Коштовне суданське печиво від кухаря Путіна

ЕКОНОМІКА
31 липня, 18:18
Коштовне суданське печиво від кухаря Путіна
Фото: Anadolu Ajansı

Власник приватної російської військової приватної компанії "Вагнер" Євгєній Прігожин вивіз контрабандою тонни золота з буремного Судану.

Такі відомості оприлюднив провідний американський суспільний мовник "CNN", передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Як вдалося з'ясувати західним журналістам-розслідувачам, після повномасштабного вторгнення росії в Україну особистий кухар Владіміра Путіна Прігожин організував масове вивезення золота з північноафриканської республіки.

Транспортування дорогоцінного металу із Хартума до Москви було замасковано під продовольчий вантаж, а саме – задекларовані пакунки з печивом, під якими й знаходилися злитки.

Це викликало певні питання митників, (оскільки Судан дуже рідко експортує вказаний вид солодощів, особливо на тлі браку борошна у країні – прим. ред.), які й викрили контрабандну схему.

«Вказаний інцидент став одним із, як мінімум, 16 відомих випадків незаконного вивезення золота росією з підкуплених нею африканських країн. Кремль активно підтримував військовий переворот у Судані у 2021 році, в результаті якого було повалено перехідний уряд, а також у центрі змови між Москвою та хунтою в Хартумі той самий Євгєній Прігожин. Він діє через компанію "Meroe Gold", що знаходиться під американськими санкціями, – філією прігожинської бізнес-структури "М-Інвест", яка добуває золото, постачає зброю і навчає суданську армію та місцевих бойовиків. Через цю та інші компанії, пов'язані зі співробітниками Прігожина, він особисто розробив стратегію розграбування економічних ресурсів у країнах Африки, де має власні інтереси», – стверджують журналісти телеканалу "CNN".

Крім того, вдалося встановити, що один з високопоставлених оперативників ПВК "Вагнера" – Алєксандр Кузнєцов – безпосередньо керує операціями з видобутку у Судані, переробці та транзиту золота до РФ, і який у 2014-2017 роках воював проти законного уряду Лівії.

Насамкінець "Останній Бастіон" нагадує читачам, що особистому путінському кухарю досі не вдається зняти з себе європейські санкції.

Читайте також:
Кримінал
За допомогою дронів порушники здебільшого переправляють контрабандні сигарети
21.12.2021, 13:11
Опінії
Про СБУ, контрабанду та Донецьку мафію
27.04.2021, 15:35
Кримінал
Товар, який вивозили за фальшивими документами, було затримано на митному посту «Запоріжжя».
26.03.2021, 14:50
Кримінал
Під час обшуків у зловмисників вилучили понад 260 кг бурштину великих фракцій.
12.03.2021, 14:45