Кабмін визначив перелік об’єктів, які наступні 3 роки не можна приватизувати

07.09.2020, 12:37
Кабмін визначив перелік об’єктів, які наступні 3 роки не можна приватизувати
Фото: ТСН

Серед об’єктів: оборонні підприємства, культурні установи, виші, стадіони та ліси.

На сайті Верховної Ради опублікували текст проєкту закону №4020 «Про перелік об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації».

Розроблений проєкт департаментом публічної власності Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, а внесений до парламенту Кабінетом Міністрів.

Автори пишуть, що його схвалення забезпечить посилення контролю держави за збереженням і використанням майна акціонерних товариств, комерційних та державних підприємств, установ і організацій, що не підлягають приватизації.

Що пропонують чиновники?

Урядовці хочуть доповнити пункт 3 Прикінцеві положення Закону України «Про визнання таким, що втратив чинність, Закону України «Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації»:

«Протягом трьох років забороняється звертати стягнення на об’єкти нерухомого майна та інші основні засоби виробництва, що забезпечують ведення виробничої діяльності державних підприємств, які на день набрання чинності Законом були включені до переліків, затверджених Законом України «Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації», крім випадків коли стягнення звертається для погашення виплат із заробітної плати та інших виплат, що належать працівнику у зв'язку із трудовими відносинами, відшкодування матеріальної (майнової) шкоди, заподіяної каліцтвом, іншим ушкодженням здоров’я або смертю, стягнення аліментів та рішень про стягнення заборгованості зі сплати внесків до фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування, заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Також пропонується затвердити переліки об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації, згідно з такими додатками:

- перелік акціонерних товариств, у статутних капіталах яких частка корпоративних прав, що належать державі, не може бути меншою ніж 50% + 1 акція (серед них: «Нафтогаз України», київський холдинг «Артем», Феодосійська суднобудівна компанія «Море», Завод «Фіолент», «Київський завод автоматики», Укрзалізниця, Укрпошта, «Хартрон», Київ-Дніпровське МППЗТ);

- перелік господарських товариств та об’єднань, у статутних капіталах яких частка корпоративних прав, що належать державі, становить 100%(Енергоатом, Укргідроенерго, Укренерго, Адміністрація морських портів України тощо);

- перелік об’єктів культури та спорту (Національна кіностудія художніх фільмів імені Олександра Довженка, Національний цирк, видавництво «Веселка», «Арена Львів», Інститут проблем штучного інтелекту Міністерства освіти та науки України й національної академії наук України та інші);

- перелік державних підприємств, що не підлягають приватизації, але можуть бути перетворені в господарські товариства («Житомирський бронетанковий завод», Одеський авіаційний завод, «Антонов» тощо);

- перелік об’єктів лісового господарства (лісництва у різних областях).

Відзначимо у переліку є об’єкти, які знаходяться на окупованих Росією територіях, а отже, українська влада їх не контролює.

Тому очевидно, що список до якоїсь міри є рекомендаційним, оскільки невідомо, що на тих об’єктах роблять окупанти та їх маріонетки.

Автор : Микола Шевчук
Читайте також:
Кримінал
Відповідний законопроєкт розроблено для доповнення Кримінального кодексу України статтею 374-1. Певно, слуг Феміди очікують кадрові чистки.
26 жовтня, 17:37
Політика
«Слуги народу», уламки забороненої ОПЗЖ, «Голос» і «Довіра» синхронно виступили проти української нації. Обранцям ближче власна кишеня.
17 жовтня, 17:42
Політика
Попри небажання Зеленського і Єрмака, ЄС і США допомогли Україні підписати закон про декларування.
10 жовтня, 12:15
Економіка
Ай, да Володька Зеленський, переграв усіх, не тільки відвертих критиків, але, що найголовніше, власних урядовців-профанів.
01 червня, 17:09
Опінії
Держава відокремила себе від громадян і насаджує хибну модель примусових і обмежувальних взаємовідносин. Це небезпечно під час війни.
13 травня, 17:01
Політика
Російський диктаторський режим невдовзі остаточно опиниться серед міжнародних ізгоїв, як Північна Корея, через терор проти України.
21.12.2022, 16:51