Канада розслідує можливий продаж московії своєї системи протидії дронам

СВІТ
18 листопада, 20:01
Канада розслідує можливий продаж московії своєї системи протидії дронам

Радар-детектор SkyEye може розпізнавати понад 330 моделей дронів на відстані до 35 кілометрів на відкритій місцевості.

Міністр оборони Канади Білл Блер повідомив, що правоохоронці й розвідувальні служби перевірять інформацію про можливий продаж системи протидії безпілотникам канадської компанії Skycope Technologies Російському технологічному університету («МИРЭА»).

Про це Блер сказав у п’ятницю, виступаючи на відкритті Міжнародного безпекового форуму в Галіфаксі.

Міністр вказав, що в нього викликають «значне занепокоєння"» повідомлення про ймовірний продаж із Канади до московії підсанкційних технологій, хоча ситуація зі Skycope Technologies ще потребує перевірки.

«Це питання, яке будуть розслідувати наші правоохоронні органи й служби національної безпеки та розвідки. І якщо порушення санкцій, які ми запровадили справді мало місце, існують юридичні процедури, які можуть бути застосовані» — додав він.

Блер уточнив, що не може коментувати, про які саме процедури може йтись, до проведення розслідування, «але я хочу запевнити вас, що ми ставимося до цього питання дуже серйозно».

У четвер російський портал «Агентство», пов’язаний із російським розслідувальним медіа «Проект», повідомив про придбання «МИРЭА» радара-детектора для виявлення безпілотників SkyEye канадської компанії Skycope Technologies за 4,5 мільйона рублів (50 тисяч доларів).

Російський технологічний університет, згідно з даними сайту про державні закупівлі рф, оголосив тендер на SkyEye 11 травня, а отримав її вже 7 червня. Продукція Skycope Technologies має підпадати під санкції Канади проти московії.

У Skycope напередодні заявили, що не продавали свою продукцію російським клієнтам і вважають, що інформація про закупівлю може бути фейком або ж рф викрала їхні технології.

Читайте також:
Війна
Вони допомагають батьку обходити санкції.
06 грудня, 16:35
Світ
Кремль продовжує отримувати надприбутки від продажу нафти.
05 грудня, 15:45
Економіка
«Газпром» поставив всі запитувані обсяги і встановив новий рекорд добових поставок газу в Китай»
25 листопада, 16:58
Економіка
41% палива у росії закупили країни Європейського Союзу.
16 листопада, 09:17
Світ
Його звинувачують в спробі обійти санкції та відмиванні коштів.
31 жовтня, 07:25
Світ
Дипломат Девід Прессман надавав юридичні послуги довіреній особі мільярдера, який уникнив санкцій. Йдеться про олігарха Міхаіла Прохорова.
20 жовтня, 09:46