Корупція в Полтавській ОДА. Схеми старі, обличчя нові

16.12.2019, 10:30
Корупція в Полтавській ОДА. Схеми старі, обличчя нові

Олексій Басан – найменший гвинтик корупційної системи.

У своїх публікаціях, зокрема в цій, «Останній Бастіон» уже неодноразово піднімав тему розкрадань бюджетних коштів посадовцями Полтавської обласної державної адміністрації та її підрозділів.

Масштаби розкрадань обчислюються мільярдами гривень. Медицина, освіта, культура, спорт, будівництво. Будівництво доріг та їх обслуговування заслуговують окремої уваги, і ось чому.

2 березня 2018 року розпорядженням № 155 голова Полтавської ОДА В.А. Головко започаткував створення нового державного підприємства «Агентство місцевих доріг Полтавської області» зі статутним фондом у розмірі 10,00 (десять) гривень (ЄДРПОУ 41984916, вул. Зигіна,1, м. Полтава, 36014), яке повністю підконтрольне та перебуває у сфері управління Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства Полтавської ОДА.

Корупція в Полтавській ОДА. Схеми старі, обличчя нові_1

Виконання обов’язків директора покладені на колишнього співробітника СБУ Олексія Ігоровича Басана. Зрозуміло всім, що на посаду керівника новоствореного державного підприємства ніхто і ніякого відкритого конкурсу не проводив.

ДП «Агентство місцевих доріг Полтавській області» зі статутним капіталом 10 гривень 21 жовтня 2019 року оголошує тендер на Експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення Полтавської області терміном на 3 роки на суму 3 874 304 185 грн.

Корупція в Полтавській ОДА. Схеми старі, обличчя нові_3

Простими словами, Агентство зі статутним капіталом у 10 гривень, оголосило тендер на виконання робіт на суму у майже 4 мільярди.

Відповідно до умов тендерної процедури банківська гарантія учасників становила 1 000 000 грн, однак 8 листопада від ТОВ «Ростдорстрой» була направлена вимога до замовника щодо збільшення банківської гарантії.

Корупція в Полтавській ОДА. Схеми старі, обличчя нові_5

У свою чергу замовник «чемно» задовольнив скаргу та підняв суму банківської гарантії до 30 000 000 грн.

 4 грудня до участі у тендері було допущено документи таких компаній:

- ТОВ РДС Полтава (засновник ТОВ РОСТДОРСТРОЙ);

- ТОВ Автомагістраль південь.

Переможцем тендеру з ціною менше на 1000 грн стало ТОВ РДС ПОЛТАВА (код 43266571).

В ході вивчення компанії-переможця стало відомо що, ТОВ РДС ПОЛТАВА було створено 3 березня 2019 року зі статутним фондом в 100 000 грн.

21 листопада 2019 року в ТОВ РДС ПОЛТАВА сталися зміни, і на 75% власником підприємства стало ТОВ «Пясечинська дорожня будівельна компанія».

Корупція в Полтавській ОДА. Схеми старі, обличчя нові_7

ТОВ зареєстроване в місті Варшава за адресою вул. Юліана Смуліковського 4-А, кв. 16. В цьому будинку зареєстровано 119 компаній. 72 з них у згаданій квартирі під номером 16.

Будинок на вул. Юліана Смуліковського 4-А
Будинок на вул. Юліана Смуліковського 4-А
Корупція в Полтавській ОДА. Схеми старі, обличчя нові_11

Кінцевий бенефіціарний власник (контролер) товариства – Полюлях Олександр Васильович (06.07.1980 р.н., громадянин України, зареєстрований за адресою м. Зіньків (Полтавська область), вул. Сумська буд 67-А, кв. 66).

Корупція в Полтавській ОДА. Схеми старі, обличчя нові_13

Полюлях Олександр Васильович є власником і директором ТОВ «Будівельна група ЄВРОМІСТОБУД» (код 42551952), яке зареєстроване за адресою м. Полтава, вул. Шевченка 65-А, і з жовтня 2018 року тісно співпрацює з Агентством місцевих доріг та підрядними організаціями, що працюють в рамках тендерних договорів щодо ремонтних робіт в Полтавській області, а саме продає суміш асфальтобетонну з асфальтного заводу в Яреськах.

Корупція в Полтавській ОДА. Схеми старі, обличчя нові_15

Цей завод належить ТОВ ДОРРЕМБУДТРЕСТ (код 42145695), що зареєстроване в м. Полтава, вул. Садова 3. Його власниками є Головко В.В. (син ексголови Полтавської ОДА), Білокінь Д.М. (син ексзаступника голови Полтавської ОДА), Легких В.В. (син фінансового директора ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області).

Корупція в Полтавській ОДА. Схеми старі, обличчя нові_17

Станом на 1 грудня 2019 року щодо ТОВ ЄВРОМІСТОБУД порушено кримінальну справу № 554-7759-19, в ході розслідування якої ухвалами Октябрського суду м. Полтави було накладено арешт на документи, які мають стосунок до виконання тендерних договорів, що були оголошені УКБ Полтавської ОДА.

Вивчаючи схему крадіжок бюджетних коштів, організовану Головком, Голбаном, Білоконем, Басаном та іншими, навіть недосвідченому юристу неозброєним оком видно примітивізм у заволодінні державними коштами. У засновниках підприємств – або самі виконавці, або їх діти, тещі, тесті, дружини, собаки, коти, і так далі. Кінцеві бенефіціари вкрадених коштів – дружини, тещі, тесті, собаки, коти, і так далі. Елітні авто, дорогі прикраси, будинки у Маямі та Флориді, елітний відпочинок та елітні помешкання у Європі, Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Ripple, EOS.

Чому цей нахабний грабунок держави бачимо ми, але не бачать ГПУ, СБУ, МВС, НАБУ, ДБР, ДФС, НАЗК? Хто і чим замаслив їм очі?

Банальне запитання про базиси для росту економіки та покращення життя наштовхується у Полтавському регіоні на ОЗУ з-поміж колишніх і нинішніх очільників владної вертикалі.

Наведені факти можуть викликати  у розумної людини когнітивний дисонанс. Вдумайтеся! ТОВ РДС ПОЛТАВА зі статутним капіталом 100 тис. гривень вимагає банківську гарантію у 30 мільйонів гривень. Перемагає у тендері на майже 4 мільярди гривень.

ТОВ «Доррембудтрест» – статутний внесок  трьох засновників (Головко, Легкіх, Білокінь) 1000 гривень – продає асфальтобетонну суміш на десятки мільйонів гривень підприємству Басана.

ТОВ «Будівельна група Євромістобуд» (Полюлях) – статутний капітал 500 гривень – продає асфальтобетонну суміш із заводу у Яреськах через Білоконя державному підприємству Басана на сотні мільйонів гривень.

За неофіційними даними тіньову бухгалтерію вказаних підприємств супроводжує теща Голбана.

Так само стало відомо, що загальний показник відкатів для тендерів, які проводить ДП «Агентство місцевих доріг», становить 12, а не 8%, як повідомлялося раніше.

«Класична схема» роботи Агентства місцевих доріг
«Класична схема» роботи Агентства місцевих доріг

Наостанок мушу зауважити, що майже усі використані нами матеріали є у загальному доступі. Кожна людина, яка себе поважає, мусить цікавитися долею своїх податків.

##READALSO_32953##

Доки я працював над текстом, колишній начальник департаменту капітального будівництва Полтавської ОДА Тимофій Голбан відпочивав у Америці (сподіваюся, ви теж). У той час, коли я допрацьовую текст, у подорож світом відчалив і директор Агентства місцевих доріг Полтавської області Олексій Басан (сподіваюся, ви теж).

Враховуючи викладене, уже не дивним виглядає те, що новий очільник Полтавської ОДА щодо Басана змінив гнів на милість.

Злі язики розповідають, що новий очільник Полтавської ОДА має намір ліквідувати ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області» з метою зробити закупівлі прозорими. Але тоді дивними виглядають запевнення підприємців Басаном про те, що він уже про все з усіма домовився. З ким із так званих «смотрящих» і про що? Про це буде у нас у наступних матеріалах.

PS. Цілком усвідомлюю те, що Олексій Басан – найменший гвинтик корупційної системи.

Далі буде.

Автор : Геннадій Сікалов
Читайте також:
Виміри
Натомість у Полтаві підлеглі інваліда 2-гої групи Володимира Салогуба продовжують безсоромно красти
16.09.2023, 08:26
Виміри
Як група «Ростдорстрой» із місцевими елітами монополізувала мільярдний ринок доріг Полтавщини.
15.09.2023, 14:40
Виміри
Полтавська влада не може забезпечити гідні умови проживання для тимчасово переміщених осіб
12.09.2023, 12:45
Виміри
Державний центр зайнятості працевлаштовує українських будівельників в Ізраїлі. А хто буде відбудовувати Україну ?
11.09.2023, 15:55
Виміри
Краще розмітку пофарбувати.
07.09.2023, 10:00
Виміри
Закони Зеленського є «авторськими творами» ?
01.09.2023, 15:35