Івано-Франківщина простилася з Героєм України другом «Да Вінчі»

09.03.2023, 18:35
Івано-Франківщина простилася з Героєм України другом «Да Вінчі»

Односельці навіки молодого Дмитра Коцюбайла з Бовшова і Задністрянського провели полеглого воїна в останню путь.

Про це з Прикарпаття повідомила пресслужба 67 Окремої механізованої бригади "Добровольчий Український Корпус", передає медіаагенція "Останній Бастіон".

Люди масово виходили на дорогу, ставали на коліна, проводжаючи нескореного російськими окупантами 27-річного Героя, командира фронтового підрозділу "Вовки Да Вінчі".

Останню шану Дмитру Коцюбайлу віддали у сільському Будинку культури та Церкві Зішестя Святого Духа, на прощання прибули понад тисяча людей; за труною йшла наречена покійного Героя України Аліна Михайлова.

На скорботній процесії, крім бойових побратимів, також був присутній чинний начальник Національної академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного генерал-лейтенант Павло Ткачук.

Івано-Франківщина простилася з Героєм України другом «Да Вінчі»_1
Івано-Франківщина простилася з Героєм України другом «Да Вінчі»_3
Івано-Франківщина простилася з Героєм України другом «Да Вінчі»_5

«Багатьом Дмитро був відомий за позивним "Да Вінчі". У своєму останньому бою 7 березня 2023 року під Бахмутом він командував 1-им окремим механізованим батальйоном "Вовки Да Вінчі" 67 Окремої механізованої бригади Сухопутних військ Збройних Сил України.

Дмитро загинув як справжній Герой, не тільки за званням, а й за силою духу та любові до рідної України. Він до кінця виконав свій військовий і громадянський обов'язок, обороняючи від російських окупантів нашу святу українську землю.

Для мене ця втрата особливо болісна. Адже Дмитро Коцюбайло зовсім нещодавно проходив військовий вишкіл та підвищував свій професійний рівень в одній із військових частин Національної академії сухопутних військ, щоб потім продовжувати боронити Україну на найважчих ділянках фронту.

Бачилися з ними та його підрозділом буквально перед тим, як бригада вирушила для виконання бойових завдань. Світла пам'ять про нього назавжди залишиться у наших серцях. Його відданість Українському народові та почесній ратній справі захисту України завжди буде промовистим взірцем для всіх нас», – висловив співчуття генерал-лейтенант Павло Ткачук.

Івано-Франківщина простилася з Героєм України другом «Да Вінчі»_7
Івано-Франківщина простилася з Героєм України другом «Да Вінчі»_9
Івано-Франківщина простилася з Героєм України другом «Да Вінчі»_11

«Україна проводить свого вірного сина, Націоналіста, Воїна, Героя, командира 1 Окремої штурмової роти Добровольчого Українського Корпусу "Правий сектор" – "Вовки Да Вінчі", відважного комбата 1 батальйону 67 ОМБр "ДУК", Дмитра Коцюбайла "Да Вінчі".

Першими простилися земляки з рідного села Бовшів на Івано-Франківщині, Батьківщини Дмитра. Чин похорону та громадські прощання відбудуться завтра, у п'ятницю, 10 березня, у місті Київ:

  • о 12:00, Михайлівський собор
  • о 13:15, Майдан Незалежності.

Запрошуємо всіх вшанувати пам'ять поеглого смертю Героя України», – повідомили у пресслужбі 67 ОМБр "ДУК".


Нагадаємо, що Дмитро Коцюбайло народився 1 листопада 1995 року у селі Задністрянське, нині Бурштинської громади Івано-Франківського району Івано-Франківської області.

Освіту здобував у Бовшівській загальноосвітній школі та Івано-Франківському художному ліцеї.

Дмитро Коцюбайло брав активну участь у Революції гідності. 

У 17 років, пішов захищати Україну від російської агресії зі зброєю в руках. У 2014-му командував взводом добровольців, а у 2015-му – добровольчою ротою.

Івано-Франківщина простилася з Героєм України другом «Да Вінчі»_13
Івано-Франківщина простилася з Героєм України другом «Да Вінчі»_15
Івано-Франківщина простилася з Героєм України другом «Да Вінчі»_17

У 2014 році Дмитро отримав важке поранення танковим снарядом в населеному пункті Піски, Донецької області.

Після одужання, через 3 місяці реабілітації повернувся на фронт, де до сьогодні продовжує відстоювати інтереси України, звільняти окуповані території та боротися з російськими загарбниками.

За вольовий характер та безстрашність у 21 рік Дмитро Коцюбайло отримав срібного тризуба "Народного Героя України".

17 березня 2016 року призначений командиром 1 Окремої штурмової роти ДУК ПС – "Вовки Да Вінчі". 30 листопада 2021 року був удостоєний найвищої державної нагороди – звання Героя України зі врученням "Золотої Зірки".

З лютого 2023 року Дмитро Коцюбайло воював на Бахмутському напрямку. Дмитро "Да Вінчі" Коцюбайло поліг смертю хоробрих 7 березня у бою за український Бахмут.

"Останній Бастіон" висловлює щирі співчуття родині, близьким та побратимам Дмитра Коцюбайла. Вічна і світла пам'ять борцю за свободу України!

Герої не вмирають! Слава і Честь!
Івано-Франківщина простилася з Героєм України другом «Да Вінчі»_19
Івано-Франківщина простилася з Героєм України другом «Да Вінчі»_21
Івано-Франківщина простилася з Героєм України другом «Да Вінчі»_23
Читайте також:
Полтава
46-річний військовослужбовець поліг у бою проти московитів за село Урожайне на Донеччині цього тижня. Він не дозволив ворогу просунутися.
18 квітня, 06:00
Некролог
Ця війна забирає кращих із нас. На жаль, цвіт української нації гине, зупиняючи безжальну, людожерську московитську орду.
16 квітня, 19:06
Некролог
Мешканець села Харківці Пирятинської громади — на щиті. Наш незламний земляк Євген Пулинець поповнив лави Небесного Воїнства України.
14 квітня, 11:36
Війна
Сьогодні в останню дорогу провели українських захисників — Сергія Коновала і Тараса Петришина.
09 квітня, 17:01
Війна
Валентин Дондіков пав смертю хоробрих, борючись із російськими окупантами на Херсонському напрямку
08 квітня, 17:35
Некролог
Лави незламних українських захисників продовжують танути. Щодня до Небесного Воїнства під покров Оранти відходять найкращі...
07 квітня, 16:20