КНР планує бути одноосібним лідером світу вже до 2050 року
Чинний керівник комуністичного Китаю – Сі Цзіньпін – вважає себе сучасною реінкарнацією "великого кормчого" Мао Цзедуна.
Про це в ексклюзивному коментарі для кореспондента інформаційної аґенції "Останній Бастіон" заявив координатор напрямку міжнародної політики Центру політичних студій "Доктрина" Денис Москалик.
На його думку, ґрандіозне святкування 100-річчя Комуністичної партії Китаю має демонструвати всьому світу, перш за все колективному Заходу, спадкоємність і нерозривний зв'язок поколінь.
«Однозначно, сам Сі подає себе подібним чином, щонайменше як повноправного наступника величі Мао. Звідси й однаковий із Мао одяг на урочистостях у Пекіні, на противагу звичайним діловим костюмам партійної еліти, і зростання уваги до марксистсько-ленінської ідеолоґії, і збільшення кількості апеляцій до Мао на офіційному рівні. Основна ж теза святкової промови Сі, з нагоди століття заснування Комуністичної партії Китаю, – "Ми створили нову форму людської цивілізації", – це ніщо інше як виклик західним демократіям», – зазначив Денис Москалик.
Координатор напрямку міжнародної політики Центру політичних студій "Доктрина" певен, Сі Цзіньпін нещадно перековуватиме незгодних із новою ґенеральною лінією партії реформаторів та інакодумців заради швидкого досягнення стратегічної мети – ґлобального лідерства комуністичного Китаю.
Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що попри невдачу з придбанням підприємства "Мотор-Січ", уряд КНР не припинив тиснути на Україну, застосовуючи політику "м'якої сили".