Коломойський та Боголюбов сплачували податки на росії?
Компанії, пов’язані з олігархами Коломойським та Боголюбовим, звинувачують у сплаті багатомільйонних податків на росії.
Компанії, пов'язані з Ігорем Коломойським та Геннадієм Боголюбовим, з 2014 року сплатили до російського бюджету приблизно $100 млн податків.
Йдеться про структури, що вели бізнес на території рф через низку офшорних компаній.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на дані Федеральної податкової служби рф.
Серед конфіскованих підприємств - ТОВ «Южгазэнерджи» та ТОВ «Кейтеринг - Юг», які займалися паливно-енергетичною діяльністю в Республіці Адигея, рф.
Кінцевим бенефіціаром цих підприємств була британська нафтогазова компанія JKX Oil & Gas Limited, часткою в якій через офшорні компанії володіли Коломойський і Боголюбов.
У 2017 році Коломойський, Боголюбов і Хомутиннік (до 2020-го року), будучи найбільшими акціонерами JKX Oil & Gas, призначили лояльного директора Михайла Бакуненка, який, зокрема, втілював їхню стратегію роботи в росії та досі очолює правління компанії.
Як значиться в рішенні російського суду, через JKX Oil&Gas Limited олігархи нібито володіли значними активами у нафтогазовій сфері рф, отримуючи від них «постійні та високі прибутки».
Звітність компаній за 2014-2015 роки свідчить про зменшення прибутків через економічні санкції та девальвацію рубля. Однак, попри кризові умови, у цих звітах також відзначається «зростання перспектив для газової сфери на півдні росії» та «вдалий операційний прогрес».
Так, у 2022 році компанія «Южгазэнерджи» сплатила понад 400 мільйонів рублів податків та зборів до бюджету РФ. Загалом, за кілька років, бізнес-структури, пов'язані з українськими олігархами, перерахували мільйони доларів російській державі.
У листопаді 2023 року пресслужба JKX Oil & Gas заявила, що Коломойський та Боголюбов більше не володіють часткою в компанії - вона перейшла у власність Великобританії. Однак, згідно із законодавством, у власників є 10 років на оскарження цього рішення в суді.
У листопаді 2022 року суд у російському Татарстані заочно арештував Коломойського і Боголюбова.
Як повідомили у пресслужбі суду, їх обвинувачують у розкраданні понад 800 тисяч тонн нафти російської компанії "Татнєфть" у 2006-2007 роках, передає пропагандистський ресурс Інтерфакс.
Коломойський перебуває під вартою з 2 вересня 2023.
Він отримав підозри за декількома епізодами. Перший – шахрайство і легалізація майна. Протягом 2013-2020 років він, за даними слідства, легалізував і вивів через банки за кордон понад пів мільярда грн. Також він є підозрюваним у справі про незаконне заволодіння 5,8 млрд гривень у 2013-2014 роках та у заволодінні понад 9,2 млрд грн коштів ПриватБанку.
У липні 2024 року олігарху Геннадію Боголюбову повідомлено про підозру.
За даними слідства, підозрюваний організував собі незаконний перетин кордону, залучивши начальника групи інспекторів прикордонного контролю відділення інспекторів прикордонної служби «Ягодин» Луцького прикордонного загону.
Для цього бізнесмен використав паспорт громадянина України, який був втрачений у 2022 році, про що було повідомлено органи ДМС України.
За попередньою інформацією, він виїхав до Австрії. Раніше кілька спроб Боголюбова залишити країну були невдалими.
Геннадій Боголюбов – відомий український бізнесмен, один із засновників «ПриватБанку». у 2016 році банк був націоналізований. Станом на 2024 рік вплив Боголюбова на українську економіку значно зменшився.
Раніше видання Telegraf повідомляло, що Геннадій Боголюбов планує виїхати з України, аби самоусунутись від судового процесу над експартнером Ігорем Коломойським.
Боголюбов виїхав до Австрії, де наразі живе Еміне Джапарова, яка народила йому дитину.