Колонізатори з Кремля отруїли одну з найбільших річок Сибіру

14.06.2021, 13:57
Колонізатори з Кремля отруїли одну з найбільших річок Сибіру

Земля, повітря і вода у районі населеного пункту Усольє-Сибірське в Іркутській області отруєні; жителі нарікають на бездіяльність влади.

Про це з місця масштабної еколоґічної катастрофи на річці Ангара передає одне з провідних опозиційних російських видань "Новая газета".

Основною причиною негараздів називають викиди хімічних і нафтових відходів головного отруйника – закритого у 2017 році збанкрутілого промислового підприємства "Усольехимпром".

За словами жителів, велика сибірська річка з живої перетворилася на мертву: її води насичуються амонієм, фосфатами, фенолом; вміст отруйних речовин перевищує норму у 500 разів.

Повітря в Усольє-Сибірському також у незадовільному стані — еколоґи зафіксували перевищення гранично допустимої концентрації ртуті у 367 разів; земля ж покрита товстим шаром шламу, що вбиває все живе навколо.

«Зникли птахи та тварини, річка забарвилася у жовтий і синьо-зелений кольори, хімія ріже очі й нічим дихати. Коли йдемо пароплавом вниз до гирла річки, бачу, як чорні відходи ллються з відстійників у воду, — Ангара покривається отруйною чорною плівкою, — і дохла риба спливає на поверхню. Раніше улови тут були чудові — за пів години можна було виловити до 15 тушок харіуса і гольяна. Зараз цієї риби немає у річці, а ту, що водиться, ми не їмо, вона отруйна», – коментує ситуацію, що склалася уродженець Усолья-Сибірського 71-річний Анатолій Скопцов.

Місцева прокуратура з'ясувала, що названий хімзавод не мав прав на користування ділянкою Ангари – викиди отруйних речовин проводилися незаконно; але притягнути винних в еколоґічній катастрофі осіб до відповідальності поки не вдається можливим.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", громадяни РФ перетворили заповідник на величезне сміттєзвалище, а влада країни ніяк на це не реагує.

Колонізатори з Кремля отруїли одну з найбільших річок Сибіру_1
Читайте також:
Полтава
Дуже рідкісні квітки-брандушки та тюльпан дубравний знаходиться на південному сході Полтавського краю. Ця флора потребує захисту держави.
15 листопада, 14:54
Полтава
Земельні ділянки незайманого степову потребують захисту держави від втручання сільгоспвиробників і забудовників. Полтавщина показує приклад.
31 жовтня, 08:24
Полтава
В околицях села Малий Бакай знайдено ділянки із червонокнижною ковилою. Природоохоронці планують створити захищену законом зону.
13 жовтня, 19:58
Життя
Раніше невідомі організми розвивалися всередині кам'яної породи. Це найдавніші мікробіоми, виявлені у відкладеннях на Півдні Африки.
11 жовтня, 21:43
Полтава
Шафран сітчастий — біла квітка, яка зустрічається тільки весною на схилах балок і ярів. Недавно його виявили на Київщині й Черкащині.
01 жовтня, 12:39
Полтава
Всі ми, як ті дерева у незайманій екосистемі, наче й люди, а такі різні! Кожен із нас має власні таємниці, якими не ділиться ні з ким.
26 вересня, 13:45