Країни Балтії закликають зміцнити східний фланг НАТО

СВІТ
16 червня, 16:42
Країни Балтії закликають зміцнити східний фланг НАТО

В Альянсі говорять про розміщення важкої зброї в регіоні

Заклик розмістити війська НАТО на східному фланзі Альянсу і зміцнити оборону регіону озвучили посадовці країн Балтії перед другим днем засідання міністрів оборони країн НАТО в Брюсселі, повідомляє "Голос Америки"

Міністр оборони Латвії Артіс Пабрікс у четвер звернувся до НАТО із закликом розмістити військо на території країн Балтії.

"Україна має перемогти, це дуже просто, - заявив міністр оборони, - Росія мусить програти і з цього немає іншого шляху".

"Якщо буде інакше, то це знову запросить ... певні російські дії в наступні роки, а ми цього не хочемо, бо балтійські країни платять за обід для інших і ми не готові це більше робити", - наводить слова Пабрікса Reuters.

Напередодні Секретар з оборони Естонії Кусті Салм вказав, що кількість військ НАТО в країнах Балтії наразі є недостатньою, щоб стримати російську агресію.

Замість того, щоб оборона Балтії стала "бар'єром" для вторгнення, росія зможе зайняти міста поки НАТО встигне збільшити військо, і тоді Альянс постане перед завданням їхнього звільнення, що значно важче, ніж стримати наступ, додав він.

Салм представив стратегію з оборони Балтії на конференції Центру зі стратегічних та бюджетних оцінок. Він назвав теперішню стратегію "бар'єрної оборони" НАТО "застарілою".

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив пресі, що зміцнення східного флангу НАТО є одним із пріоритетів, а ця стратегія може включати розміщення в регіоні важкого військового обладнання та виділення військ.

"Звичайно, якщо розмістити важке обладнання, незабаром йтиметься і про людей. Розміщене обладнання важливе для швидкого зміцнення, - додав Столтенберг, відповідаючи на питання литовської журналістки стосовно оборони Балтії. - Тоді матимемо виділені сили і, як ви сказали, не всі з них будуть на постійній основі розміщені в Литві, або в іншій країні сходу Альянсу. Однак нове в тому, що вони будуть виділені для цієї конкретної території".

Столтенберг також вказав на більшу участь союзників по НАТО в обороні східного флангу і зокрема відзначив роль Німеччини в розміщенні сил в Румунії, а також збільшення ролі Іспанії в повітряній обороні Балтії.

Засідання міністрів НАТО в четвер стане підготовкою до саміту країн НАТО в Мадриді, що відбудеться наприкінці червня.

Читайте також:
Економіка
Латвія, Литва й Естонія перестали отримувати природний газ із московії.
03 квітня, 14:45
Світ
Досі непідконтрольна офіційному Баку територія Карабаху руками вірменських загарбників перетворюється на випалену пустку.
вчора, 19:27
Світ
Про це свідчить опитування членів Консервативної партії
вчора, 16:24
Світ
У Франції тривають маніфестації на підтримку України
вчора, 15:25
Світ
Ракета Cakir, має радіус дії понад 150 кілометрів
вчора, 10:25
Світ
Індія відмовилася підключатися до російського аналога SWIFT
13 серпня, 14:45