Канадійський суд переклав на МАУ відповідальність за збиття літака над Тегераном

КРИМІНАЛ
18 червня, 08:29
Канадійський суд переклав на МАУ відповідальність за збиття літака над Тегераном
Фото: The Globe & Mail

Верховний суд Канади не дозволить конфіскувати іранські активи для компенсації жертвам авіатрощі. Такі от подвійні стандарти Заходу.

Відомості про це із зали судових засідань в Оттаві оприлюднив місцевий суспільний мовник CBC News. Зазначається, що слуги Феміди ухвалили рішення не задовольняти колективну апеляцію родин жертв рейсу PS752.

De jure Верховний суд Канади відмовився конфіскувати іранську державну власність і банківські активи на канадійській території для покриття компенсації, ба більше в авіатрощі всю провину поклав на перевізника — компанію МАУ.

Попри те, що слідчими доведено, як саме Корпус вартових ісламської революції Ірану збив комерційний літак 2020 року над небом Тегерана, внаслідок чого загинули 175 людей, у тому числі 55 громадян Канади та 30 постійних жителів, слуги Феміди вирішили інакше. На чому ґрунтується така зміна позиції, у Верховному суді не уточнили.

Представники федерального уряду в Оттаві, які 2021 року дійшли висновку, що іранський режим несе повну відповідальність за знищення літака, назвавши авіатрощу відвертим тероризмом, нині також виступили проти конфіскації активів заради компенсації. Мовляв, іранська власність захищена дипломатичним імунітетом згідно із канадійським законодавством.

Адвокат родин жертв пан Марк Арнольд подав новий колективний позив до Апеляційного суду Онтаріо, але там теж відмовили: «Для нас це не було несподіваним, але все ж таки розчарувало. Гадаю, тут є певний елемент лицемірства, адже федеральний уряд засудив те, що сталося чотири з половиною роки тому, проте зараз наша влада захищає інтереси Ірану в Канаді».

Водночас адвокат пояснив, як Канада й Іран розірвали дипломатичні відносини ще у далекому 2012 році, тому активи близькосхідної войовничої теократії не мають бути захищені жодним імунітетом. За словами Марка Арнольда, зараз справа у Канаді добігла кінця, тому справедливості домагатимуться в Європейському суді із прав люди.

«Іран має активи в Європі, які можуть стати компенсацією. Сподіваюся, нам вдасться конфіскувати та продати іранську власність там, якщо тут е вдалося. Але це довга, довга боротьба, і, чесно кажучи, жертвам цих сімей доведеться терпіти це ще тривалий час», — додав адвокат.

Також медіаагенція «Останній Бастіон» закликає згадати про те, що Ірану de facto зійшло з рук навмисне збиття літака МАУ. Залишилося почути офіційну позицію України, яка досі не розірвала дипломатичних відносин із цим близькосхідним союзником РФ.

Читайте також:
Політика
Вітчизняні можновладці не вчаться на помилках минулого, повторюючи їх. Нині Україна на межі загибелі через дії блазнів в урядових кабінетах.
26 травня, 11:15
Світ
Мусульманська громада традиційно вважається доволі закритим середовищем. Однак у закладах освіти Німеччини стан справ зовсім інший.
24 квітня, 12:37
Полтава
Некомпетентність депутатів і чиновників просто зашкалює. Громадськість обурена блюзнірським ставленням до загиблих на фронті Героїв.
23 квітня, 19:04
Політика
В Україні мають працювати такі соціальні ліфти, які першочергово задовольнятимуть права і потреби українців. Тих, хто володіє солов'їною.
21 квітня, 20:58
Політика
Поки чоловік членкині Зе-команди ухиляються від служби, вона радить іншим чоловікам та їхнім жінкам закрити роти щодо демобілізації...
14 квітня, 13:54
Політика
Кунаєв активно просував інтереси державного зрадника та колишнього керівника заводу «Мотор Січ» В’ячеслава Богуслаєва.
20 березня, 18:03