Іран поклав око на Занґезурський коридор

СВІТ
30 березня, 16:00
Іран поклав око на Занґезурський коридор
Фото: Azeri.Media

Єреван благає Тегеран допомогти у новому потенційному конфлікті проти Баку. Москва також стояти осторонь Кавказького питання не збирається.

Ситуація на Кавказі насправді набагато складніша, ніж здається. Потенційна війна поміж Вірменією та Азербайджаном може розгорнутися найближчим часом.

Адже ніхто не задоволений тим миром, котрий був підписаний у Москві у 2020 році. Ба більше: цього разу війна може торкнутись не тільки Карабаху, але й Занґезуру.

Цей регіон єдиний котрий сполучає Єреван з Іраном та має кордон з азербайджанським анклавом Нахічевань. У Баку 2 роки намагалися домовитися за коридор через цей регіон, аби врешті мати можливість сполучення, але безуспішно.

Тому не дивно, що за останні пів-роки неодноразово була інформація про зацікавлення Баку окупувати Занґезур. Певно, щоб урешті решт вирішити це питання.

Але цьому може завадити Іран. Програш Вірменії у майбутній війні ставить Іран в дуже невигідне світло.

Фактично, це буде означати втрату впливу на Кавказі, та остаточний вихід Анкари на Каспій, з усіма супутніми інфраструктурними та торгівельними проектами. Та загроза вже безпосередньо у відношенні до Південного Азербайджану, регіону в Ірані, де проживає азербайджанців більше ніж в самому Азербайджані.

Тому, щоби перервати такий розвиток подій, Іран проводить ескалацію за ескалацією. Погрожуючи Баку значно більшою війною, ніж може бути в разі наступу на вірменів. 

Це лише одна з багатьох локальних війн значно більшого конфлікту, котрий розростається поступово на наших очах. Яке врешті решт зробить обличчя цього століття.

Автор – Гліб Парфьонов, керівник департаменту безпекової політики Центру політичних студій "Доктрина"

Читайте також:
Світ
Європейський союз не буде брати участь в ескалації ситуації, проте уважно спостерігає за діями росії та Білорусі
25 травня, 15:46
Світ
Два американські стратегічні бомбардувальники раніше були помічені поблизу російського повітряного простору над Балтійським морем
24 травня, 09:10
Світ
Розвідувальне відомство США опублікувало відеоінструкцію
16 травня, 13:05
Світ
Китай шукатиме нові військові переваги, розширюючи потенціал у таких сферах, як штучний інтелект, інформаційні мережі, авіація і космос
16 травня, 12:05
Світ
Наразі Північний полюс - одне з найчистіших місць на Землі - належить усім і нікому.
05 травня, 12:18
Світ
Московія активно займається картографуванням критичної інфраструктури союзників як на суші, так і на морському дн
04 травня, 12:05