Іран має достатньо запасів урану для щонайменше трьох ядерних бомб – WP

СВІТ
10 квітня, 17:24
Іран має достатньо запасів урану для щонайменше трьох ядерних бомб – WP

Іранські чиновники запевняють, що Іран має все необхідне для створення ядерної бомби

Іран заявляє, що не має наміру створювати ядерну зброю, однак у нього є запаси високозбагаченого урану, який можна перетворити на збройове паливо для щонайменше трьох бомб за термін від кількох днів до кількох тижнів.

Про це повідомляє The Washington Post.

Як зазначають журналісти, минуло шість років після виходу адміністрації колишнього президента США Дональда Трампа з ядерної угоди з Іраном.

Тегеран швидко накопичує збагачений уран, показники якого близькі до збройового рівня. Експерти побоюються, що створення ядерної бомби може бути справою найближчого часу.

The Washington Post зауважує, що іранська ядерна програма, яка вже 15 років привертає світову увагу, здебільшого схована в об'єкті під землею в горі біля Великої Соляної Пустелі. Установка, відома як Фордо, є внутрішнім святилищем ядерного комплексу Ірану, яке міцно охороняється, та частим пунктом призначення міжнародних інспекторів, чиї візити мають запобігти будь-яким секретним спробам Ірану створити ядерну зброю.

Зокрема, останній візит інспекторів у лютому показав значні зміни на заводі. Попри те, що виробництво збагаченого урану було зупинено згідно з ядерною угодою 2015 року, тепер там встановлено нове обладнання, що прискорює виробництво урану, зокрема й небезпечніші його форми, що наближають Іран до здатності виробляти ядерну зброю.

Тим часом іранські чиновники вже відкрито говорять про досягнення «стримування», маючи на увазі, що у країни тепер є все необхідне для створення бомби.

Своєю чергою, «Останній Бастіон» нагадує читачам, що ми входимо в один із найнебезпечніших періодів в історії людства. Станом на січень 2023 року у світі нараховувалося 12 512 ядерних боєголовок.

Учасники Договору про заборону ядерної зброї попередили про «екзистенційну загрозу для людства», яку становить ядерна зброя, і підтвердили прихильність до «заборони і повної ліквідації» такого озброєння у декларації, ухваленій наприкінці п'ятиденної зустрічі 1 грудня 2023 року.

Читайте також:
Світ
Посилення співпраці між путіним і північнокорейським лідером Кім Чен Ином може значно розширити ядерний потенціал Пхеньяна
вчора, 12:25
Світ
Кількість вильотів літаків НАТО на перехоплення винищувачів рф зросла на 20 відсотків — Reuters
17 травня, 11:05
Політика
Захід запустив для Кремля черговий трилер. Новий строк царювання путіна буде останнім не тільки для бункерного діда, а й для РФ.
12 травня, 18:30
Світ
Міністр оборони Польщі заявив, що країна зміцнює бар’єри на кордоні, нібито, для стримування нелегальної міграції
10 травня, 11:45
Світ
Президент Польщі подав до Сейму законопроєкт «на випадок війни»
03 травня, 09:05
Світ
Йдеться не лише про Польщу, а й про інші країни Заходу.
24 квітня, 09:40