Каховська пустеля замість родючих плавнів

ВІЙНА
17.06.2023, 18:25
Каховська пустеля замість родючих плавнів

Якщо коли-небудь бачили фото Аральського моря, зниклого через діяльність людини, аналогічна катастрофа спіткає Каховське водосховище.

Такі невтішні прогнози зробили фахівці з Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, повідомляє інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Зокрема, національні парки "Великий Луг" і "Кам'янська Січ" поступово перетворюються на пустелю після підриву російськими окупантами Каховської гідроелектростанції.

Чиновники наголошують, що площа суходолу у межах вищезазначених заповідних територій збільшиться на тисячі гектарів – практично вдвічі, відновлення яких стане надалі проблематичним.

«У той час, коли сьогодні весь цивілізований світ відзначає День боротьби з опустелюванням та посухами та спрямовує зусилля проти цієї проблеми, ми говоримо про наслідки російського терору на українській землі. Світ не має права пробачити цей екологічний терор країні-агресору.

Збройна агресія росіян – це не лише втрати тут і зараз. Це глобальні виклики для майбутніх поколінь.Нещодавно квітучі території та родючі ґрунти можуть перетворитися на пустелю. Це призведе до підвищення температур та поглибить кліматичну кризу. Збільшить ризик посух та екстремальних погодних явищ. Світ має розуміти, що такими діями країна-терорист нищить не лише Україну.

Наслідки відчують усі. Агресор прирікає на голод цілі континенти. Адже від наших постач залежить і життя людей в країнах Близького Сходу та Азії. А це близько 400 мільйонів людей», – наголосив профільний міністр Руслан Стрілець.

Натомість медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує читачам про те, що українська флора і фауна потерпають від наслідків російської агресії, але підрив Каховської гідроелектростанції "перевершив" усе.

Каховська пустеля замість родючих плавнів_1
Каховська пустеля замість родючих плавнів_3
Каховська пустеля замість родючих плавнів_5
Каховська пустеля замість родючих плавнів_7
Каховська пустеля замість родючих плавнів_9
Читайте також:
Війна
Прифронтове і багатостраждальне місто Гуляйполе московити вщент розносять авіацією. Під ударами ворога — мости, будинки, дороги.
02 квітня, 12:37
Полтава
Волонтерська підтримка тилом фронтовиків — доказ, що українці — згуртована нація. Дарма, що держава самоусунулася від наближення перемоги.
21 березня, 21:54
Війна
Прямо зараз у Михайлівському Золотоверхому Соборі в останню дорогу провели українських захисників — Анастасію Мар'янчук і Дениса Дайнеко.
21 березня, 13:38
Життя
Організатори обрали лауреатів із понад 14 тисяч фотографій, присвячених флорі й фауні Об'єднаного королівства. Всього нагороджено 17 осіб.
18 березня, 19:17
Позиція
Прямо зараз у Києві триває церемонія прощання із вірним сином України, борцем за свободу Степаном Ільковичем Хмарою. Людей прийшло багато.
25 лютого, 10:24
Кримінал
Неповнолітнього хлопця, на ім'я Олег, вивезли півтора року тому зі знищенного Маріуполя. Тепер підліток «адаптується» у родині загарбників.
24 січня, 20:36