Іранський режим опановує орбіту Землі

СВІТ
30.01.2024, 08:21
Іранський режим опановує орбіту Землі
Фото: Iran Press

Слідом за росіянами та китайцями у Тегерані вирішили і собі підкорити космос. Для цього на земну орбіту іранці запустили кілька супутників.

Відповідні кадри оприлюднило державне телебачення шиїтської близькосхідної країни, де панує військово-теократична диктатура під проводом аятол. Запуск ракети «Simorgh» із космодрому Імама Хомейні у сільській місцевості посеред провінції Семнан відбувся напередодні.

Як стверджують іранські пропагандисти, на орбіту виведено супутники «Mahda» (пристрій виключно для наукових дослідів), «Kayhan-2» та «Hatef-1» (обидва — «подвійного призначення» для глобального стеження). Запущена ракета мала напис на фарсі «Ми можемо», що стосується попередніх невдач.

Міністр інформаційних і комунікаційних технологій Ірану Іса Зарепур заявив, що «Mahda» нібито вже надіслав сигнали на Землю; зараз триває позиціювання на орбіті. До того було 5 невдалих запусків поспіль, включаючи смертельні пожежі та вибух ракети на стартовому майданчику, які режим аятол намагався приховати від світу.

Своєю чергою, медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам про те, як минулого тижня Туреччина відрядила на земну орбіту власного першого космонавта. Це астрофізик Алпéр Ґезеравджи, який пробуде у космосі кілька тижнів для здійснення наукових експериментів.

Запуск ракети «Simorgh» із космодрому Імама Хомейні
Запуск ракети «Simorgh» із космодрому Імама Хомейні
Читайте також:
Світ
У Латвії заявили, що виявили щонайменше три осередки глушіння сигналу вздовж кордонів з росією.
09:00
Світ
Там показали новітні ракети, підводні дрони та іншу зброю.
08:37
Світ
Бразилія фактично втратила доступ до одного з найбільших у світі покладів марганцю.
вчора, 10:21
Світ
У Сіднеї в Австралії автомобіль протаранив ворога генерального консульства РФ 1 вересня. Водія арештували.
01 вересня, 10:21
Світ
Мер Чикаго та губернатор штату обіцяють чинити опір міграційним рейдам нацгвардії.
31 серпня, 21:17
Світ
Екоактивістка Грета Тунберг разом з групою активістів 31 серпня відпливає з Барселони, щоб спробувати «прорвати незаконну облогу Гази».
31 серпня, 15:00