Краєзнавець Леонід Булава: повне знесення імперських пам'ятників не на користь Полтави

ІСТОРІЯ
27 березня, 08:28
Краєзнавець Леонід Булава: повне знесення імперських пам'ятників не на користь Полтави
Фото: Facebook

Чинна влада Полтави не протидіє гуманітарній агресії Москви. Тому наступна мусить бути українською державницькою і соціально орієнтованою.

Такі міркування висловив вітчизняний краєзнавець, географ і педагог-методист професор Леонід Булава. Досвідчений науковець-практик наполягає, одна із цілей РФ у цій війні — знищення української національної ідентичності населення і знищення України остаточно.

У зв'язку із цим необхідно провадити притомну, адекватну гуманітарну політику, котра стане знаряддям боротьби українців. Зокрема, доволі знаковим і водночас гучним для широкого загалу громадян є перегляд історії та пам'ятників попередніх періодів, як от імперських у Полтаві.

«У полтавців можуть бути різними політичні кумири, але не має бути ненависті щодо української ідентичності й пріоритету збереження символів російської імперської ідентичності, вміло розставлених по місту. Полтава має бути містом української ідентичності. Ставитися як до «своєї історії» до символів перемог імперії, яка ракетами й дронами вбиває полтавців, означає, що росія вже перемагає у цій війні, і що української Полтави та України взагалі дуже скоро не стане.

Запам'ятайте: хто каже, що через ці пам'ятники Полтаву не бомбардують — той нахабно бреше, і якраз і є провідником російської (путінської) гуманітарної агресії. У разі якщо, ж більшість населення Полтави вважає за доцільне зберегти пам'ятник біля Спаської церкви, пам'ятник коменданту Келіну, пам'ятник перемог російської імперії у Корпусному паркові, то їхнє повне знесення — не на користь України й міста», — заявив Леонід Булава.

Утім, як раніше вже повідомляла медіаагенція «Останній Бастіон», самосвідомість кожної людини починається із самоідентифікації. Далі працюють горизонтальні зв'язки всередині кожного суспільства.

вибір редакції
Читайте також:
Життя
Багатовіковий знак української міці як самобутнього народу на зламі простору й часу. Тризуб продовжує бути найголовнішим оберегом нації.
19 лютого, 12:00
Історія
Сокіл, що атакує, двозуб, тризуб, — такими були символи правителів України-Русі у давнину. Москві не вдалося їх стерти з народної пам'яті.
16 лютого, 12:56
Опінії
Свастя: історія символу, забута крізь століття
01 січня, 17:02
Історія
Цей символ так само предковічний та вселюдський, як і свастя. Він не належить якомусь одному народові, але має власну історію в обрядовості.
03.10.2024, 06:04
Історія
У давнину наші предки носили на собі за оберіг саме такий хрест, як на знімку вище. Рідновіри називають «Колом Сварога» на честь божества.
19.09.2024, 13:46
Мистецтво
У давнину, коли людство від печерного і кочового трибу життя перейшло до осілого, виник інститут влади. Правителі мали особливі регалії.
01.09.2024, 19:52