Коломойський отримав нову підозру

КРИМІНАЛ
15.09.2023, 09:23
Коломойський отримав нову підозру

Олігарху повідомлено про додаткову підозру за трьома статтями ККУ

Служба безпеки, Бюро економічної безпеки та Офіс генерального прокурора викрили нові факти злочинної діяльності українського бізнесмена Ігоря Коломойського.

Про це повідомляє пресцентр СБУ.

Олігарху повідомлено про додаткову підозру за такими статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 200 (незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, електронними грошима, обладнанням для їх виготовлення);
  • ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 (заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненого організованою групою, в особливо великих розмірах);
  • ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 209 (легалізація коштів, отриманих злочинним шляхом).

Коломойський отримав нову підозру_1

За даними слідства, у період з 2013 по 2014 роки Коломойський незаконно заволодів 5,8 млрд грн.

Для цього він створив злочинне угруповання, яке складалося зі співробітників банку, в якому він був засновником та акціонером.

"Протягом вказаного періоду члени цього угруповання дозволили Коломойському нібито робити систематичні фіктивні "внески готівки у касу банку", хоча насправді ніяких внесків банк не отримував", – зазначили правоохоронці.

За версією слідства, така "схема" загалом дозволила олігарху отримати 5,8 млрд грн, що на той період було еквівалентно понад $700 млн.

Потім ці фейкові "внески" були зараховані на особистий рахунок Коломойського і стали реальними безготівковими коштами.

Зазначається: щоб легалізувати віртуальні активи, Коломойський розплачувався ними у своїй підприємницькій діяльності. Зокрема, віддавав їх як позики та розраховувався ними за кредити підконтрольних йому підприємств, виводив їх за кордон, переводив у готівку і знімав у відділеннях банку.

«Штучне» внесення готівки від імені Коломойського відбувалося в період із 26 березня 2013 року до 18 лютого 2014 року на загальну суму 5,878 млрд грн.

Надалі цю безготівку легалізували шляхом їх перерахунку на адресу:

  • ТОВ «ФК Дніпро»;
  • на власний рахунок Коломойського;
  • на адресу організації «Об'єднана єврейська община України»;
  • ТОВ «Протон-21»;
  • ТОВ «ЮБІ»;
  • ТОВ «ФК Гамбит»;
  • ПАТ «НПК-Галичина»;
  • шляхом поповнення власного карткового рахунку в Приватбанку;
  • а також банківського рахунку в АТ «Айбокс Банк» з подальшим перерахуванням коштів на рахунки низки компаній-нерезидентів.

Йдеться про компанії:

  • Marks and Sokolov LLC (США);
  • Huges Hubbard and Reed LLP (США);
  • Fieldfisher LLP (Велика Британія);
  • Nomea Law Firm (Швейцарія).

Нагадаємо, 7 вересня стало відомо, що Ігоря Коломойського підозрюють у заволодінні 9,2 млрд гривень ПриватБанку. Йому і ще п’яти особам оголосили підозру.

А 2 вересня СБУ повідомила про підозру Коломойському у відмиванні великої суми коштів шляхом виводу за кордон. Підозру оголошено за двома статтями Кримінального кодексу – шахрайство та легалізація майна, одержаного злочинним шляхом.

Шевченківський районний суд Києва арештував Коломойського з можливістю внесення застави у розмірі понад 509 мільйонів гривень.

У контексті вручення чергової підозри Ігорю Коломойському, варто пригадати розслідування "Офшор 95", яке було оприлюднено в 2021 році. 

Суть історії така: Коломойський тоді виводив гроші вкладників із "ПриватБанку" в офшори через низку фірм, у т.ч. через фірму Зеленського.

Тож ми чекаємо на вручення підозр за ст. 209 (легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом) ККУ Володимиру Зеленському, Івану Баканову, Сергію Шефіру, Борису Шефіру та іншим учасникам злочинної схеми. Інакше картина численних злочинів олігарха Коломойського буде не повною.

Автор : Іван Правдін
вибір редакції
Читайте також:
Політика
Австрійський суд знову відмовив в екстрадиції українського олігарха Дмитра Фірташа до США.
05 грудня, 11:40
Політика
Кіпр позбавив «золотих паспортів» російських та українських олігархів — список з 77 осіб
27 листопада, 18:02
Політика
Санкції передбачають замороження активів та заборону на поїздки.
21 листопада, 17:05
Кримінал
Станом на зараз підозри у вказаному провадженні, на відміну від Коломойського, Боголюбов ще не отримав.
09 жовтня, 18:23
Політика
Суд задовольнив позов Міністерства юстиції до російського олігарха Алішера Усманова та конфіскував його активи на 2 млн грн
26 вересня, 17:31
Політика
Бізнесмен та його родина має чималий бізнес в Європі та маєтки.
04 вересня, 17:35