Колонізатори з Кремля отруїли одну з найбільших річок Сибіру

14.06.2021, 13:57
Колонізатори з Кремля отруїли одну з найбільших річок Сибіру

Земля, повітря і вода у районі населеного пункту Усольє-Сибірське в Іркутській області отруєні; жителі нарікають на бездіяльність влади.

Про це з місця масштабної еколоґічної катастрофи на річці Ангара передає одне з провідних опозиційних російських видань "Новая газета".

Основною причиною негараздів називають викиди хімічних і нафтових відходів головного отруйника – закритого у 2017 році збанкрутілого промислового підприємства "Усольехимпром".

За словами жителів, велика сибірська річка з живої перетворилася на мертву: її води насичуються амонієм, фосфатами, фенолом; вміст отруйних речовин перевищує норму у 500 разів.

Повітря в Усольє-Сибірському також у незадовільному стані — еколоґи зафіксували перевищення гранично допустимої концентрації ртуті у 367 разів; земля ж покрита товстим шаром шламу, що вбиває все живе навколо.

«Зникли птахи та тварини, річка забарвилася у жовтий і синьо-зелений кольори, хімія ріже очі й нічим дихати. Коли йдемо пароплавом вниз до гирла річки, бачу, як чорні відходи ллються з відстійників у воду, — Ангара покривається отруйною чорною плівкою, — і дохла риба спливає на поверхню. Раніше улови тут були чудові — за пів години можна було виловити до 15 тушок харіуса і гольяна. Зараз цієї риби немає у річці, а ту, що водиться, ми не їмо, вона отруйна», – коментує ситуацію, що склалася уродженець Усолья-Сибірського 71-річний Анатолій Скопцов.

Місцева прокуратура з'ясувала, що названий хімзавод не мав прав на користування ділянкою Ангари – викиди отруйних речовин проводилися незаконно; але притягнути винних в еколоґічній катастрофі осіб до відповідальності поки не вдається можливим.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", громадяни РФ перетворили заповідник на величезне сміттєзвалище, а влада країни ніяк на це не реагує.

Колонізатори з Кремля отруїли одну з найбільших річок Сибіру_1
Читайте також:
Полтава
Невідомі особи без дозвільної документації здійснили геодезичні й вибухові роботи у ландшафтному парку «Гадяцький». Завдано збитків державі.
18 квітня, 19:14
Життя
Родина кілегрудих птахів, які уподобали життя у холодних широтах Південної півкулі Землі, мають дивні звички. Одна із них — стрибки в океан.
18 квітня, 14:45
Полтава
Фахівці обстежили ділянку проєктування поблизу бази відпочинку «Зóрі». Об'єкт розташований в Омельницькій громаді Кременчуцького району.
16 квітня, 14:45
Життя
Йдеться про Південний океан. Саме над ним виявлено низький рівень аерозолів — зважених у повітрі твердих частинок або крапель рідини.
12 квітня, 06:03
Життя
Рожева істота, яка має рукоподібні плавці, відзняли в уламках затонулого у XIX столітті корабля. Незвична зустріч сталася поблизу Тасманії.
07 квітня, 08:48
Полтава
Нерестова заборона в області діятиме до кінця весни. Це дозволяє природоохоронцям кількісно відновлювати наявність прісних біоресурсів.
26 березня, 14:45