Існує ризик, що Коломойський може забрати назад у держави Приватбанк – голова правління банку
Для іноземних інвесторів справа Приватбанком стала індикатором щирості Зеленського щодо боротьби з корупцією.
Існує реальний ризик повернення Приватбанку екс-власникам Ігорю Коломойському та Геннадію Боголюбову, або що вони отримають щедру компенсацію.
Про це виданню Financial Times розповів голова правління Приватбанку Петр Крумханзл.
«Для кредиторів та іноземних інвесторів справа Приватбанком стала індикатором щирості Зеленського щодо боротьби з корупцією та реформування економіки», – йдеться у статті Financial Times.
За словами Крумханзла, якщо Київ не виконає попередніх домовленостей з МВФ у рамках нової програми на 5.5 млрд доларів, то може не отримати цих грошей.
«Якщо ситуація піде не так, як планувалось, то дуже велика ймовірність, що Україна не отримає грошей МВФ», – підкреслив він.
Петр Крумханзл заявляє, що у такому випадку довіру до українського уряду буде підірвано, і інвестори почнуть виводити свої гроші з країни. Це, за його словами, буде ударом для фінансового сектора та призведе до девальвації гривні.
«Я не впевнений, що Зеленський має правильну картину, тому що та картина, яку він має, виходить від його оточення», – висловив побоювання голова правління Приватбанку.
Як повідомляли ЗМІ, 18 квітня 2019 року Окружний адміністративний суд міста Києва визнав незаконною націоналізацію Приватбанку. Розгляд цієї справи тривав з червня 2017 року, її розмір перевищував 50 томів. Сам текст рішення Окружного адмінсуду Києва досі залишається засекречений на підставі пункту чотири частини першої статті 7 закону України «Про доступ до судових рішень».
Наприкінці листопада минулого року олігарх Ігор Коломойський заявив, що поверне у свою власність Приватбанк у найближчому майбутньому.
У свою чергу Кабмін подав у парламент законопроект, який врегулює виведення з ринку неплатоспроможних банків та не дозволить повертати їх екс-власникам.
Згідно матеріалів українських журналістських-розслідувачів, мільярдери Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов через дочірню компанію на Кіпрі вивели майже 5,5 мільярдів доларів з «Приватбанку». Допомагали у цьому позики для підставних компаній.