Керівники кібердепартменту СБУ викрали та вивезли в ліс підприємця
Підлеглі Баканова катували потерпілого та змусили віддати 7 біткоїнів ($80 тис.)
Керівникам відділу Кібердепартаменту СБУ (заступнику начальника управління і начальнику відділу) та оперативнику оголосили підозри за фактом крадіжки криптовалюти, грабежу, поєднаного з насильством, викрадення людини та перевищення службових повноважень.
Про це стало відомо з ухвали Печерського райсуду Києва від 28 серпня 2021 року, повідомляє інформаційна аґенція Останній Бастіон.
ДБР встановило причетність співробітників Кібердепартаменту СБУ до незаконного заволодіння грошовими коштами підприємця, який займався торгівлею криптовалютою на біржах.
«КіберСБУшники», володіючи достовірною інформацією, що підприємець має значні грошові кошти, фактично створили злочинну групу, з числа керівного складу СБУ. Правоохоронці вирішили викрасти криптовалюту чоловіка, застосувавши силу, викрали підприємця.
Так, 1 жовтня 2020 року серед білого дня (близько 14:42 год.) у Києві на вул. Михайлівській біля приміщення ПАБу діючі співробітники СБУ підбігли до підприємця, застосували до нього грубу фізичну силу та заштовхали проти його волі до салону «Volkswagen Т5».
Незаконно утримуючи підприємця на підлозі салону «Volkswagen», СБУшники заволоділи ключами від квартири та його телефоном «IPhone».
Після цього двоє СБУшників направилися до квартири , а інші продовжували утримувати чоловіка в авто. Аби чоловік передав СБУшникам паролі від свого телефону, останні залякували його та погрожували застосуванням насилля.
В цей час, двоє СБУшників, використовуючи викрадені ключі, проникли до квартири, викрали два ноутбуки та планшет. Після чого, спокійнесенько повернулися до авто.
Потім підприємця привезли до лісу поблизу Паркової дороги у місті Києві та утримували біля авто. СБУшники знущалися над чоловіком та наносили численні ушкодження тупими твердими предметами протягом 1,5 год.
Після цього один з СБУшників висунув протиправну вимогу – передати їм $200 тис. , на що підприємець відмовив. Після чого, чоловіка відвезли до Шевченківського Управління поліції у місті Києві, де продовжували утримувати його без фіксації факту арешту чи затримання.
Продовжуючи незаконне утримування чоловіка, йому висунули вимогу передати СБУшникам $80 тис., на що чоловік погодився та зателефонував дружині. Вона з електронного гаманця перерахувала на вказані СБУшниками реквізити 7 біткоїнів (BTC), що станом на день та час транзакції було еквівалентно 80 000 доларам США.
Після цього старший оперуповноважений на ОВО 3 відділу 1 управління Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБ України Волков B.C. склав рапорт про затримання чоловіка на Майдані Незалежності міста Києва із зазначенням фактичного часу затримання – 23:30 год. 1 жовтня 2020 року, як особи, що перебуває у розшуку та потребує екстрадиції до Російської Федерації. Надалі чоловіка передали до Шевченківського управління поліції ГУНП в місті Києві.
Наприкінці серпня відповідним співробітникам Кібердепартаменту СБУ були повідомлені підозри за ч. 2 ст. 28 ч. 3 ст. 365, ч. 2 ст. 186, ч. 3 ст. 185, ч. 2 ст. 28 ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 146-1, а декому ще й додатково за ч. 1 ст. 366 КК України:
Підозри були повідомлені:
- заступнику начальника 1 управління Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки Служби безпеки України;
- начальнику відділу контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки Управління Служби безпеки України в Сумській області;
- старшому оперуповноваженому 3 відділу 1 управління Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки Служби безпеки України.
Слід зазначити, що під час слідства сукупно перевіряється причетність до скоєння вказаного правопорушення вісьмох СБУшників.
У лютому цього року ДБР провело обшуки за місцями проживання фігурантів.
Наразі відповідним співробітникам СБУ обрані запобіжні заходи у вигляді домашнього арешту та їх відсторонено від займаних посад.
За часів Івана Баканова, СБУ остаточно перетворилося в злочинну організацію. Замість захисту інтересів держави, підлеглі Баканова займаються вимаганнями, грабежами та залякуваннями. СБУ відверто покриває злочинців котрі займаються торгівлею наркотиками, незаконним видобутком корисних копалин, утриманням борделів та нелегальних ігрових закладів. Співробітники СБУ постійно стають фігурантами корупційних та кримінальних справ. Але лейтенант Баканов воліє цього не помічати, адже він є ставлеником одного з найвеличніших лідерів світу.