Коли буде відкрито публічний доступ до Реєстру декларацій?

ПОЛІТИКА
07.12.2023, 11:05
Коли буде відкрито публічний доступ до Реєстру декларацій?

Національне агентство з питань запобігання корупції у грудні відкриє публічний доступ до Реєстру декларацій.

Наразі НАЗК працює над вилученням декларацій з публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – Реєстр), поданих такими особами.

Про це повідомляє пресслужба Агенства.

Не пізніше 10 грудня НАЗК завершить цю роботу за поданнями ініціаторів вилучення, які надійшли до цієї дати.

Таким чином буде забезпечено відкритий цілодобовий доступ до Реєстру із врахуванням заходів безпеки, визначених п. 2-11 Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції».

«Звертаємо увагу декларантів та ініціаторів внесення подань про вилучення декларацій з публічної частини Реєстру, що залишилося обмаль часу для подачі до НАЗК відповідного подання до відкриття Реєстру» — зазначили в НАЗК.

При цьому ініціатором вилучення декларацій, поданих суб’єктами декларування, які наразі мобілізовані до лав ЗСУ, є Генеральний Штаб України.

На підставі подань вилучаються з відкритого доступу не тільки декларації, а і повідомлення про суттєві зміни у майновому стані, подані за всі періоди. Всі документи, подані до Реєстру декларантами, стосовно яких на підставі подань вже застосовані заходи захисту, вилучаються з публічного доступу автоматично.

Вилучення документів з публічної частини Реєстру декларацій здійснюватиметься НАЗК за поданнями ініціаторів і після 10 грудня аж до дати завершення чи скасування воєнного стану в Україні, однак у такому разі певний час вони перебуватимуть у відкритому доступі.

Повний публічний доступ до Реєстру буде забезпечено НАЗК  після завершення чи скасування воєнного стану в Україні.


Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 9534, який передбачає відкриття декларацій. Реєстр е-декларацій відкриють через 60 днів після набуття чинності законом, оскільки є спецкатегорії декларантів — військові, полонені, люди, які перебувають на окупованих територіях або постійно працюють на території ведення бойових дій, декларації яких уже наявні в системі, але їх необхідно вилучити з публічного доступу для гарантування безпеки таких осіб.

За ухваленим законом, декларанти зобов’язані подати декларації до 31 січня 2024 року за попередні роки та до 31 березня 2024-го за поточний рік.

Водночас ухвалений законопроєкт має низку сумнівних правок, зокрема дозвіл не вказувати у деклараціях орендовану нерухомість до 75 м², якщо витрати на неї компенсуються, а також НАЗК не перевірятиме інформацію з декларацій, яка вже була перевірена раніше і в якій не було виявлено порушень.

Крім того, Верховна Рада не підтримала вимогу про декларування позаштатних радників Офісу президента та уповноважених президента.

Читайте також:
Полтава
Володимир Онищенко з дружиною задекларували 1,5 мільйона гривень доходів. Також вони задекларували $93,6 тис. заощаджень
02.04.2024, 18:46
Полтава
В'ячеслав Ждан з дружиною отримали майже 3 мільйони гривень доходів. Також вони задекларували 4,5 млн грн, $92 тис. та € 21 тис. заощаджень
01.04.2024, 17:45
Політика
Доходи Зеленського та членів його родини зросли втричі та становили понад 12,4 млн грн
30.03.2024, 07:05
Опінії
АТ «Укренерго» перетворили на суб’єкт приватного права. Тепер його керівництво може не подавати декларації.
30.12.2023, 15:26
Політика
Хто у Верховній Раді, Кабінеті міністрів та Офісі президента подав декларації за 2021-2022 роки?
11.12.2023, 18:25
Політика
Повний публічний доступ до Реєстру буде забезпечено НАЗК після завершення чи скасування воєнного стану в Україні.
11.12.2023, 09:00