Коли ми побачимо перші літаючі таксі (eVTOL) ?

СВІТ
01.07.2023, 11:12

Перший серійний eVTOL Joby Aviation отримав дозвіл на польоти у США

Федеральне авіаційне управління США дозволило розпочати льотні випробування першому серійному прототипу літального таксі Joby Aviation – ймовірно, він стане першим eVTOL, доставленим клієнтам.

Про це повідомляють портали New Atlas та Techcrunch.

Joby Aviation присвятила понад 10 років розробці власного летючого таксі та залучила фінансування в розмірі $2 млрд. Компанія провела велику кількість випробувальних польотів і нині залишається лідером у перегонах з надання комерційних послуг електричного повітряного таксі.

Апарат S4 від Joby Aviation — це п’ятимісний літак, який може здійснювати вертикальний зліт та посадку за допомогою шести великих пропелерів, розподілених уздовж крил і V-подібного хвоста. Він може пролетіти понад 240 км зі швидкістю понад 322 км/год.

Його попередником був передсерійний eVTOL Joby, який пролетів понад 50 000 км з моменту створення у 2019 році.

У порівнянні з гелікоптерами, eVTOL набагато тихіші, та як прогнозується, дешевші та екологічні. У перспективі такі електричні летючі таксі запропонують швидкий і недорогий спосіб пересування містом та між містами через затори. Однак до цього ще слід отримати сертифікацію типу FAA.

Нинішній сертифікат льотної придатності, який вже отримала компанія – це лише дозвіл на початок обмежених льотних випробувань для одного літального апарату.

Повна сертифікація eVTOL такого типу запланована на 2024-й рік, а в експлуатацію S4 можуть ввести вже з 2025-го року.

Прототип призначений для ВПС США і, ймовірно, стане першим eVTOL, доставленим клієнту, після того, як опиниться на авіабазі військово-повітряних сил Едвардс у 2024 році.

ВПС внесли у програму розвитку Joby до $131 млн через свою програму Agility Prime, яка спрямована на прискорення розробки футуристичних літаків – зокрема й для потенційного військового використання.

Пілотна виробнича лінія Joby в Каліфорнії, яка може виготовляти десятки літаків на рік, була створена за сприяння Toyota – найбільшого зовнішнього акціонера компанії, який надав фінансування у розмірі $400 млн.

вибір редакції
Читайте також:
Життя
Нейрочіп від стартапу Ілона Маска використають у Канаді
21 листопада, 18:16
Мистецтво
Портрет математика Алана Тюрінга, який створив робот Ai-Da, став першим твором мистецтва, проданим на аукціоні
08 листопада, 16:04
Життя
У той час, коли розумні рухаються в науковому просторі, інші рухаються у зворотньому напрямку.
04 листопада, 11:43
Економіка
Українська компанія «Awedyne» анонсувала найновішу зброю. Нею наші захисники ліквідовуватимуть вибухову загрозу з повітря.
29 жовтня, 08:22
Світ
Міноборони США напередодні додало компанію до списку таких, що співпрацюють з військовими.
19 жовтня, 11:00
Війна
Журналісти провели два дні, подорожуючи країною з підрозділом безпілотників, коли він готувався запустити понад 100 безпілотників за ніч.
17 жовтня, 10:27