Кабмін визначив механізм надання УБД добровольцям

ВІЙНА
12.02.2020, 15:43
Кабмін визначив механізм надання УБД добровольцям
Фото: domanivka.mk.gov.ua

Добровольці матимуть пільги та соцгарантії як учасники бойових дій, зможуть отримати державну соціальну підтримку.

Кабінет міністрів на засіданні у середу визначив чіткий механізм надання статусу учасника бойових дій членам добровольчих формувань.

Про це прем’єр-міністр Олексій Гончарук повідомив у Тelegram.

«Добровольці, які брали безпосередню участь в АТО, зможуть отримати статус учасника бойових дій. Уряд визначив чіткий механізм надання статусу УБД членам добровольчих формувань. До цього подекуди добровольці були змушені в судах доводити, що захищали країну на Сході», – написав він.

Тепер добровольці матимуть пільги та соцгарантії як учасники бойових дій, зможуть отримати державну соціальну підтримку, допомогу щодо соціальної та професійної адаптації після повернення зі служби.

Як повідомлялось, 4 грудня 2019 року Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання статусу та соціальних гарантій окремим особам з-поміж учасників антитерористичної операції» (2045-1).

23 грудня Володимир Зеленський підписав закон про статус УБД добровольцям.

Документ доповнює закон «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» переліком учасників бойових дій осіб, які у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, упродовж не менше 30 календарних днів, у тому числі за сукупністю днів, брали безпосередню участь в АТО.

Закон поширює відповідні державні соціальні пільги та гарантії на цих осіб та членів їх сімей.

Читайте також:
Опінії
Держава відокремила себе від громадян і насаджує хибну модель примусових і обмежувальних взаємовідносин. Це небезпечно під час війни.
13 травня, 17:01
Політика
Російський диктаторський режим невдовзі остаточно опиниться серед міжнародних ізгоїв, як Північна Корея, через терор проти України.
21.12.2022, 16:51
Опінії
З'ясувалося, народні обранці дослухалися прохань Сергія Шаптали та Валерія Залужного. Навряд це допоможе перемогти російського агресора?..
20.12.2022, 08:27
Політика
Багатостраждальний закон про медіа таки ухвалено. Але з компромісами, які голосувалися у сесійній залі  Верховної Ради.
14.12.2022, 07:33
Війна
Чи буде відповідати за ухилення від служби в ЗСУ Зеленський, питання риторичне
06.04.2022, 10:55
Кримінал
В Україні запровадили кримінальну відповідальність за фото- і відеозйомку переміщень військовослужбовців, зброї та техніки.
24.03.2022, 21:42