Існує ймовірність, що росіяни будуть вимушені піти із ЗАЕС

ВІЙНА
04.12.2022, 17:00
Існує ймовірність, що росіяни будуть вимушені піти із ЗАЕС
Фото: Facebook

Для РФ становище дедалі більше виглядає патовим. Перемога на полі бою неможлива, і вони це вже стали усвідомлювати.

Московити почали нити щодо здачі Запорізької атомної електростанції ще 2-3 тижні тому. Військкорівські "Z"-ресурси погнали ще нічим не підкріплену тезу про підготовку до здачі стратегічного "в люди".

Ось аж тепер оформився більш людський каркас до цієї тези. Днями очільник МАГАТЕ Рафаель Гроссі зазначив, що «обидві сторони [РФ і Україна – прим. авт.] близькі до угоди із МАГАТЕ щодо демілітаризації ЗАЕС»; тобто, фактичного виведення російських військ.

Звісно, МАГАТЕ навряд чи слід розглядати як самостійну силу міжнародної політики – як і ООН, ця структура є лише майданчиком. Утім об'єктивно ЗАЕС перетворилася для РФ на валізу без ручки: виробляти електроенергію станція уже фактично припинила, немає можливості експортувати енергію ЗАЕС будь-куди.

Аби забезпечити життєздатність АЕС потрібні тисячі працівників. І до честі персоналу – РФ так і не змогла примусити більшість з них співпрацювати з "РосАтомом".

Існує ймовірність, що росіяни будуть вимушені піти із ЗАЕС. Знову демонструючи "готовність до перемовин" і отримуючи щось ілюзорне на заміну, наприклад гарантії безпеки транспортування російських нафти та газу до Європейського союзу через Україну.

У реальності Україна і так гарантує ці постачання без якихось зовнішніх умов. Адже той факт, що ЄС буде з енергоносіями цієї зими все ж більш вигідний: він дає зберігати поточну санкційну політику без скасування.

Київ зберігає статус стабільного транзитера енергоносіїв, на відміну від самої РФ. Для Кремля становище дедалі більше виглядає патовим, оскільки перемога на полі бою неможлива.

До хоч якогось дипломатичного сценарію шалено далека відстань, ЗАЕС не може стати ціною перемовин про закінчення війни у широкому сенсі, але росіяни уже не знають що із нею робити взагалі. Тримати під контролем і чекати поки сховища атомного палива розгерметизуються?

Україна, звісно, постраждає, але чи наблизить це хоч трохи перемовини? – Навряд, тож росіяни можуть віддати ЗАЕС.

Але... але можуть і не віддати – на те вони й безрозсудні тварини. Сценарію вирівняти для них ситуацію у притомне русло немає жодного.

Автор : Ярослав Божко
Читайте також:
Політика
Медійний вояк і виконавець забаганок путінського режиму на українському фронті хворий, його видають очі та вираз обличчя.
23.10.2022, 08:34
Політика
Кремлівська маріонетка і самопроголошений диктатор із Мінська вирішив залякати власну армію перед можливим нападом на Україну з Півночі.
22.10.2022, 08:18
Світ
Косово давно вже незалежна країна, яка на відміну від Абхазії, не керується ззовні, тому Сербія і нервує. А з нею нервуються у Кремлі.
02.08.2022, 09:29
Війна
На тимчасово окупованих територіях України від Херсона до Луганська цими днями яскраво палає. Якісно опрацювали американські "хімери".
07.07.2022, 07:09
Політика
Війна – час згуртування та єднання задля виживання народу, особливо, коли саме існування українців поставлено на кін агресором із РФ.
06.07.2022, 09:23
Світ
Всі 30 років незалежності у Казахстані панувала і продовжує панувати антиімперська державна ідеологія, спрямована на втечу від РФ.
23.06.2022, 09:02