Їжте часник – будете здоровішими!

03.11.2021, 13:18
Їжте часник – будете здоровішими!

Сам Гіппократ захоплювався цією рослиною, чиї медичні показники доволі унікальні...

Часник – особлива за своєю природою дворічна рослина родини цибулевих, яка здобула справжню любов мільйонів людей у всьому світі. Його можна вживати як оригінальну спецію, так і як засіб для профілактики від різних захворювань з метою підтримки імунітету.

Навіть медики наголошують на тому, що від вживання часнику можна отримати величезну кількість переваг для здоров'я.

Станом на тепер ця овочева рослина зазнала понад 15 тисяч досліджень і випробувань, які довели її тісний зв'язок із трьома основними причинами смерті людини – рак, інфекції та серцево-судинні хвороби. Щоб оцінити всю міць впливу часнику на патогенні мікроби та вплив цієї культури на вільні радикали, слід ознайомитися з дією основних компонентів часнику.

Наведемо його унікальний склад:

 1. Аліцин. Часник належить до сімейства лілій, куди також входить кольорова цибуля, цибуля шалот і цибуля-порей, але на відміну від них часник має високий вміст аліцину. Це потужний антиоксидант, який блокує діяльність вільних радикалів; завдяки цій особливості часник є ефективним інгібітором утворення і поширення злоякісних клітин. Наявний у часнику аліцин провокує голодування пухлинних тканин, завдяки чому блокуються шлях поширення злоякісного процесу. Крім того, аліцин має потужну антибактеріальну властивість, допомагаючи запобігти більшість відомих інфекцій.
 2. Кверцетин і сполуки сірки. Вказані компоненти доповнюють і підсилюють вплив аліцину на людський організм. За словами вчених з Американського інституту боротьби з раком, часниковий кверцетин зупиняє ріст злоякісних новоутворень у товстій кишці, тканинах стравоходу, шлунка і сечового міхура. Натомість сірчані сполуки здатні проникати через гематоенцефалічний бар'єр і боротися з раком мозку – гліобластомою.
 3. Діаллілдісульфід. Ще один компонент часнику, який відрізняється сильним профілактичним впливом на патогенні мікроби. За висновками багатьох біологічних і хімічних дослідів, вважається потужним профілактичним засобом проти раку легенів, кишківника та шкіри.
 4. Селен. Найцінніший мінерал, який здатний обмежувати приплив крові до пухлини й тим самим запобігати її зростанню. До того ж селен допомагає легше переносити хімієтерапію, захищаючи організм від побічних ефектів такого лікування, запобігаючи хромосомним пошкодженням ДНК. Селен також є джерелом потужного антиоксиданту – глутатіонпероксидази, що запобігає окисленню холестерину і не дає йому осідати на стінках судин. Регулярне потрапляння в організм цього мікроелемента значно скорочує ризик виникнення інфарктів і інсультів.
 5. Триптофан. Цей часниковий компонент сприяє виробленню в організмі серотоніну, а потім і мелатоніну. Дана речовина нетривалий період виробляється шишкоподібною залозою відразу після засинання і є потужним засобом проти вільних радикалів.

Власне, як можна було переконатися, склад часнику ідеальний для профілактики онкологічних захворювань, на чому наголошують і науковці. Разом з тим, онкологічні захворювання аж ніяк не єдині, з якими здатний успішно боротися часник.

Часник – потужний протизапальний засіб, який здатний усунути 14 типів інфекцій, у тому числі:

 • золотистий стафілокок;
 • стрептокок групи B;
 • мікобактерії туберкульозу;
 • синьогнійну паличку;
 • інфекцію клебсієли;
 • цитомегаловірусну інфекцію;
 • вірус імунодефіциту людини (ВІЛ 1);
 • хелікобактер пілорі;
 • афлатоксикоз;
 • афтозний стоматит;
 • кандидоз (молочницю);
 • клостридії;
 • холеру;
 • вірусні інфекції.

Водночас на тепер достеменно невідомо, скільки часнику потрібно вживати для того, щоби боротися з с серцево-судинними   захворюваннями. А проте, фахівці рекомендують щодня з'їдати не менше 4-5 зубчиків.

При цьому дуже важливо вживати часник правильно, адже від цього багато в чому залежить лікування таким засобом. За словами медиків, аби наявні в часнику компоненти принесли максимальну користь організму, спочатку слід посприяти вивільнення ферменту амілаза: очистивши зубчики свіжого часнику, слід залишити їх на 15 хвилин, а потім подрібнити й споживати з їжею.

Як переконує статистика, мільйони людей у всьому світі щодня вмирають від причин, пов'язаних з інфекційними захворюваннями, викликаними відсутністю необхідних вакцин, поганими санітарно-гігієнічними умовами та хронічним недоїданням. Масове використання часнику у цьому випадку допомогло б зміцнити імунний захист організму і суттєво зменшити летальність.

Ми не закликаємо вас відмовлятися від лікарських препаратів; зрештою, багато медикаменти рятують і продовжують життя. Лишень зверніть увагу на те, що природа готова запропонувати нам не менш ефективні способи боротьби з самими страшними захворюваннями на світі без побічних ефектів і за значно меншою ціною.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", чилійські науковці "навчили" бактерій їсти метал.

Читайте також:
Життя
МОЗ надало інструкції
07 серпня, 14:25
Полтава
Не перший рік Полтавська міська влада відверто саботує системне знищення небезпечного карантинного бур'яну – амброзії полинолистої.
22 липня, 07:16
Життя
Вигаданий і запатентований фермером з американського штату Джорджія у XIX столітті солодкий газований напій шкодить метаболізму.
12 липня, 17:01
Життя
Важливо вживати хурму, ківі, капусту і навіть какао.
19.12.2021, 11:12
Виміри
Організація "Women's Brain Project" хоче допомогти розібратися у впливі статевих відмінностей на мозок і психічні захворювання.
07.12.2021, 11:44
Життя
В Україні налічується майже 10 тисяч дітей, які страждають на діабет.
02.12.2021, 09:01