Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації по всій країні до 24 квітня

ПОЛІТИКА
25 березня, 16:38
Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації по всій країні до 24 квітня
Фото: kmu.gov.ua

Також до цієї дати продовжується загальний карантин, завершення якого анонсувалося 3 квітня.

Кабмін на своєму засіданні в середу, 25 березня, запровадив режим надзвичайної ситуації по всій країні на 30 днів – до 24 квітня. Також до цієї дати продовжується загальний карантин, завершення якого анонсувалося 3 квітня.

У режим надзвичайної ситуації переведена Єдина державна система цивільного захисту. Зазначимо, що на сьогодні надзвичайна ситуація вже була запроваджена в 13 областях та Києві.

Підкреслимо, що режим надзвичайної ситуації відрізняється від режиму надзвичайного стану, на якому наполягав міністр охорони здоров’я Ілля Ємець і який гіпотетично ще може запровадити Верховна Рада.

Різниця між режимами полягає в тому, що надзвичайний стан передбачає жорстке обмеження прав та свобод громадян – зокрема, свободу пересування, заборону страйків та примусове вилучення майна. Надзвичайна ситуація – м’якіша і передбачає мобілізацію насамперед владних структур та служб, залучених для протидії епідемії.

Разом з тим, КМУ додатково постановив:

-належним чином облаштувати КПП в зонах надзвичайної ситуації з обов’язковим санітарним оглядом громадян та пропуском лише після медичного огляду осіб та дезінфекції транспортних засобів;
-залучити до роботи на цих пунктах працівників та технічні засоби МОЗ, Нацполіції, Нацгвардії, ДСНС, Держпродспоживслужби;
-усі приміщення, дороги та тротуари мають проходити ретельну дезінфекцію;
надавати допомогу малозахищеним верствам населення із залученням працівників соціальних служб, громадських і волонтерських організацій до надання допомоги.

Читайте також:
Чинний міністр фінансів Сергій Марченко не послідовний у своїх заявах, як і вся команда, що її привів до влади Володимир Зеленський.
22 липня, 08:38
Карантин продовжили з послабленнями. З 22 травня запускають громадський транспорт, а з 25 травня – метро.
20 травня, 18:46
Михеїл Саакашвілі раніше працював головою ОДА Одещини. Але більше запам'ятався біганиною по дахах будинків.
22 квітня, 16:21
«Ще до карантину ми втратили 9% промвиробництва, знизили темпи зростання ВВП, недоотримали 40% надходжень до держбюджету».
06 квітня, 20:10
Регіонам дозволили обмежувати переміщення між областями.
03 квітня, 16:00
Карантин в Україні через коронавірус в черговий раз посилили.
23 березня, 20:15