Китайська професура пропонує товаришу Сі не вкладатися в «українську кризу»

СВІТ
05.01.2024, 19:47
Китайська професура пропонує товаришу Сі не вкладатися в «українську кризу»
Фото: The Paper

Все гучніше звучать у КНР голоси тих, кому російська воєнна агресія проти України остогидла. Китайська економіка також втрачає.

На цьому наполягає директор Інституту міжнародних відносин Університету Цінхуа, професор політичних наук Янь Сюетун. З його слів, конфлікт між РФ та Україною завдає шкоди інтересам комуністичного Китаю, що може тривати роками.

Інтелектуальна еліта КНР переконана у тому, що російська агресія закладає негативний ґрунт для панування Пекіна в Азійсько-Тихоокеанському регіоні. Зокрема і через те, що гуртує довкола США нових партнерів (Індію, В'єтнам, Індонезію), а не лише зміцнює старих союзників (Японія, Південна Корея, Тайвань, Філіппіни).

«Минуло понад півтора року з травня 2022 року, і нинішні факти показують, що російсько-український конфлікт завдав нашій державі навіть більшої шкоди, ніж ми прогнозували. Зі стратегічної точки зору європейські країни схиляються ще більше до Америки у контексті суперництва США та КНР, оскільки їм потрібна допомога Вашинґтона у веденні цієї війни. Країни Східної Азії посилили свою залежність від Америки у сфері безпеки, включивши до неї також економічну безпеку.

Попередній стратегічний баланс між економічною залежністю від Китаю та залежністю безпеки від США, що існував до 2022 року, було порушено. У військовому відношенні жодного американського солдата в Азійсько-Тихоокеанському регіоні не було перекинуто до Європи з 2022 року, тоді як європейські держави-члени НАТО зі свого боку відрядили військові кораблі та літаки до Азійсько-Тихоокеанського регіону. В економічному плані розвинуті країни істотно скоротили свої інвестиції до Китаю. Як бачимо, дії росії в України тільки нам на шкоду», — зазначив Янь Сюетун.

Також медіаагенція «Останній Бастіон» закликає читачів пам'ятати про те, як Москва марно сподівається на милість Пекіну. Комуністичний Китай за твердженням товариша Сі, не прагне поділу сфер впливу і не вестиме ні з ким холодну або гарячу війну.

вибір редакції
Читайте також:
Опінії
Кремлівський бункерний дід за будь-що хоче втримати господаря Білого дому на своєму боці. Якими будуть дії європейських партнерів України?
вчора, 13:44
Політика
Ексгенсек НАТО Андерс Фог Расмуссен висловився про наміри Трампа захопити Гренландію.
вчора, 11:07
Війна
Історична перемога чи дипломатична гра? Пакистан завершив конфлікт з Індією.
12 травня, 09:02
Політика
Диктатор КНР навідав свого васала, показавши «Кузькіну мать» американському президенту. Дональду Трампу не вдасться перекупити путіна.
11 травня, 12:54
Війна
Такого рішення країни дійшли після «довгої ночі переговорів» за посередництва Сполучених Штатів.
10 травня, 15:18
Опінії
Сучасне зажерливе людство у глибині підсвідомості прагне позбутися цивілізації. Більшість у світі знову хоче простого зрозумілого життя.
09 травня, 12:34