Колонізатори з Кремля отруїли одну з найбільших річок Сибіру

14.06.2021, 13:57
Колонізатори з Кремля отруїли одну з найбільших річок Сибіру

Земля, повітря і вода у районі населеного пункту Усольє-Сибірське в Іркутській області отруєні; жителі нарікають на бездіяльність влади.

Про це з місця масштабної еколоґічної катастрофи на річці Ангара передає одне з провідних опозиційних російських видань "Новая газета".

Основною причиною негараздів називають викиди хімічних і нафтових відходів головного отруйника – закритого у 2017 році збанкрутілого промислового підприємства "Усольехимпром".

За словами жителів, велика сибірська річка з живої перетворилася на мертву: її води насичуються амонієм, фосфатами, фенолом; вміст отруйних речовин перевищує норму у 500 разів.

Повітря в Усольє-Сибірському також у незадовільному стані — еколоґи зафіксували перевищення гранично допустимої концентрації ртуті у 367 разів; земля ж покрита товстим шаром шламу, що вбиває все живе навколо.

«Зникли птахи та тварини, річка забарвилася у жовтий і синьо-зелений кольори, хімія ріже очі й нічим дихати. Коли йдемо пароплавом вниз до гирла річки, бачу, як чорні відходи ллються з відстійників у воду, — Ангара покривається отруйною чорною плівкою, — і дохла риба спливає на поверхню. Раніше улови тут були чудові — за пів години можна було виловити до 15 тушок харіуса і гольяна. Зараз цієї риби немає у річці, а ту, що водиться, ми не їмо, вона отруйна», – коментує ситуацію, що склалася уродженець Усолья-Сибірського 71-річний Анатолій Скопцов.

Місцева прокуратура з'ясувала, що названий хімзавод не мав прав на користування ділянкою Ангари – викиди отруйних речовин проводилися незаконно; але притягнути винних в еколоґічній катастрофі осіб до відповідальності поки не вдається можливим.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", громадяни РФ перетворили заповідник на величезне сміттєзвалище, а влада країни ніяк на це не реагує.

Колонізатори з Кремля отруїли одну з найбільших річок Сибіру_1
Читайте також:
Світ
Столиця і найбільше місто Ісландії вперше у XXI столітті може зазнати значних руйнувань. Причина — виверження вулкана Фаґрадальсф'ядль.
12 листопада, 15:03
Життя
Екоцид, який чинять загарбники в Україні, набуває загрозливих масштабів. Ворог нищить усе живе, до чого може дотягнутися.
09 листопада, 10:12
Життя
Він був скований кригою щонайменше 14 мільйонів років тому. Приголомшливе відкриття сталося завдяки аналізу нових супутникових даних.
28 жовтня, 07:09
Світ
Ліва притока ріки Конґо, що носить назву Рýкі, спантеличила дослідників «чорний континент». В її течії абсолютно нульова видимість.
24 жовтня, 06:12
Кримінал
Двоє посадовців обвинувачуються у перевищенні службових повноважень. Вони спричинили тяжкі наслідки для екосистеми Вінницької області.
06 жовтня, 19:14
Життя
Загальна площа морського льоду довкола холодного континенту досягла рекордно низького рівня. Вона склала 16,96 мільйона км².
26 вересня, 21:27