Ірину Венедіктову викликали на допит у НАБУ, - Олександр Лємєнов

ПОЛІТИКА
10.01.2023, 12:25
Ірину Венедіктову викликали на допит у НАБУ, - Олександр Лємєнов

Причина наразі невідома

Колишню генеральну прокурорку Ірину Венедіктову викликали на допит до НАБУ.

Про це у Facebook повідомив голова правління організації StateWatch Олександр Лємєнов, посилаючись на власні джерела.

«Колишню генпрокурорку викликали на допит в НАБУ, за даними моїх джерел. Поки без статусу підозрюваної, як свідка. Підстава поки невідома, але сам факт доволі цікавий», – написав Олександр Лємєнов.

Активіст припустив, що мова може йти про незадекларований годинник Hublot.

Ірину Венедіктову викликали на допит у НАБУ, - Олександр Лємєнов_1

Проте, зазначив він, і «без цього кейсу є за що “зачепитись”».

Наразі відомо, що НАБУ розслідує втручання Ірини Венедіктової у діяльність прокурора по справі голови Окружного адмінсуду міста Києва Павла Вовка.

Йдеться про розслідування діяльності ОЗУ, яку створили в судовій системі України на основі ОАСК з метою захоплення державної влади.

Венедіктова ліквідувала групу прокурорів у цій справі, керівником якої був її заступник Андрій Любович. Напередодні ліквідації група погодила вручення підозр 12 фігурантам справи, зокрема і Вовку. Того ж дня розслідування справи Вовка і Ко від СБУ повністю перейшло до НАБУ.

Крім того, що заступник генпрокурорки Любович в результаті зміни підслідності справи щодо ОАСК автоматично втратив вплив на перебіг розслідування, Венедіктова кардинально звузила коло повноважень свого заступника.

Ба більше, вона зажадала, щоб Любович написав заяву про відставку. Хоч він був призначений за квотою Ігоря Коломойського, однак згодом поводився досить незалежно.

Слабкість позиції обвинувачення із самого початку полягала в незавершеності фоноскопічної експертизи записів з кабінету голови суду. Захист Вовка ефективно використовував слабкість, оперативно і офіційно надавши  результати своєї експертизи, яка назвала плівки монтажем. Що дозволило Вовку заявити про «політичний тиск» і без проблем переобратися головою ОАСК.

Після звільнення Венедіктової з посади Генерального прокурора, Володимир Оманський призначив Ірину Венедіктову послицею у Швейцарії.

Ірину Венедіктову викликали на допит у НАБУ, - Олександр Лємєнов_3

Читайте також:
Полтава
За майже три роки «слуги нароту» витратили 9 мільйонів гривень та перетворили територію перед обласною бібліотекою на звалище
11:00
Політика
Після звільнення з «Укрзалізниці» Едуарда Кріцина, у його родини з’явилась дорога нерухомість та авто.
09:05
Кримінал
Через перевищення посадовцем службових повноважень довкіллю завдано шкоди на 1,7 млн грн
вчора, 16:10
Позиція
«Фахівці» Свин&газу освоїли нову схему.
вчора, 15:50
Політика
З нього не сплачують податки, а валюта від такого продажу не повертається в країну.
14 червня, 18:32
Кримінал
Валерій Головко та Микола Різник, за допомогою корумпованих суддів та прокурорів, намагаються уникнути кримінальної відповідальності
14 червня, 14:45