Коронавірус може спричинити психічні розлади у пацієнтів після одужання – науковці

02.11.2020, 16:54
Фото ілюстративне
Фото ілюстративне
Фото: volyninfa.com.ua

Жінки страждають від психічних порушень частіше, ніж чоловіки.

Коронавірусна хвороба може безпосередньо вплинути на стан психічного здоров’я пацієнтів, що одужали від хвороби.

Про це повідомляється на сайті Національної академії медичних наук України.

Так, реакція імунної системи, спричинена інфекцією, може спричинити певні психопатологічні порушення. 

Зазначається, що психічні наслідки спостерігались після попередніх спалахів коронавірусу.

Зокрема, в одному зі шпиталів Мілану протягом місяця досліджувались на предмет психічних порушень 402 дорослих, які перенесли COVID-19. 

Результати, засновані на клінічних інтерв’ю та анкетах самооцінки, показали наявність посттравматичного стресового розладу (ПТСР) у 28% обстежених, депресії у 31% випадків та тривожності у 42%. Крім того, 40% пацієнтів мали безсоння, а 20% – обсесивно-компульсивні порушення.

У статті, нещодавно опублікованій у журналі «Мозок, поведінка та імунітет» (на яку посилаються автори сайту академії медичних наук-ред), зазначається, що варто поглибити дослідження біомаркерів запальних процесів, для діагностики та лікування психічних порушень, що з'являється.

Було також встановлено, що жінки (які рідше помирають від Covid-19, ніж чоловіки) страждають від психічних порушень частіше, ніж чоловіки. 

Пацієнти з попередньо встановленими психіатричними діагнозами страждали на психічні порушення після перенесеного Covid-19 частіше, ніж ті, у кого в анамнезі не було психічних розладів.

Дослідники заявили, що ці результати узгоджуються з попередніми епідеміологічними дослідженнями. Вони вважають, що психічні наслідки можуть бути викликані «імунною відповіддю на сам вірус або такими психологічними стресорами, як соціальна ізоляція, психологічний вплив нової важкої та потенційно смертельної хвороби, занепокоєння щодо зараження інших та стигматизації».

Амбулаторні пацієнти також виявляли підвищену тривожність та порушення сну, тоді як – можливо, як не дивно – тривалість госпіталізації навпаки корелювала із симптомами ПТСР, депресії, тривоги та обсесивно-компульсивного розладу.
 

Читайте також:
Життя
«Пацієнти з України виявилися дуже небезпечними для європейських лікарень»
30 вересня, 09:34
Полтава
Упродовж 8-15 лютого у місті зареєстровано 1163 випадки захворювань. Більшість із них — 768 дітей віком до 17 років із діагнозом ГРВІ.
16 лютого, 07:16
Світ
У російських газованих напоях виявили підсолоджувачі, які можуть викликати рак.
19.10.2023, 14:21
Життя
Через те, що амброзія – особливий алерген, вона має дуже високу (одну з найсильніших) негативну дію на організм людини.
29.08.2023, 19:04
Життя
Якщо діти віком до 3-х років понад 4 години дивляться у планшет, ноутбук чи телевізор, вони можуть вирости інтелектуально обмеженими.
25.08.2023, 19:04
Життя
Це важливий внесок у вдосконалення імунотерапії раку.
15.08.2023, 13:33