Козир путіна — американські бранці в обмін на Україну

ПОЛІТИКА
12 лютого, 20:32
Козир путіна — американські бранці в обмін на Україну
Фото: Останній Бастіон

Кремль підіграв Білому дому в очікуванні послуги у відповідь. Тепер Вашинґтон сильніше тиснутиме на Київ, щоби показати Москву миротворцем.

Як сповістило видання The Washington Post, 47-й президент США особисто подякував бункерному діду путіна за звільнення американця Марка Фоґеля. В адміністрації Дональда Трампа напряму пов'язують це дипломатичне досягнення із припиненням конфлікту в Україні.

Чинний американський лідер відмовився обговорювати умови обміну, сказавши лише, що вони були «дуже справедливими, дуже розумними, не схожими на угоди, які ви бачили» за своїх попередників, багатьох з яких він критикував за торгівлю російськими бранцями у тюрмах США або надання економічних пільг. Трамп сказав наступне: «Я дуже ціную те, що вони зробили, відпустивши Марка додому».

Особисто 47-й президент США, як і деякі члени його адміністрації, певен, що подібні акти звільнення можуть відіграти важливу роль у припиненні конфлікту в Україні. Власне, Трамп не приховує, що йому простіше домовитися із путіним, щоби натиснути на Володимира Зеленського:

«Я думаю, що і щодо війни існує певна добра воля... Я думаю, що це... може відіграти велику, важливу роль у припиненні війни. Має нарешті настати мир».

Хоча Державний департамент визнав вчителя анґлійської мови пана Фоґеля «несправедливо ув'язненим» на московії, Трамп назвав звільнення без перебільшення «актом сердечної щедрості» з боку путіна. Господар Білого дому заявив, що «розуміє та цінує президента РФ за те, що він зробив і зміг це здійснити».

Доволі знаково, що займався вказаною справою забудовник і давній друг Трампа — Стів Віткофф, — який провів 3,5-годинну особисту зустріч із путіним, коли перебував у Москві. У заяві Білого дому свідомо  не було зазначено, що саме США запропонували РФ в обмін на визволення Марка Фоґеля.

Трамп повідомив, що сьогодні, 12 лютого, із тюрми у невказаній країні буде звільнено ще одного американця, чиє ім'я, за його словами, буде відоме. 47-й президент США додав, що планує найближчим часом поговорити із путіним про Україну та інші питання, які змінять поточне геополітичне становище.

Чиновники Білого дому підтвердили, як кілька тижнів тому відразу після інавґурації Трамп таємно розширив повноваження Віткоффа, доручивши йому налагоджувати прямий діалог із Москвою. Які конкретно торги здійснюються між владою США і РФ, бюрократи із берегів Потомаку відмовилися уточнювати.

А проте, як раніше вже повідомляла медіаагенція «Останній Бастіон», різниця між популізмом, нативізмом, ксенофобією і цинізмом доволі розпливчаста, майже умовна. Цим у своїй риториці користується 47-й президент США.

Автор : Андріян Нетудихата
Читайте також:
Опінії
Намагання Білого дому догодити Кремлю зустрічає опір українців. Влада на Печерських пагорбах Києва мусить дослухатися до нашої нації.
25 березня, 14:53
Війна
Технічний збій в IT системі «Укрзалізниці» спричинила масштабна кібератака росіян, які намагалися викликати затримки руху поїздів.
24 березня, 09:39
Війна
російська стратегія хаосу: кібератаки, дезінформація і підтримка популістів
20 березня, 09:15
Політика
Толерантність — це прихована смерть у перспективі із біологічного погляду. Підтверджено століттями українсько-московитської історії.
17 березня, 11:12
Опінії
Пекін не хоче втратити наявну можливість стати новим глобальним гегемоном. Вашинґтон марно сподівається словами зупинити китайські дії.
10 березня, 20:30
Світ
Обернення Вашинґтона радісним обличчям дурня до Москви відновлює географію Холодної війни. Європа знову ділиться на «Східну» і «Західну».
09 березня, 11:45