Туреччина відрядила на земну орбіту свого першого космонавта

СВІТ
21 січня, 12:04
Туреччина відрядила на земну орбіту свого першого космонавта
Фото: Anadolu Ajansı

Ракетна ж держава Україна, влада якої займається грабунком населення, на подібне не здатна. Очевидно, опановувати космос будуть інші.

Відповідними кадрами зі стартового майданчика на мисі Канаверал у Флориді поділилося одне із провідних турецьких видань Anadolu Ajansı. Зазначається, що корабель SpaceX доставить на Міжнародну космічну станцію першого космонавта Туреччини на ім'я Алпéр Ґезеравджи.

Запуск ракетоносія Falcon 9 Crew Dragon відбувся напередодні у рамках міжнародної комерційної місії Axiom Space, яку планували цілий рік. Окрім Алпéра Ґезеравджи на борту також перебувають ще троє дослідників космосу:

  • представник NASA Майкл Лопес-Алеґріа;
  • пілот ВПС Італії Валтер Вілладеї;
  • фахівець зі Швеції Маркус Вандт.

У неділю вранці (21 січня) корабель SpaceX здійснив успішне стикування із Міжнародною космічною станцією, де команду дослідників зустріне постійний екіпаж. Четвірка космонавті пробуде близько двох тижнів на земній орбіті, де проведе кілька наукових експериментів.

Важливо зауважити, що це третя для Axiom Space комерційна місія за минулі два роки, яка відкладалася через проблеми із запуском ракет компанії Ілона Маска. Так, вартість одного місця на кораблі Falcon 9 Crew Dragon складає для охочих майже $55 мільйонів.

Тим часом, медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам про те, що Японія стане п'ятою країною у світі, яка висадить власний екіпаж на Місяці. Раніше свої модулі на поверхні супутника Землі спрямували космічні агенства комуністичного Китаю та Індії.

Туреччина відрядила на земну орбіту свого першого космонавта_1
Читайте також:
Світ
На початку жовтня французький астронавт зафіксував потужний спалах світла в атмосфері Землі, який віддалено нагадує вибух кобальтової бомби.
14.10.2021, 15:14
Світ
Вірменія визнала Палестину як незалежну і суверенну державу.
вчора, 11:47
Світ
В організації ICAN повідомили про оновлення ядерного арсеналу США у п'яти країнах Європи
вчора, 10:02
Світ
Марк Рютте може стати наступним Генеральним секретарем НАТО
20 червня, 18:23
Світ
Він робив ставки на дату виборів
20 червня, 11:39
Світ
Минулого тижня лідери найзаможніших країн планети зустрілися в Італії обговорити поточний стан справ. На жаль, однієї дипломатії замало.
19 червня, 21:54