Суд у російському Татарстані заочно арештував Коломойського і Боголюбова

КРИМІНАЛ
02.11.2022, 17:47
Суд у російському Татарстані заочно арештував Коломойського і Боголюбова

А можна їх обміняти на полонених українців ?

Вахітовський районний суд Казані заочно заарештував бізнесменів, колишніх власників "ПриватБанку" Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова.

Як повідомили у пресслужбі суду, їх обвинувачують у розкраданні понад 800 тисяч тонн нафти російської компанії "Татнєфть" у 2006-2007 роках, передає пропагандистський ресурс Інтерфакс.

"Запобіжного заходу у вигляді взяття під варту судом обрано з моменту екстрадиції на територію рф Коломойського і Боголюбова", – уточнили в суді.

Їм висунуто звинувачення за ч.1 ст.210 (організація злочинного співтовариства), ч.3 ст.33, ч.4 ст.160 КК рф (організація присвоєння чи розтрати).

Сторона обвинувачення стверджує, що у період з грудня 2006 року до жовтня 2007 року Коломойський, Боголюбов, власник групи DCH Олександр Ярославський та голова правління ПАТ "Укртатнафта" Павло Овчаренко, діючи у складі злочинної спільноти, привласнили понад 800 тис. тонн нафти на загальну суму понад $400 млн, яку "Татнєфть" поставила трубопровідним транспортом через підприємства-посередники у резервуари нафтопереробного заводу ПАТ "Укртатнафта".

Влітку минулого року МВС рф по Татарстану порушило кримінальну справу стосовно Ігоря Коломойського, а також його бізнес-партнерів Геннадія Боголюбова, Олександра Ярославського та Павла Овчаренка, яких російські силовики звинувачують в організації злочинної спільноти, яка викрала у 2007 році у "Татнєфті" продукції на суму близько $400 мільйонів.

Справа пов'язана зі створенням у 1994 році указами президентів України Леоніда Кучми та Татарстану Мінтімера Шаймієва спільного ЗАТ "Транснаціональна фінансово-промислова нафтова компанія "Укртатнафта".

До статутного капіталу спільного підприємства Україна передала майно Кременчуцького НПЗ потужністю 18,6 млн тонн переробки нафти на рік, а Татарстан – 75% акцій другої за розміром нафтовидобувної компанії регіону "Татнафтопрому" (пізніше з'ясувалося, що "Татнєфть" замінила права на родовища грошовим внеском).

У результаті татарстанська сторона безпосередньо й опосередковано отримала 55,68% акцій підприємства. НАК "Нафтогаз України" контролював 43,05% акцій.

Проте у 2007-2010 роках група "Приват" Ігоря Коломойського та партнерів за допомогою рішень українських судів отримала контроль над акціями татарстанської сторони в "Укртатнафті".

Тепер російська "Татнєфть" з 2008 року намагається стягнути з України $2,4 млрд за захоплення Коломойським "Укртатнафти".

У 2014 році арбітраж виніс рішення на користь "Татнафти" та зобов'язав Україну виплатити російській компанії компенсацію у розмірі $112 млн, а також відсотки. У тому ж році Україна програла апеляцію.

При цьому в 2014 році "Укртатнафта", яка знаходиться під контролем Коломойського, заявила, що вона відшкодує Україні витрати, пов'язані з оплатою сум, присуджених арбітражем.

Проте зараз "Татнафта" намагається стягнути ці кошти з України в судах Великої Британії, США та Росії.

На початку жовтня Верховний суд США відмовив Україні в перегляді справи про стягнення $173 млн на користь російської "Татнєфті", що стосується втрати компанією контролю над Кременчуцьким нафтопереробним заводом, який було знищено російськими ракетами.

Судді відхилили апеляцію України на рішення суду нижчої інстанції США про підтвердження рішення арбітражу.

Із 2017 року "Татнєфть" через федеральний суд США у Вашингтоні намагається стягнути з України цю суму згідно рішення арбітражу.

Україна заявила, що справа не повинна розглядатися в американському суді, адже "Татнєфть" не довела, що Україна має будь-які активи в США, тому немає підстав для розгляду цього питання в цій країні.

"Татнєфть" зі свого боку заявила, що українські суди виявилися не заслуговуючими довіри, і що арбітраж зазвичай розглядається в судах США.

У 2020 році окружний суддя США Коллін Коллар-Котеллі виніс рішення на користь "Татнєфті", а в 2021 році Апеляційний суд округу Колумбія підтвердив виконання рішення.

Українські адвокати звернулися до Верховного суду США з проханням розглянути цю справу після лютневого вторгнення росії, стверджуючи, що юридичну боротьбу слід вести в українських судах.

Адвокати України, звернулися до Верховного суду США з проханням розглянути апеляцію з огляду на зв'язки "Татнєфті" з російським урядом та тривалу війну рф. "Татнєфть", стверджує Україна, використала цю справу для нападу на "третіх осіб, які є невід'ємною частиною національної безпеки України" напередодні повномасштабного вторгнення.

Міністерство юстиції США не втручалося у цю справу, проте висловило занепокоєння, що українські документи, передані "Татнєфті", могли бути передані російському уряду.

Читайте також:
Війна
Відповідно до рейтингу Forbes, Іван Саввіді та його родина володіють 1,7 млрд доларів — 71 місце серед російських олігархів.
13 лютого, 17:30
Опінії
Статки Ахметова під час кривавої війни зросли на 437 мільйонів доларів!
16 січня, 16:15
Кримінал
Електроенергію, яку отримало підприємство Коломойського, продали учасникам ринку, а отримані кошти вивели на рахунки закордонної компанії
11 січня, 17:42
Політика
Ахметов продовжує грабувати українців та скуповувати нерухомість за кордоном.
30.11.2023, 17:34
Спорт
Один з основних гаманців путінського режиму продав футбольний клуб «Челсі» за астрономічну ціну. Гроші планував віддати Біньяміну Нетаньягу.
29.11.2023, 10:09
Політика
Вартість спортбази на Прикарпатті, будівництво якої триває з 2019 року, може перевищити пів мільярда
25.11.2023, 11:37