Кожна хунта потребує підтримки філософів і бізнесу, українська – тим паче

Опінії
17 вересня, 20:52
Кожна хунта потребує підтримки філософів і бізнесу, українська – тим паче
Фото: Facebook

Проте тільки національно свідомі воїни, які знають ціну життя, й не позбавлені інтелектуальних здібностей, здатні змінити державу на краще.

Історик, громадський діяч, правдоруб

Коли ви чекаєте хлопців з фронту для наведення порядку, майте на увазі, що навіть військові диктатури ніколи не трималися на самих лише багнетах.

Кожного порядного диктатора (Кромвеля, Наполеона, Франко, Піночета) підсилювали якісь суб'єкти господарювання: промисловці, фінансові тузи, лендлорди, латифундисти, селяни-парцелярії.

Військо – це всього лише інструмент для здійснення певної суспільно-економічної програми, яку парламентськими методами з тих чи інших причин втілити неможливо.

Або ж, для збереження цілком функціонального устрою, якому загрожують деструктивні чинники, як то: соціалізм, комунізм, тероризм, зовнішнє втручання і тому подібне.

Це – скальпель, яким розтинаються фурункули та видаляються злоякісні пухлини, але скальпелем можна як вилікувати, так і вбити, а принципова відмова від оперативних методів, і байдужість до особистості хірурга є однаково хибними й аморальними стратегіями.

І є всі підстави підозрювати, що аферисти й мародери, що довели країну до безпекової катастрофи, спробують спекульнути на суспільному запиті на багнети (як раніше спекулювали на патріотизмі, націоналізмі, егалітаризмі) і підсунути якусь фальшивку.

Тому коли в етері почнуть спливати вояки-рубаки, не соромимося й доскіпуємося, з якої тумбочки вони беруть кошти на розкрутку, з ким пов'язані й споріднені.

Бо піксель, крізь який просвічуються масні мармизи Бєні, Піні, Фірі, Льовочки, Ахмєти, хитрозроблених нерезидентів – це така ж хунта, як Володимир Зеленський – "президент Голобородько".

Це, не приведи Господи, проєкт "Нарфронт-2". Куля у лоба державі, можливо, контрольна.
Читайте також:
Блоги
Анархія не притаманна українцям, навіть попри таке явище, як Махновщина. Бо, що було, – загуло і нині час мурувати нову українську державу.
31 серпня, 16:49
Полтава
Зе-влада паразитує на війні та, що найгірше, кидає у топку найголовніший і невідновлювальний ресурс, який має Україна – людей!
17 серпня, 20:50
Блоги
Всі наші зміни мають бути лише у контексті невідворотного набуття членства у НАТО та ЄС. І не треба вважати, що це неможливо...
09 серпня, 16:00
Опінії
Хочемо дорости до "великої політики" – мусимо навчитися спокійно і твердо декларувати свої національні інтереси. Третього не дано!
06 серпня, 20:06
Опінії
Коли закінчиться війна, більшість продовжить займатися тим, чим і займалася. Хто крав – крастиме, а того, хто здавав – візьмуть у поліцію.
02 серпня, 16:52
Опінії
Українську молодь відвертають від Героїв Нації медіашлаком. Маємо виправити цю ситуацію заради пам'яті про наших полеглих захисників.
01 серпня, 20:19