Коронавірус може спричинити масове голодування

СВІТ
11.07.2020, 08:59
Коронавірус може спричинити масове голодування
Фото: Oxfam

У низці країн світу від голоду, викликаного пандемією коронавірусу може померти більше людей, ніж від самого вірусу

Про це стверджує "Oxfam". Як повідомляється, в Австралії, де раніше оголошували «повну перемогу над COVID19», знову вводять карантин.

У Сербії через плани уряду знову ввести карантин і комендантську годину десятки тисяч людей вийшли на акцію протесту, сталися жорсткі зіткнення з поліцією. Люди протестують проти спроб замкнути їх в будинках та квартирах.

У США на тлі триваючих протестів мільйони людей демонстративно ігнорують заходи безпеки, на яких наполягають медики.

Міжнародна благодійна організація "Oxfam" заявила, що через пандемію коронавірусу в деяких країнах більше людей помре через голод, ніж від хвороби. За оцінками організації, в таких країнах як Ємен, Конґо, Афганістан та інших голодна смерть щоденно загрожує 12 тисячам людей.

Збройні конфлікти та слабкі економіки цих країн вже стали причиною гуманітарної кризи, тепер додатковою загрозою для населення стала утрудненість, а часом неможливість доставки гуманітарної допомоги через припинення міжнародного сполучення, повідомляє Бі-бі-сі.

За даними Університету Джонса Гопкінса, число хворих на Covid-19 у світі перевищило 12 млн. осіб, померли майже 550 тисяч. Лідером з обох показників залишаються США – більше 3 млн і 132,3 тисяч людей відповідно.

На другій позиції в обох категоріях – Бразилія. Британія – найбільш постраждала країна в Європі: 288,5 тисяч хворих (7 місце в світі) і 44,6 тисячі померлих (3 місце у світі). В п'ятірці «лідерів» за числом хворих – Росія.

У деяких регіонах Іспанії введене правило обов'язкового носіння масок на вулиці, навіть там, де можливе соціальне дистанціювання. Виходити на вулицю без маски можна лише дітям до 6 років. Рішення було прийняте у зв'язку з новим спалахом зараження в районі міста Льєйда, де влада може ввести локальний локдаун. 

Наукове співтовариство Франції попереджає, що країні загрожує друга хвиля епідемії, оскільки після відміни карантину в більшості громадських місць люди не дотримуються соціальної дистанції. «Вірус продовжує циркулювати набагато повільніше і більш контрольовано, але він все ще тут», ‒ сказав французькій "Le Monde" глава наукової ради країни Жан-Франсуа Дельфрессі.

Але в Італії вперше за 137 днів, що минули з початку епідемії, у відділенні інтенсивної терапії одного з найбільш постраждалих міст країни – Бергамо – офіційно немає жодного хворого з діагнозом  Covid-19.

Італія першою в Європі прийняла на себе удар зараження і довгий час залишалася в найтяжчому стані. Вогнищем захворюваності стали північні райони країни, зокрема Ломбардія, де знаходиться Берґамо. Перший пацієнт з коронавірусом був доставлений до міської лікарні 23 лютого. В Італії Covid-19 заразилися більше 242 тисяч людей, померли майже 40 тисяч.

Але якщо вірити ЗМІ та ВООЗ, загальна ситуація у світі погіршується. В Токіо зафіксоване рекордне добове число нових випадків захворювання Covid-19 з початку епідемії – 220 заражених. Влада говорить, що статистичний стрибок пов'язаний з більш масштабним тестуванням. Але медики вказують, що спалахи стали виникати по всій країні невдовзі після того, як трохи більше місяця тому був послаблений карантин.

Епіцентрами нового спалаху в Токіо стали місця розпусти – квартали розваг, де сконцентровані бари, ресторани та нічні клуби.

Мельбурн, друге за величиною місце Австралії, з півночі середи знову на карантині. 12 районів міста вже перебували на карантині весь минулий тиждень. Вулиці Мельбурна спорожніли, люди знову стоять у чергах до магазинів з дотриманням максимальної соціальної дистанції. Кафе та ресторани повернулися до режиму роботи лише на винос.

Число хворих в Індії перевищило чверть мільйона осіб. За останню добу медики зареєстрували 25 тисяч нових випадків. Найбільш  інфіковані райони країни – Делі та штати Махараштра і Тамілнад.

Влада значно розширила масштаби тестування за останні тижні, але, за словами експертів, цього недостатньо для такої густонаселеної країни. За даними Університету Джона Хопкінса, число хворих в Індії складає 767,2 тисячі осіб (3 місце в світі), померлих – більше 21 тисячі.

Але, на думку місцевих експертів, реальна ситуація значно гірша.

У США Дональд Трамп як і раніше не хоче визнавати коронавірус. Він пригрозив скоротити фінансування шкіл, якщо у вересні вони не повернуться до режиму роботи у повному обсязі.

У своєму Твіттері Трамп зазначив, що повернутися до навчання дуже важливо для дітей та їх сімей, і відкинув критику освітніх структур, які заявляли, що урядові рекомендації щодо санітарних норм в школах практично не можуть бути виконаними, оскільки є дуже жорсткими та вартісними.

«Нічого з того, що говорив Дональд Трамп за останні 48 годин, не можна розглядати як безпечні та відповідальні заяви», ‒ підкреслив президент Національної асоціації освіти Лілі Ескелсон Гарсія.

Невдовзі після останніх заяв Трампа Білий дім оголосив, що в найближчі дні Центри з контролю і профілактики США оприлюднять змінений список рекомендацій.

Число хворих в США перевищило 3 мільйони осіб. Число померлих – 133 тисячі. Таких втрат Америка не зазнавала в жодній з воєн.

У низці штатів статистика зараження і смертності продовжує зростати. Губернатори на місцевому рівні вводять нові обмеження та заходи карантину. Але епідеміологи країни б'ють на сполох і заявляють, що методи контролю за епідемією мають затверджуватися на федеральному рівні і запроваджуватися в країні повсюдно.

Відділ моніторингу Кавказ-Центр

Читайте також:
Полтава
Упродовж 8-15 лютого у місті зареєстровано 1163 випадки захворювань. Більшість із них — 768 дітей віком до 17 років із діагнозом ГРВІ.
16 лютого, 07:16
Світ
У російських газованих напоях виявили підсолоджувачі, які можуть викликати рак.
19.10.2023, 14:21
Життя
Через те, що амброзія – особливий алерген, вона має дуже високу (одну з найсильніших) негативну дію на організм людини.
29.08.2023, 19:04
Життя
Якщо діти віком до 3-х років понад 4 години дивляться у планшет, ноутбук чи телевізор, вони можуть вирости інтелектуально обмеженими.
25.08.2023, 19:04
Життя
Це важливий внесок у вдосконалення імунотерапії раку.
15.08.2023, 13:33
Життя
Навіть 90-хвилинна зміна розкладу сну може спричинити зміни кишкових бактерій, підсилюючи ризики розвитку ожиріння та серцевих захворювань.
05.08.2023, 09:23