Компанія AstraZeneca визнала, що її вакцина від COVID-19 може спровокувати тромбоз, – Daily Mail

СВІТ
30.04.2024, 10:12
Компанія AstraZeneca визнала, що її вакцина від COVID-19 може спровокувати тромбоз, – Daily Mail

Компанія вперше визнала у суді, що її препарат від коронавірусу може спровокувати смертельний побічний ефект – тромбоз.

Десятки сімей подали колективний позов на британо-шведську фармацевтичну компанію AstraZeneca, в якому заявили про те, що вони або їхні близькі зазнали ускладнень або померли від вакцини проти Covid-19.

Про це пише британське видання The Telegraph.

Компанія вперше визнала в суді, що її вакцина «може в дуже поодиноких випадках» викликати синдром тромбоцитопенії — смертельний побічний ефект згортання крові.

Найімовірніше, тепер компанія погодиться виплатити грошові компенсації постраждалим. За оцінками юристів сума може сягнути 25 млн доларів.

Загалом у суді на розгляді зараз перебуває 51 справа від постраждалих.

Один із них подав до Високого суду позов із вимогою відшкодування збитків, загальна сума якого оцінюється у більш ніж 12 млн доларів.

Раніше компанія AstraZeneca раніше категорично заперечувала можливість появи тромбозів через застосування їхнього препарату. Попри часткове визнання проблеми тепер юристи компанії заперечують, що її нова заява є фактом повного визнання того, що вакцина може викликати тромбози.

За даними досліджень, вакцина AstraZeneca від Covid може стати причиною виникнення тромбозу в 1 випадку на 50 000. Водночас вважається, що вона врятувала близько 6 мільйонів життів у всьому світі в період пандемії.

Також існують неофіційні дані, згідно з якими щонайменше 81 британець помер від ускладнень, пов'язаних із тромбами після використання AstraZeneca.

Непідтверджена кількість осіб отримала інвалідність.

Заклади охорони здоров'я у Великобританії припинили замовляти вакцину компанії.

«Останній Бастіон» нагадує читачам, що розслідувальна група US Right to Know дійшла висновку, що коронавірус SARS-CoV-2 штучно створили у лабораторії Уханьського інституту вірусології.

У січні стало відомо, що у лабораторіях КНР експериментують над новим коронавірусом.

Про це з горезвісного міста Ухань повідомило видання New York Post, посилаючись на власні джерела серед вірусологів КНР. Зазначається, що новий штам SARS-CoV-2, названий GX_P2V, убиває 100% заражених гуманізованих мишей і щурів.

Читайте також:
Опінії
Угорський слід генерала Кузнецова: від штабу СБУ до підозр у відмиванні грошей.
27 лютого, 18:02
Світ
Дениса Алімова заарештували в Боготі за ордером США через підозру в підготовці замахів на європейських діячів.
27 лютого, 08:03
Кримінал
Унаслідок аварії загинула дівчинка, а її брат перебуває в лікарні.
25 лютого, 09:33
Кримінал
Під час нападу одним із нападників було застосовано вогнепальну зброю.
21 лютого, 15:32
Світ
Вони мітингували за звільнення політв'язнів та журналістів в Азербайджані.
21 лютого, 10:34
Кримінал
Верховний суд остаточно підтвердив вирок двом експоліціянтам.
19 лютого, 19:23