, якою вона є сьогодні.

Це створило широкі можливості для інвесторів, які не помітили неминучого зростання суперництва між Пекіном і Вашинґтоном.

Показово, але Зараз взаємні обмеження в рамках торговельного конфлікту між США та КНР нагадує нам, що економіка є продовженням політики іншими засобами.

Тому інвесторам, щоби заробляти потрібен новий набір навичок; менеджери, які можуть орієнтуватися в сучасних геополітичних ризиках, є тими, хто найкраще підходить для отримання довгострокових стабільних прибутків.

Ті, хто не враховує такі ризики, можуть не просто відчути тимчасову нестабільність, а і втратити всі гроші своїх клієнтів – як ті, хто інвестував у російські активи.

Галузь має розглянути, звідки вони набирають персонал, наприклад, щоби мати правильні перспективи та досвід, а випускники з політичними та історичними ступенями сьогодні такі ж важливі та актуальні, як і ті, хто вивчав фінанси та економіку.

«Різноманітність думок стає дуже важливою. Звичайно, ми повинні продовжувати розглядати вплив монетарної політики, а також економічні та природні ризики в поєднанні з ефектами геополітики. Багато із цих факторів взаємопов'язані. Наприклад, можливість масових міграцій, викликаних ідеологічними примхами окремих держав або зміною клімату. Увага до цих геополітичних ризиків може стати вирішальною для кінцевого результату», – висновують автори вказаного матеріалу.

Між тим, як уже повідомляв "Останній Бастіон", війна проти України може справді призвести до розпаду ресурсної федерації московії, яка була і залишається неспроможною державою.

Читайте також:
Політика
Чи хочете ви майбутнє, в якому Канада приєднається до ЄС, Росія пануватиме в Арктиці, а Китай керуватиме Латинською Америкою?
17 січня, 11:46
Політика
Гучно пролунала заява радника 47-го президента США із національної безпеки. Майк Волтц закликав владу України знизити мобілізаційний вік.
15 січня, 12:36
Політика
Попри дипломатичний хист окремих наших чиновників, нема рецепта, як змінити ставлення західних суспільств ззовні. Їм там бракує сміливості.
15 січня, 07:18
Війна
У війні перемагає той, хто запропонує таке нове світобачення і порядок, які об’єднають більшість партнерів.
14 січня, 10:32
Світ
Як Гренландія може допомогти США стримати Росію та Китай?
11 січня, 07:30
Економіка
Поразка Києва у війні коштуватиме Вашинґтону дорожче, ніж допомога. Адміністрації президента Дональда Трампа є над чим поміркувати.
10 січня, 21:43