Колонізатори з Кремля отруїли одну з найбільших річок Сибіру

14.06.2021, 13:57
Колонізатори з Кремля отруїли одну з найбільших річок Сибіру

Земля, повітря і вода у районі населеного пункту Усольє-Сибірське в Іркутській області отруєні; жителі нарікають на бездіяльність влади.

Про це з місця масштабної еколоґічної катастрофи на річці Ангара передає одне з провідних опозиційних російських видань "Новая газета".

Основною причиною негараздів називають викиди хімічних і нафтових відходів головного отруйника – закритого у 2017 році збанкрутілого промислового підприємства "Усольехимпром".

За словами жителів, велика сибірська річка з живої перетворилася на мертву: її води насичуються амонієм, фосфатами, фенолом; вміст отруйних речовин перевищує норму у 500 разів.

Повітря в Усольє-Сибірському також у незадовільному стані — еколоґи зафіксували перевищення гранично допустимої концентрації ртуті у 367 разів; земля ж покрита товстим шаром шламу, що вбиває все живе навколо.

«Зникли птахи та тварини, річка забарвилася у жовтий і синьо-зелений кольори, хімія ріже очі й нічим дихати. Коли йдемо пароплавом вниз до гирла річки, бачу, як чорні відходи ллються з відстійників у воду, — Ангара покривається отруйною чорною плівкою, — і дохла риба спливає на поверхню. Раніше улови тут були чудові — за пів години можна було виловити до 15 тушок харіуса і гольяна. Зараз цієї риби немає у річці, а ту, що водиться, ми не їмо, вона отруйна», – коментує ситуацію, що склалася уродженець Усолья-Сибірського 71-річний Анатолій Скопцов.

Місцева прокуратура з'ясувала, що названий хімзавод не мав прав на користування ділянкою Ангари – викиди отруйних речовин проводилися незаконно; але притягнути винних в еколоґічній катастрофі осіб до відповідальності поки не вдається можливим.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", громадяни РФ перетворили заповідник на величезне сміттєзвалище, а влада країни ніяк на це не реагує.

Колонізатори з Кремля отруїли одну з найбільших річок Сибіру_1
Читайте також:
Полтава
На тлі спротиву російській воєнній агресії у тилових містах України не припиняється нищення навколишнього середовища.
20 березня, 21:09
Життя
Нещодавно голова Держлісагентства оголосив про намір збудувати 500 кілометрів нових лісових доріг.
16 березня, 20:05
Життя
Населення прибережних районів у всьому світі вже готується до підвищення рівня моря
15 лютого, 16:40
Життя
Багато продуктів, які сприяють вирубці лісів, більше не можна буде імпортувати та продавати в Європейському Союзі.
06.12.2022, 14:00
Життя
Досить труїти землю своїми тілами, і формальдегідами, якими насичені мертві оболонки душ людських.
03.11.2022, 15:10
Життя
Мамаївські служаки-комунальники, які за сумісництвом перебувають на окладі жителів Полтавської громади, взялися рубати дерева у місті.
18.10.2022, 09:18