Кравчук пояснив свої слова щодо компромісу для Донбасу

ПОЛІТИКА
31 липня, 15:30
Кравчук пояснив свої слова щодо компромісу для Донбасу
Фото: www.pravda.com.ua

На думку Леоніда Кравчука, треба, щоб жителі ОРДЛО мали не менше прав і свобод, ніж мають інші регіони України.

Перший президент України Леонід Кравчук, який став головою делегації України для участі у мінській Тристоронній контактній групі, 31 липня, в інтерв'ю «Суспільному» повідомив про два можливі компроміси щодо Донбасу.

«Я не сприймаю «особливий статус», тому що мені незрозуміло, що це таке. Але я можу сприйняти «особливу систему управління» в цих регіонах. Це вже компроміс. Управління, але не статус. Значить, уже компроміс, ми вже шукаємо реальні підходи, аби вирішити питання», – поінформував Кравчук.

На думку Леоніда Кравчука, треба, щоб жителі ОРДЛО мали не менше прав і свобод, ніж мають інші регіони України.

«Треба запропонувати більше прав, більше можливостей, але в рамках Конституції України і законів України. Тому що повернути їх в такому стані, як було раніше – це вже не так просто», – вважає Кравчук.

При цьому не зрозуміло, на які факти опирається Леонід Макарович, коли говорить, що раніше Луганщина та Донеччина мала менше прав ніж інші регіони.

Разом з тим, Кравчук, резонно зауважує Росія не погоджується на «особливу систему управління (зі збереженням суверенітету України -ред)». А без згоди Росії, яка де-факто контролює ці території, компроміси запропоновані ним залишаться на папері. Можна припустити, Кравчук розуміє, що його місія не підлягає виконанню.

Другий компроміс, за словами Кравчука, це можливість ухвалення закону про вільну економічну зону на окупованих територіях Донбасу.

«Наступне. Я колись був президентом, я підписав тоді закон про вільну економічну зону в цих районах. Це міг би бути один із кроків, для того, щоб люди почали діяти, і розв'язувати складні питання, залучивши туди інвестиції, щоб порівняно швидко відновити життя і дати людям шанс працювати, заробляти та жити нормально», – сказав він.

За словами Кравчука, ці два можливі компроміси, нібито, не торкаються суверенітету.

Раніше Кравчук заявив про можливі компроміси у ТКГ, але не уточнив, про що саме йдеться.

Нагадаємо, Володимир Зеленський 30 липня призначив Леоніда Кравчука головою делегації України для участі у мінській ТКГ.

Читайте також:
У Бахмутському районі Донецької області тривають заходи з реконструкції пошкоджених і спорудження нових об’єктів інфраструктури.
23 листопада, 15:32
За минулу добу бандформування РФ застосували стрілецьку зброю проти підрозділів ЗСУ в районі Мар'їнки.
19 листопада, 13:12
Бойових втрат і поранень серед військовослужбовців Об’єднаних сил немає.
17 листопада, 19:15
Групу з чотирьох осіб, підозрюваних у причетності до збройних формувань Російської Федерації, затримали у зоні бойових дій.
17 листопада, 13:17
Бойових втрат і поранень серед особового складу Об’єднаних сил немає.
13 листопада, 19:38
Бойовики «на повну» використовують «режим тиші».
10 листопада, 14:37