НАБУ оголосили про підозру Валерію Головку

КРИМІНАЛ
26.10.2022, 17:33
НАБУ оголосили про підозру Валерію Головку

Ексголові Полтавської ОДА повідомили про підозру

26 жовтня 2022 року НАБУ та САП повідомили колишнім голові Полтавської обласної державної адміністрації Валерію Головку, його заступнику Андрію Пісоцькому та раднику про підозру у одержанні неправомірної вигоди та шахрайстві.

Як повідомляє медіа агенція "Останній Бастіон", про це повідомили у пресслужбі НАБУ.

Дії осіб кваліфікували за ч. 4 ст. 368 та ч. 4 ст. 190 КК України.

НАБУ оголосили про підозру Валерію Головку_1

За даними слідства, у 2017 році голова Полтавської ОДА  за пособництва своїх першого заступника та радника (всі чинні на момент вчинення злочину) одержав від фінансового директора приватної компанії 176 тис. євро та автівку Mercedes-Benz вартістю понад 7,5 млн грн.

В обмін на це, він забезпечив перемогу приватної компанії та укладення договорів у тендері з обслуговування автодоріг, що проводила облдержадміністрація.

Крім того, у 2018 році голова Полтавської ОДА за пособництва спільників нібито «позичив» у цього бізнесмена 85 тис. євро, обіцяючи повернути борг за тиждень. Однак, посадовець повернув лише частину коштів – 50 тис. дол. США, а решту залишив собі.

У 2019 році детективи Національного антикорупційного бюро з'ясували, що керівники Полтавської облдержадміністрації вимагали від підприємців мільйонні “відкати” та хабарі у вигляді сотень тисяч доларів, елітних машин та коштовних гаджетів.

Слідчі НАБУ встановили, що голова ОДА Валерій Головко, його перший заступник Андрій Пісоцький та директор департаменту будівництва і ЖКГ Полтавської ОДА Тимофій Голбан створили злочинну схему з вимагання хабарів від підприємців за забезпечення їхньої перемоги в державних закупівлях, які проводить обладміністрація.

За даними слідства, у серпні 2017 року представник консорціумів "АЛВІ РОД" та "Укрбуддор" на бізнес-форумі в Полтаві познайомився з Головком і Пісоцьким, після чого керівники ОДА взяли в підприємця 200 тисяч доларів хабаря за неперешкоджання веденню бізнесу на Полтавщині.

Окрім того, губернатор отримав у представника хабар у вигляді оплати відпочинку чиновників ОДА в Іспанії. У жовтні сам Головко, його заступник Пісоцький і директор департаменту ОДА Іщенко здійснили цю подорож, яка вартувала 70 тисяч євро.

Як з'ясували детективи, також на вимогу Головка були придбані 12 мобільних телефонів iPhone 10 та комп'ютер MacBook Pro. 6 телефонів забрав голова ОДА, 6 телефонів і ноутбук – Пісоцький.

За даними НАБУ, наприкінці 2017 року Головко отримав від представника компаній на день народження ще один хабар: автомобіль Mercedes G 63 AMG 2017 року випуску. Автівка із тюнінгом обійшлася підприємцям у 320 тисяч євро.

Пізніше губернатор повідомив представнику, що з 1 січня 2018 року компанії можуть приступати до ремонтних робіт, прибирання снігу тощо в Полтавській області, та пообіцяв допомогти виграти тендер на вказані роботи.

Згідно з даними слідства, 17 січня 2018 року Головко взяв у представника компаній в борг 100 тисяч доларів, але повернув лише частину цих коштів.

Як повідомили в НАБУ, в середині квітня 2018-го голова ОДА відмовився заплатити фірмі "Укрбуддор" за виконані нею роботи, натомість запропонувавши представнику компаній наступну схему з відкатом: консорціум "АЛВІ РОД" виставляє області рахунок на 80 мільйонів гривень, але отримує лише половину, решта йде до кишень Головка і його заступника Пісоцького. Реальна вартість робіт, зазначають в бюро, склала 38 мільйонів гривень.

За даними слідства, представник будівельників спочатку відмовився, оскільки вважав схему злочинною, але йому дали зрозуміти, що іншого варіанту отримати гроші немає.

Провадження відкрили за заявою громадянина Азербайджану Альберта Уварова – директора міжнародного консорціуму «Алві род». Останній у 2018 році мав утримувати дороги області.

Зі слів Альберта Уварова, у 2017 році до нього звернувся перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький і запропонував подарувати на День народження голові ПОДА Валерію Головку автомобіль Гелендваген Brabus для виїзду на полювання. Пісоцький умовив Уварова придбати новенький автомобіль за власні кошти, з наступною компенсацією вартості учасниками оборудки. Однак після вручення Головку автомобіля Mercedes G 63 AMG 2017 року випуску, придбаного за 320 тисяч євро (разом із розмитненням та тюнінгом), учасники схеми по суті відмовились від своїх зобов’язань по сплаті. При цьому офіційно автомобіль був придбаний у водія Уварова за 50 тисяч доларів. 

  • Зі слів Уварова, Пісоцький якось попросив у нього 100 тисяч доларів, щоб згодом віддати. До цього бізнесмен вже кредитував першого заступника, тому погодився. Пісоцький повернув 50 тисяч, решту — досі винен.
  • Уваров, за його словами, привіз зі свого магазину в Дубаї три комплекти ювелірних виробів, кожен по 60 тисяч доларів. Все це подаровано Головку. Пісоцькому був подарований підсклянник із білого золота з діамантами. Син Пісоцького попросив сина Уварова подарувати 15 айфонів останньої моделі та комп’ютер для роботи з музикою (вартістю — приблизно 4-5 тисяч доларів). Пісоцький також попросив подарувати його коханці (але від свого імені) автомобіль BMW X5.
  • Уваров стверджує, що на прохання Головка навіть привозив йому із Риги 3-4 ящики шпротів. На ризькій квартирі Уварова відпочивав і Пісоцький з коханкою.
  • Уваров також стверджує, що Головко запропонував підписати липові акти за ремонти доріг на 80 млн грн (половину повинен був взяти Уваров).
  • Уваров розповів, що Головко, його коханка, та Пісоцький гостювали у нього в іспанській Малазі. Бізнесмен оплачував рахунки за придбані гостями речі у бутіках. Потім він допоміг гостям вивезти 4 стегна в’яленого м’яса, уникнувши запитань з боку іспанської митниці. Бізнесмен зізнався, що йому при цьому було дуже соромно.
  • Уваров розповів, що полтавські можновладці пообіцяли компанії Уварова «Алві Род» безпроблемні виграші тендерів на ремонтах доріг. Його познайомили із директором будівельного Департаменту Тимофієм Голбаном.
  • Восени 2017 року Уваров перерахував 200 тисяч доларів в неназваний юридичний клуб, щоб «не мати проблем». Насправді жодного клубу не існувало.
  • Знайомство з Головком було продовжене на віллі Уварова. Після наступного туру відпочинку вже в Україні перейшли до справ. Головко дав доручення Пісоцькому, а той  ̶ Голбану: так влаштувати тендери, щоб їх вигравала компанія Уварова. Всього було обіцяно підрядів на 1,2 млрд грн.
  • Суть схеми, запропонованої Уварову, полягала в наступному: замовники завищують вартість будівельних матеріалів, але занижують вартість робіт. Інші учасники на такі малі зарплати, прописані в договорі, не погоджувалися, тому заходила «своя» фірма. Після перемоги ця фірма істотно завищувала вартість будівельних матеріалів, а договірні ціни правоохоронні органи не перевіряли, дивилися тільки на якість робіт.
  • Компанія «Алві Род» протягом 3 місяців виконувала роботу, але контракту так і не отримала. У лютому Уваров заявив, що не хоче далі працювати без тендеру. Тоді його компанія нарешті виграла договір. За словами Уварова, Голбан почав вимагати собі 10% з виконаних робіт на загальну суму контракту у 97 млн грн. Це 10 млн грн. Голбан заявив, що якщо Уваров піде скаржитись на нього до СБУ, то там у Голбана друзі, тому скаржитися немає сенсу. Уваров вважає, що його «кинули» на загальну суму у 48 млн грн (з них 25 млн грн — субпідрядникам).
  • Також Уваров повідомив, що через сина Головка «дерибанили» кошти і на будівництві аеропорту «Полтава». Окрім цього, за його словами, керівництво області крало на усіх будівельних роботах.

Уваров мав особисту зустріч із головою НАБУ Артемом Ситником. Але справі заважала прокуратура. Уваров доповів про це тодішньому президенту Петру Порошенку. Після цього було вирішено звільнити з посад Головка та Пісоцького.

Корупційні схеми обласної влади, які очолював Валерій Головко, мали системний характер. У своїй корупційній діяльності учасники схем використовували різні методи, не гребуючи відвертим вимаганням “подарунків” учасникам злочинного угрупування.

Валерій Головко та Тимофій Голбан не дуже страждали від кричущого викриття їхнього кримінального буття і без зайвих тріхів-мніхів відкрили ресторан в самому центрі міста.

Вочевидь, і за гроші,  вкрадені ними з державного бюджету у часи управління областю, гроші, вкрадені у дітей, пенсіонерів, соціально незахищених верств населення та у нас з вами.

Як виявилося, колишні посадовці-корупціонери з ОДА, відкриваючи власний ресторан, не дуже задумувалися над законністю своїх дій, та виконанням встановлених правил, та норм.

Останній Бастіон продовжує стежити за подальшим розвитком корупційної справи Валерія Головка, та буде тримати читачів в курсі подій.

Читайте також:
Політика
Місяць тому заступником начальника митного посту «Ягодин» призначено корупціонера Бурдейного.
вчора, 11:07
Політика
Катерина Сікора, котра має проблеми з НАЗК, задекларувала велику кількість нерухомості, а також фірми, які оформлені на її родичів.
вчора, 10:27
Політика
1 листопада Коболєву було надано дозвіл на виїзд за кордон з 4 по 25 листопада.
20 листопада, 15:15
Кримінал
Чиновник, члени його сім'ї та знайома володіють активами (автомобілі, земля й нерухомість), обґрунтувати придбання яких не змогли
20 листопада, 10:09
Політика
Слуга народу Тетяна Єгорова-Луценко не задекларувала нерухомість у франції на 88 тис. євро, записану на її чоловіка.
19 листопада, 15:01
Опінії
Корупційні, а насправді відверто злочинні дії, високопосадовців Фонду держмайна України та ПАТ «Центренерго»
19 листопада, 11:50