Кожна хунта потребує підтримки філософів і бізнесу, українська – тим паче

Опінії
17.09.2023, 20:52
Кожна хунта потребує підтримки філософів і бізнесу, українська – тим паче
Фото: Facebook

Проте тільки національно свідомі воїни, які знають ціну життя, й не позбавлені інтелектуальних здібностей, здатні змінити державу на краще.

Історик, громадський діяч, правдоруб

Коли ви чекаєте хлопців з фронту для наведення порядку, майте на увазі, що навіть військові диктатури ніколи не трималися на самих лише багнетах.

Кожного порядного диктатора (Кромвеля, Наполеона, Франко, Піночета) підсилювали якісь суб'єкти господарювання: промисловці, фінансові тузи, лендлорди, латифундисти, селяни-парцелярії.

Військо – це всього лише інструмент для здійснення певної суспільно-економічної програми, яку парламентськими методами з тих чи інших причин втілити неможливо.

Або ж, для збереження цілком функціонального устрою, якому загрожують деструктивні чинники, як то: соціалізм, комунізм, тероризм, зовнішнє втручання і тому подібне.

Це – скальпель, яким розтинаються фурункули та видаляються злоякісні пухлини, але скальпелем можна як вилікувати, так і вбити, а принципова відмова від оперативних методів, і байдужість до особистості хірурга є однаково хибними й аморальними стратегіями.

І є всі підстави підозрювати, що аферисти й мародери, що довели країну до безпекової катастрофи, спробують спекульнути на суспільному запиті на багнети (як раніше спекулювали на патріотизмі, націоналізмі, егалітаризмі) і підсунути якусь фальшивку.

Тому коли в етері почнуть спливати вояки-рубаки, не соромимося й доскіпуємося, з якої тумбочки вони беруть кошти на розкрутку, з ким пов'язані й споріднені.

Бо піксель, крізь який просвічуються масні мармизи Бєні, Піні, Фірі, Льовочки, Ахмєти, хитрозроблених нерезидентів – це така ж хунта, як Володимир Зеленський – "президент Голобородько".

Це, не приведи Господи, проєкт "Нарфронт-2". Куля у лоба державі, можливо, контрольна.
Читайте також:
Полтава
Чиновники та депутати нашого краю здебільшого лишаються осторонь війни. Для них ніби не існує нічого, крім глибини власної кишені з грошвою.
18 квітня, 12:27
Опінії
Про консервативне прочитання капіталу... Долаймо зашкарублі колоніальні «норми», стереотипи взаємин та регуляції!
12 квітня, 13:41
Опінії
Кінострічка про 10 років війни за Незалежність України в особі незламного воїна-правосекторівця. Він був ідеалістом, лідером, людиною...
07 березня, 13:36
Війна
Якби 2 роки тому Україна не встояла, Захід заплющив би очі на всі злочини російських окупантів. Як ігнорує геноцид уйґурів і палестинців.
22 лютого, 08:27
Війна
Для переважної більшості українців справжня війна почалася 24 лютого 2022 року. Попередній період вони не зважали на бойові дії та окупацію.
02 лютого, 19:18
Полтава
Невдовзі у Гадячі відзначатимуть 175-річний ювілей від дня народження славетної української письменниці Олени Косач. Вона ж — Олена Пчілка.
12 січня, 08:20