Історія останнього українського гетьмана Кирила Розумовського
Що ховає нащадок останнього гетьмана України? Як хлопці, що були пастушками зробили шалену кар’єру та пробилися до влади?
Для спеціального випуску «Реальної історії» історик Акім Галімов привіз із Відня ексклюзивне інтервʼю з нащадком останнього українського гетьмана Грегором Розумовським.
А також унікальні зйомки українськими селищами, в яких у 18 столітті розгорталась абсолютно голлівудська історія сім’ї Розумовських.
Як хлопці, що були пастушками зробили шалену кар’єру та пробилися до влади? І як користуючись цим шансом, намагалися вибороти незалежність для всієї України?
Як їх нащадки увійшли до найвищих кіл аристократії вже у Відні та замовляли музику самому Бетховену?
Про все це в новому випуску «Реальної історії».
Факт про те, що російська цариця Єлизавета І взяла собі за чоловіка простого чернігівця — уродженця козацької родини Розумів Олексія — загальновідомий.
Але мало хто знає, що фаворит переконав царицю перед вінчанням зʼїздити на оглядини до його матері Наталії на Чернігівщину у сучасну Козелецьку громаду.
У палаці Дараганів і відбулася історична зустріч.
Акім Галімов показав як нині виглядає історичний будинок, який ще називають Покорщиною.
«Бачите, будинок насправді має вражаючу історію. Йому понад 250 років і це насправді одна з таких споруд, яких в Україні більше немає. Тому що це садиба, повʼязана з часами Гетьманщини. Нині вона у жахливому стані. Неможливо усвідомити як ми самі можемо довести наші українські пам’ятки до такого стану».
Будинок перебував у нормальному стані ще до часів Незалежності.
Ще у 1989 році тут все було більш-менш нормально. Нині ж здається, що будь-якої миті споруда може завалитися.
Всередині - розруха та купа сміття. Акім Галімов зазначає, що буде порушувати питання відновлення історичного маєтку.