Ірина Фаріон про Армію Безсмертних.

Виміри
03.05.2021, 09:40

Дивізія «Галичина» – це складник українського національно-визвольного руху під час Другої світової війни.

Дивізія «Галичина» – це складник українського національно-визвольного руху під час Другої світової війни. До речі, саме я ініціювала постанову у ВР, про вилучення з усіх юридичних документів терміна «велика вітчизняна війна» як такого, що суперечить названому поняттю….(№2231а від 05.06.2013). Який же вереск стояв тоді щодо цього...

Дивізію «Галичина» слід визнати протиборчою стороною з московським ворогом, як і УПА, на тій підставі, що основний мотив дивізійників – це боротьба з Червоною Армією з націоналістичних міркувань під час окупації Західної України – наслідку нацистсько-радянського пакту Молотова-Ріббентропа. Дивізія, як доведено Комісією Дешена у Канаді (1985–1987), не вчиняла жодного злочину проти людяности, її члени категорично не поділяли нацистської ідеології, саме дивізійники стали основним джерелом офіцерських кадрів для УПА – і це були люди винятково самостійницького і державницького світогляду. Вони заслуговують на виняткову шану, славу, пам'ять і правду про них. Це борці за Волю України !

У відео йтиметься про дивізійника Василя Бойкова, який під час Бродівського котла потрапив у полон до червоноармійців. Його врятувала лише мова. Червоні хотіли розстріляти його як фашиста, проте він з останніх сил, як тяжко поранений, заговорив українською… Це їх зупинило. Відтак фільтраційний табір у Саратові.

За 70 років після поранення батька під Бродами, 18 лютого 2014 року, його син Володя Бойків загинув на Майдані, отримавши три кулі від снайпера. Володя – Герой України (до речі, завдяки моїй постанові у ВР, яку так не хотів утілювати в життя Порошенко, № 4213 від 23.02.2014), один з Небесної Сотні. Похорон Володимира Бойкова для мене винятковий. Його дружина, пані Наталя зі Львова, довірила мені слово над своїм чоловіком на сцені Майдану…

Це і є наступність поколінь: від дивізійника 1943 року до майданівця 2014. Дивізійники – це Герої .. І ніхто не переконає мене в протилежному.

Із Маршу дивізії "Галичина":

У ряд ставай за рідний край,
солодша смерть, ніж брязк кайдан!
Хай гине гад - московський кат -
комуна - вольности обман.
І наче грім, як хмаролім,
проб'є луна - ввесь Кремль до дна:
іде в похід на дикий схід
ДИВІЗІЯ "ГАЛИЧИНА" (Богдан Стефанишин).

Автор : Ірина Фаріон
Читайте також:
Як Микола Різник прихистив у себе сумнівного підрядника
вчора, 10:35
Глибоко помиляється той, хто вважає, що путінські найманці уникнуть кари за один кривавий епізод великої епопеї за український Донбас.
21 січня, 17:33
Московитська пропаганда може звинуватити Україну “у застосуванні отруйних хімічних речовин проти населення Донбасу”
16 січня, 11:13