Іранський режим опановує орбіту Землі

СВІТ
30 січня, 08:21
Іранський режим опановує орбіту Землі
Фото: Iran Press

Слідом за росіянами та китайцями у Тегерані вирішили і собі підкорити космос. Для цього на земну орбіту іранці запустили кілька супутників.

Відповідні кадри оприлюднило державне телебачення шиїтської близькосхідної країни, де панує військово-теократична диктатура під проводом аятол. Запуск ракети «Simorgh» із космодрому Імама Хомейні у сільській місцевості посеред провінції Семнан відбувся напередодні.

Як стверджують іранські пропагандисти, на орбіту виведено супутники «Mahda» (пристрій виключно для наукових дослідів), «Kayhan-2» та «Hatef-1» (обидва — «подвійного призначення» для глобального стеження). Запущена ракета мала напис на фарсі «Ми можемо», що стосується попередніх невдач.

Міністр інформаційних і комунікаційних технологій Ірану Іса Зарепур заявив, що «Mahda» нібито вже надіслав сигнали на Землю; зараз триває позиціювання на орбіті. До того було 5 невдалих запусків поспіль, включаючи смертельні пожежі та вибух ракети на стартовому майданчику, які режим аятол намагався приховати від світу.

Своєю чергою, медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам про те, як минулого тижня Туреччина відрядила на земну орбіту власного першого космонавта. Це астрофізик Алпéр Ґезеравджи, який пробуде у космосі кілька тижнів для здійснення наукових експериментів.

Запуск ракети «Simorgh» із космодрому Імама Хомейні
Запуск ракети «Simorgh» із космодрому Імама Хомейні
Читайте також:
Світ
Командування збройних сил США співпрацює з партнерами, щоб притягнути хуситів до відповідальності та зменшити їхній військовий потенціал
10:00
Світ
Після призову юнаки не зможуть вступити до вищих навчальних закладів, доки не завершать службу.
вчора, 18:43
Світ
Раніше Пашинян заявив, що дві країни з ОДКБ допомагали Азербайджану готувати війну проти Вірменії у Нагірному Карабасі
12 червня, 17:01
Світ
Вашинґтонські «яструби миру» вимагають від України не ескалювати конфлікт, а самі допомагають коїти масову різанину. Ізраїль їм важливіший.
12 червня, 12:36
Світ
Російсько-українська війна розпалила технологічний розвиток оборонної промисловості. Не лише Захід, а й Схід переозброюється.
11 червня, 21:40
Світ
Ізраїльський режим спорудив у пустелі спеціальну катівню для підозрюваних у тероризмі жителів Ґази. До них застосовують нацистські тортури.
11 червня, 12:35