Прем'єр Шмигаль на підробітку у «Нафтогазі»

Опінії
07.08.2021, 16:45
Прем'єр Шмигаль на підробітку у «Нафтогазі»

На кого насправді працює чинний український уряд: на себе, на народ чи все ж на ворога?

Економіст, колишній міністр фінансів України

Денис Шмигаль рекомендував місцевій владі підписувати трирічні контракти з НАК "Нафтогаз Україна". Мовляв, так вони зможуть отримувати газ дешевше світових цін і без перебоїв.

Що ж, нічого дивного. Бо Шмигаль – далеко не перший прем'єр-міністр який працює на поліпшення фінансового становища компанії-монополіста.

Складається враження, що саме "Нафтогаз", а не народ України – головний роботодавець для багатьох прем'єрів. Зокрема, Арсеній Яценюк, Володимир Гройсман, Олексій Гончарук та Денис Шмигаль зробили все можливе для того, щоб допомогти "Нафтогазу" скасувати державне регулювання цін на газ.

У підсумку, сьогодні ринкова ціна на газ приблизно в 15 разів вища, ніж була регульована ціна для населення ще у 2013 році!

Звичайно, світові ціни на газ прем'єри не розганяли. Проте вони абсолютно нічого не зробили, щоб збільшити енергетичну незалежність України.

Зокрема, жоден із прем'єрів не домігся звільнення керівництва "Нафтогазу" за провал плану видобутку газу дочірньою компанією НАКу – "Укргазвидобуванням". Мабуть, кожен мав своє пояснення, чому він не бачить очевидні речі.

Така політика ховання голови у пісок призвела до того, що Україна цілком відкрита до світових коливань ціни на газ. Сáме через відсутність альтернативи сьогодні ми опинилися в критичному стані.

Відповідальність за це має нести не лише компанія-монополіст, а й керівників уряду.

Шмигалю, якби він хотів прийняти розумне рішення, було б корисно інколи цікавитись думкою місцевої влади та прочитати заяву Асоціації міст України. Місцева влада пояснила, що договір із "Нафтогазом" містить цілий ряд абсолютно нездійсненних умов, які по суті заганяють теплокомуненерго в багатомільярдні борги.

Зокрема, йдеться про вимогу оплачувати газ авансом. А це неможливо, тому що через зростання тарифів населення вже давно не платить 100% за опалення і газ; тобто "Нафтогаз" пропонує регіонам зануритись у борги заради збагачення компанії.

Що "Нафтогаз" є монополістом, для нас не складає жодної таємниці. А ось чому уряд і АМК старанно закривають очі на зловживання монопольним становищем з боку НАКу – великий секрет.

Більш того, абсолютно дико виглядає ситуація, коли Шмигаль заганяє місцеві влади в абсолютно кабальні умови. М'яко кажучи, дивна і недалекоглядна позиція, адже проблеми місцевої влади тут же переростуть в проблеми для мільйонів людей, які живуть у всіх частинах України.

А проблеми мільйонів людей – в електоральну катастрофу для правлячої партії.

Що залишається у підсумку? – Прем'єр-міністр України, який зобов'язаний дотримуватися балансу між інтересами суспільства та бізнесу, повністю став на бік Бізнесу.

Жодної спроби привести до тями державну компанію "Нафтогаз". Жодної спроби обмежити зловживання монопольним становищем з боку НАК, навпаки.

По суті, очільник українського Уряду працює звичайним менеджером з продажів у НАК "Нафтогаз" і це дико. Це принизливо і негідно звання прем'єра великої країни.

Це кінець "епохи бідності", для "Нафтогазу", звісно.
Читайте також:
Політика
"Президент Голобородько" із трибуни Верховної Ради закликав народних обранців санкціонувати переформатування Кабінету міністрів.
04.11.2021, 12:12
Політика
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль домовився з головою Європейського банку реконструкції та розвитку Оділь Рено-Бассо про нові вектори співпраці.
24.03.2021, 10:24
Новини
Кабінет міністрів активізував секторальну інтеграцію з Європейським союзом у межах виконання Угоди про асоціацію Україна-ЄС.
08.03.2021, 08:02
Економіка
Уряд України під час свят активізував підготовчі заходи для роздержавлення низки підприємств.
25.12.2020, 09:01
Політика
Передбачається, що додаткові обмеження діятимуть з 14 листопада.
11.11.2020, 15:49
Новини
Кабінет міністрів пропонує визначити процедуру відселення полонених та інтернованих осіб.
11.11.2020, 13:57