Колумбія знову лідер на світовому наркоринку

КРИМІНАЛ
23 липня, 19:22
Колумбія знову лідер на світовому наркоринку

Друг путіна, послідовний прибічник ХАМАС і однодумець Лули да Силви на посаді колумбійського президента у центрі скандалу. Причина — кокаїн!

Мова про чинного голову Республіки Колумбія неосоціаліста Ґуставо Франсіско Петро Уррего, який занедбав свою державу на догоду мінливій геополітиці. Невтішні відомості із цієї південноамериканської країни виклало видання The New York Times.

Виявилося, що у Колумбії — перевиробництво кокаїну, у зв'язку із чим місцеві дилери не справляються з такими обсягами наркотику. Допомогу надають сусіди із Венесуели, де панує диктаторський режим іншого неосоціаліста Ніколаса Мадуро.

Команда американських журналістів-розслідувачів виїхала у джунглі задля з'ясування поточного стану справ. Один із них потрапив у невелике гірське село Кано-Кабро — там немає ні електрики, ні водопостачання; світ наче зупинився у XIX сторіччі.

Протягом десятиліть селяни мали лише одне джерело доходу — кокаїн. Від ранку до ночі вони збирали листя коки та завдяки специфічному хімічному процесові отримували білу пасту, яку пресували у цеглу, продаючи за безцінь картелям.

Однак від 2022 року дилери почали приїжджати за товаром рідше. І без того важкі умови життя у селі погіршилися — сьогодні у Кано-Кабро залишилося лише 40 осіб середнього віку із 200, які мешкали тут раніше.

Надлишок кокаїну став загальнонаціональною проблемою, проте уряд Колумбії під проводом президента свідомо ігнорує ситуацію. Ґуставо Петро відкидає всі звинувачення на свою адресу, стверджуючи, що «все під контролем» (тільки чиїм? — прим. ред.)

По всій країні накопичуються брили непроданої пасти коки. Більш ніж у половині районів культивування наркотичної рослини продаж різко впав або повністю зник, викликавши гуманітарну кризу у багатьох віддалених громадах, особливо в Андах.

За словами неназваного американського чиновника, який поговорив із журналістами видання The New York Times, зараз у Колумбії виробництво кокаїну вийшло на такий рівень, про який «наркобарон Пабло Ескобар не міг навіть мріяти». Головні споживчі ринки: США, РФ, Бразилія, ЄС і КНР.

«Коли ви вирушаєте на плантації коки, це все одно, що стояти на кукурудзяному полі в Айові: кінця і краю не видно. Наркодилери просто не можуть купити стільки, скільки вирощується. Споживачів також  поменшало», — зауважив неназваний урядовець США.

За чинного президента Ґустава Петро уряд Колумбії, попри запевнення у зворотному, de faco дозволили вирощування коки за болівійським зразком. У деяких інших країнах Південної Америки — зокрема, у Перу, — кокаїн також виробляється у промислових обсягах, але de jure заборонений.

Своєю чергою, як раніше вже повідомляла медіаагенція «Останній Бастіон», поліція Еквадору перехопила тонни кокаїну для російського режиму. До споживача не доїде синтетична отрута, вироблена наркокартелями у нетрях Анд.

Кокаїнове кубло у гірському селі Кано-Кабро
Кокаїнове кубло у гірському селі Кано-Кабро
Читайте також:
Кримінал
Такого немає бути у демократичній, європейській державі, де є Конституція, є закони, є державні інституції. Україна справжі вражає!
10 жовтня, 07:09
Полтава
Орган місцевого самоврядування de facto керується безпосередньо із Полтави. Представники каґалу Кулініча-Біленького узурпували владу.
14 серпня, 19:24
Полтава
Спритні на руку ділки підстрахувалися — запросили допомогу у «важкої артилерії» на посадах. Жителі громади нарікають на корупційну схему.
07 серпня, 19:24
Кримінал
У той час, поки одні мешканці обласного центру оговтувалися після трагедії, інші намагалися нажитися. Поліція у ситуацію не втручалася.
19 червня, 12:29
Кримінал
Нащадки катів ЧК-ОГПУ-НКВД-МГБ-КГБ досі мають владу в Україні. Але місця їхнього зосередження обмежені колючим дротом і високим парканом.
31 травня, 07:18
Політика
Ухвалений й неодноразово редагований внутрішніми ворогами Основний Закон покликаний зробити з титульної нації меншість. Це ганьба!
18 квітня, 07:09