Китайські компанії за посередництва Білорусі озброюють армію РФ
Поки міністр закордонних справ Дмитро Кулеба плазує перед комуністами у Пекіні, китайці заробляють на смертях українців. КНР нам не партнер.
Про це свідчать документи, отримані й оприлюднені одним із провідних японських видань Nikkei Asia. З'ясувалося, що низка китайських корпорацій постачають обладнання білоруському оборонному підряднику, на пряму пов'язаного із РФ.
До тепер підприємства КНР експортували до Мінська високоточні деталі, які використовуються у російській зброї проти України, навіть після потрапляння під санкції. У Пекіні наполягають, що не надають збройної підтримки окупантам.
Білоруська опозиційна група «BelPol» отримала від безлічі галузевих джерел контракти, записи про платежі та іншу інформацію про угоди між компаніями диктаторського режиму лукашенка й Сі Цзіньпіна. У Мінську ніяк не коментують оприлюднення відомостей.
Однак згідно із цими записами, 1 грудня 2023 року компанія «Green Cycle Energy» із Шеньчженя отримала замовлення від білоруського оборонного холдингу «БелОМО» на 3000 компонентів для лазерного модуля LAD-21T. Цей передовий модуль використовується для наведення бомб і ракет.
Оплату було здійснено в юанях, а у платежі брала участь шанхайська філія російського державного банку ВТБ. Міністерство фінансів США запровадило санкції проти «БелОМО» торік 5 грудня за надання озброєнь російським окупантам.
Проте 16 лютого цього року «Green Cycle Energy» та «БелОМО» підписали контракт на купівлю цих компонентів на суму ще 5,56 млн юанів (~ $764 000 за поточним курсом валют). Бізнес на українській крові розширюється.
Ще один китайський виробник комплектувальних деталей «Morotack (Tianjin) Technology» підписав 1 лютого контракт на постачання 200 одиниць запчастин під назвою «фланці» для групи «Диапроектор» із холдингу «БелОМО» на суму 114 000 юанів. В угоді брали участь виключно білоруські та китайські банки.
Згадані компоненти вважаються критично важливими для нових систем наведення, тому «БелОМО» вимагає від «Morotack (Tianjin) Technology» щомісяця відправляти по 100 одиниць. На цю білоруську компанію тисне російський споживач.
Так, 2 лютого петербурзька компанія «Точные лазерные системы» поставила фірмі «Диапроектор» компоненти, пов'язані із лазерами. Ці компоненти містили лазерні діоди, вироблені китайським виробником «Haucore» із Цзинаня; партія складалася із 78 одиниць та була оцінена у $499 200 доларів.
Тим часом «Диапроектор» продає запчастини білоруському оборонному підприємству «Пеленг», яке постачає російським військовим приціли для навідників танків «Сосна-У» та перебуває під американськими й британськими санкціями. Як бачимо, китайці активно заробляють на війні проти України за посередництва окупованої росіянами Білорусі.
А проте, як раніше повідомляла медіаагенція «Останній Бастіон», російсько-українська війна розпалила технологічний розвиток оборонної промисловості. Не лише Захід, а й Схід поступово переозброюється.