Іран поклав око на Занґезурський коридор

СВІТ
30.03.2023, 16:00
Іран поклав око на Занґезурський коридор
Фото: Azeri.Media

Єреван благає Тегеран допомогти у новому потенційному конфлікті проти Баку. Москва також стояти осторонь Кавказького питання не збирається.

Ситуація на Кавказі насправді набагато складніша, ніж здається. Потенційна війна поміж Вірменією та Азербайджаном може розгорнутися найближчим часом.

Адже ніхто не задоволений тим миром, котрий був підписаний у Москві у 2020 році. Ба більше: цього разу війна може торкнутись не тільки Карабаху, але й Занґезуру.

Цей регіон єдиний котрий сполучає Єреван з Іраном та має кордон з азербайджанським анклавом Нахічевань. У Баку 2 роки намагалися домовитися за коридор через цей регіон, аби врешті мати можливість сполучення, але безуспішно.

Тому не дивно, що за останні пів-роки неодноразово була інформація про зацікавлення Баку окупувати Занґезур. Певно, щоб урешті решт вирішити це питання.

Але цьому може завадити Іран. Програш Вірменії у майбутній війні ставить Іран в дуже невигідне світло.

Фактично, це буде означати втрату впливу на Кавказі, та остаточний вихід Анкари на Каспій, з усіма супутніми інфраструктурними та торгівельними проектами. Та загроза вже безпосередньо у відношенні до Південного Азербайджану, регіону в Ірані, де проживає азербайджанців більше ніж в самому Азербайджані.

Тому, щоби перервати такий розвиток подій, Іран проводить ескалацію за ескалацією. Погрожуючи Баку значно більшою війною, ніж може бути в разі наступу на вірменів. 

Це лише одна з багатьох локальних війн значно більшого конфлікту, котрий розростається поступово на наших очах. Яке врешті решт зробить обличчя цього століття.

Автор – Гліб Парфьонов, керівник департаменту безпекової політики Центру політичних студій "Доктрина"

Читайте також:
Світ
Посилення співпраці між путіним і північнокорейським лідером Кім Чен Ином може значно розширити ядерний потенціал Пхеньяна
25 травня, 12:25
Світ
Кількість вильотів літаків НАТО на перехоплення винищувачів рф зросла на 20 відсотків — Reuters
17 травня, 11:05
Політика
Захід запустив для Кремля черговий трилер. Новий строк царювання путіна буде останнім не тільки для бункерного діда, а й для РФ.
12 травня, 18:30
Світ
Міністр оборони Польщі заявив, що країна зміцнює бар’єри на кордоні, нібито, для стримування нелегальної міграції
10 травня, 11:45
Світ
Президент Польщі подав до Сейму законопроєкт «на випадок війни»
03 травня, 09:05
Світ
Йдеться не лише про Польщу, а й про інші країни Заходу.
24 квітня, 09:40